Liseli kızlar karga tulumba

MAKALEYİ DİNLE

Kocaelili liseli kızların polis ve zabıta tarafından karga tulumba görüntülerini TV kanallarında görmüşsünüzdür.
Bu kızların suçları, daha önce füze kalkanını protesto eden arkadaşlarına destek vermek için İzmit’te “çocuk” parkında protesto eylemi yapmaları. Arkadaşlarının tutukluluk halini protesto etmek için eylem yapan liseli kızlar zabıtanın şikayeti üzerine polisle birlikte yaka paça, karga tulumba yerlerde sürüklenerek polis otolarına konup karakola götürülürken gerçekten yeni anayasa yapmaya ve demokratikleşme yolunda ilerlemek isteyen iktidar için yüz kızartıcı bir görüntü verdi.
Liseli kızların suçu çocuk parkını işgal etmek ve onların oyunlarına mani olmak;
Ülkede kurulan füze kalkanına mani olmak istemek.
Bakın bir yerde geleceğe önem veren ve çocuklarına oyun parkları yapanlar, diğer tarafta ise ülkesini savaştan geri bırakmak için eylem yapan liseli kızlar.
Şimdi yerlerde sürüklenen liseli kızların nerede ve ne gibi işkencelerle karşılaştığını aileleri dışında merak edeniniz var mı?
İlk çıktıkları duruşmada serbest kalacaklardır ama onlar artık polisin, emniyetin arşivlerinde fişlenmiş birer anarşist olarak kayıtları olacak ve beklide okudukları okullardan başka okullara nakledilecektir.
Sormak lazım. Liseli kızların yurtlarında “savaş istemiyoruz” düşüncesi ile meydanlara çıkıp halktan olup bitenleri saklayan iktidarı protesto etmesi mi AYIP,
Yoksa onları çocuk parkında yaka paça, karga tulumba yerlerde sürükleyen polisin ve iktidarın zihniyeti mi AYIP?
Arınç alay mı ediyor?
Üç yılı aşkın zamandır Silivri cezaevinde “tutuklu” olan CHP İzmir milletvekili gazeteci Mustafa Balbay hakkında bir TV kanalında görüşlerini açıklayan başbakan yardımcısı Bülent Arınç “CHP, cezaevinde tutuklu milletvekilleri için meclise teklif getirmedi getirsin gereğini yapalım.” dedi.
İlahi Arınç!
Sanki CHP ki (şimdiye kadar kaç teklif getirdiler) öyle bir teklifi getirmedi diyelim. Peki cezaevinde tutuklu hala haklarında ceza verilmemiş ve milletin vekilleri olarak bulunan sekiz milletvekilini n meclise gelip yemin etmelerini ve görev yapmaları için tutukluluk hallerinin sona erdirilmesine siz neden aracı olmuyor iktidar olarak meclise kanun teklifi vermiyorsunuz?
Aslında siz sanki beyaz camda konuşurken adeta milletle ALAY ediyorsunuz.
Muhalefet partilerinin mecliste verdikleri gensoru önergelerinin kanun tekliflerinin hangisi kabul edildi?
Daha dün, önceki gün Van depremiyle ilgili başbakan yardımcısı Beşir Atalay hakkında verilen gensoru önergesi bunlara örnek değil mi?
Milletle alay etmenize gerek yok. Milleti aptal yerine koymanıza da gerek yok. Bu millet “Silivri cezaevinden meclise milletvekili seçilmiş milletin vekillerinin gelmesi için kanun teklifi yapılmasını istiyor. Bu millet terörden ve yüz kızartıcı suçlardan tutuklanmış suçluların tahliyesini istemiyor”
Bu kadar ayrıntıyı bilemeyen ne muhalefet partisi yöneticisi ne de yasa teklifi verecek milletvekili olduğuna inanmıyoruz.
Siz sadece iktidar imkanlarını kullanıp beyaz cam (TV) dan yaptığınız söyleşi ile bulanık suda balık avlamaya çalışıyorsunuz.
Şimdi CHP’li Emine Tarhan’ın ifadesi ile CHP’nin meclise tutuklu milletvekilleri hakkında verecekleri önergeler geliyor.
Bakalım bu önergeler meclise gelince sizin oyunuz ve söyleminiz, tutumunuz ne olacak göreceğiz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR