Bulut, Dümbüldek Suyu vaadini yerine getiriyor!

MAKALEYİ DİNLE

 

 

Dümbüldek Suyu…

Yıllardır esrarengizliğini koruyor…

Derince’nin Karagöllü köyü sınırları içinde…

28.09.2012 tarihinde bahse konu Dümbüldek suyunun bulunduğu yere DSİ Şube Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Çevre Sağlığı birimleri yetkilileri elamanlar göndererek suda inceleme yapmışlardı. Şöyle bir rapor hazırlanmıştı; Komisyonumuzca yerinde yapılan incelemede; Suyun kaptaştan bir boruyla depoya taşındı, debisinin ölçümünün yapılmadığı, ancak akıntının az olduğu, bir vatandaş tarafından Karagöllü Köyü Muhtarlığından 1997 yılından itibaren kiralama yolu ile işlettikleri, suyu para ile sattıkları, böbrekte taşın düşürme amacıyla suyun içildiğini ifade ettiklerini, Çevre Sağlığı Birimi elamanlarınca suyun halk Sağlığı Laboratuarında ön bir incelemesinin yapılması için değişik noktalardan numuneler alındığını, bu arada suyu almaya gelenlerin de olduğu tarafımızca gözlemlenmiştir…

**

30 Mart’ta göreve gelen Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Dümbüldek Suyu’nu yeniden gündeme getirdi…

Hatırlanacağı gibi Bulut, seçim vaatleri arasında Dümbüldek Suyu’nun Derince’ye ve ekonomiye kazandırılması da vardı…

 

**

Geçtiğimiz günlerde İshakçılar’a bir dizi ziyaret gerçekleştiren Başkan Bulut, burada bulunan Karagöllü Mahallesi’ndeki Dümbüldek Suyu mevkiine de giderek son durumu yerinde inceledi. Beraberinde AKP Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark, Derince Belediye Meclis Üyeleri İbrahim Yıldız, Fahrettin Karakoyun ve muhtarlarla birlikte bölgeye giden Başkan Bulut, burada seçim vaatleri arasında da yer alan Dümbüldek Suyu’nun bulunduğu alanda bir takım incelemelerde bulundu.

**

Başkan Bulut, Derince’ye bağlı Karagöllü Mahallesi’nde yer alan ve böbrek taşlarından tansiyona, prostat başlangıcından jinekolojik rahatsızlıklara kadar her derde deva olan Dümbüldek Suyu’nun Derince’ye kazandırılması noktasında bir takım çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

**

Burada yetkililerden bölgeye olan ilgi ve suyun durumu hakkında bilgi alan Başkan Bulut, gerekli incelemelerin yapılmasının ardından talebe göre bu mevkide yapılacak konaklama ve sosyal alanlarla bölgeye gelen vatandaşların Derince ekonomisine katkıda bulunabileceğini ifade etti. Başkan Bulut, yeterli potansiyelin olması halinde Dümbüldek Suyu’nun Çenesuyu A.Ş. bünyesinde üretilip, işletilebileceğini de sözlerine ekledi.

**

Aslında güzel bir proje…

Derince’nin yanı sıra Kocaeli’de yaşayan orta yaşlılar, Dümbüldek Suyu’nu iyi bilir…

Vatandaşlar taaa Karagöllü köyüne giderek oradan su getirmeye çalışıyor.

Tanıdığım bazı kişiler, Dümbüldek’e su almaya gitmiş, yolunu şaşırıp geri gelmişti…

Başkan Bulut, Çenesuyu A.Ş. tesislerinde suyu işletirse, yıllardır esrarengizliğini koruyan Dümbüldek Suyu ayağımıza gelecek…

 

**

Yıllardır tanınan, bilinen Dümbüldek Suyu  ile ilgili bir araştırma yapılmalı…

Dümbüldek Suyu, böbrek taşlarından tansiyona, prostat başlangıcından jinekolojik rahatsızlıklara kadar birçok derde deva oluyor mu?

Gerçekten de hasta tedavisine iyi geliyorsa, bu su, bulunmaz bir nimet…

**

 

 

 

Ramada Otel’in

yeni “GÖZDE”si

Hizmete girdiği günden beri müşteri profilini her geçen gün artıran Ramada Plaza İzmit Otel, bünyesine deneyimli personelleri kazandırmaya devam ediyor. Ramada Plaza İzmit Otel, Basın ve Halkla İlişkiler Sorumluluğuna Gözde Şahbaz’ı getirdi. Gözde hanım göreve başladı.

**

Gözde Şahbaz, kendisini şu şekilde tanıttı; 

1981 Sakarya doğumluyum. İlkokulu Sakarya’da Atatürk İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi ise yine Sakarya’da yer alan Özel Sakarya Koleji’nde tamamladım. 1999 Yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü (4 yıllık) kazandım. Üniversiteden 2003’te mezun oldum. İlk iş hayatıma İstanbul’da Senem Çapa Halkla İlişkilerde başladım. Sırasıyla medya direktörü asistanlığı, medya direktörlüğü yaptım. Sonrasında Done Danışmanlık ve Anfora Med Danışmanlık firmalarında medya direktörlüğü yaptım. Done Danışmanlık ve Anfora Med Danışmanlık firmalarında birçok ilaç firmasına yönelik sosyal sorumluluk projelerinin basında yer almasıyla ilgili çalışmalarda bulundum. Ajans olarak en son Excel İletişim Hill & Knowlton’da müşteri temsilciliği yaptım. O dönemdeki müşterilerim arasında Chivas Regal, P&G (Pantene, Rejoice, Permatik, İpana) Şeker Piliç, Çimstone, Numil Gıda (Milupa ve Bebelac) yer almaktadır.

2007 Yılında Sakarya Bölgesine dönme kararı aldım. Bu kararımla birlikte kısa süre sonra Ağustos 2007’de turizm sektörüne girdim. Turizm hayatıma, Sapanca’da yer alan Richmond Nua Wellness & Spa Oteli’nde Misafir İlişkileri Sorumlusu olarak başladım. Sonrasında yine aynı kurumda Misafir İlişkileri Yöneticisi olarak görev aldım. 5 Sene Richmond Nua Wellness&Spa Oteli’nde çalıştım. Mayıs 2013 yılında evlenerek İzmit’e yerleştim.  1 Nisan 2014’te Ramada Plaza İzmit Otel’inde Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak yeni görevime başladım.”

**

Gözde Hanımın otobiyografisi böyle…

İş deneyimi fazla. Gözde hanıma yeni görevinde başarılar diliyoruz. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR