Allah ne diyor, AKP ne yapıyor?

MAKALEYİ DİNLE

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, sivil toplum örgütlerini, siyasi parti il başkanlarını ziyaret ederek 14 Temmuz’daki kongreye davet ediyor.
Civelek kapı kapı dolaşır da, AKP Derinceli kadınlar boş durur mu?
AKP Derince İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Akdilek’in talimatıyla bütün ilçe yöneticileri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımları ile gerçekleşecek İl Kongresi için ilçedeki kadın üyeleri tek tek arayarak İsmetpaşa Stadı’na davet ediyor.
**
AKP Derince İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Akdilek, “130 adet hizmetin de açılacağı kongre gününde üyelerimiz hem Başbakanımızı yakından görme fırsatı bulacak, hem de yapılan hizmetlerden daha fazla haberdar olmuş olacaklar.”dedi.
Muhtemelen diğer ilçe teşkilatları da bu sistemi uyguluyordur…
Bütün üyeleri tek tek arıyorlardır…
**
AKP’liler, 41 bin kişiyi İsmetpaşa Stadı’nda getirmeyi planlıyor….
Ama severek…
Ama zorla…
Su dağıtacak…
Şapka dağıtacak…
Pişmaniye dağıtacak…
Belki de kumanya bile dağıtacak…
**
AKP, güç gösterisi peşinde…
AKP, şov peşinde….
Nasıl olsa devletin malı deniz!
İktidar ellerinde….
Bütün üyeleri tek tek telefonla kongreye davet etmek dünyanın parası…
Bu para, il başkanı, ilçe başkanı veya kadın kolları başkanlarının cebinden mi çıkıyor?
Elbette hayır…
Halkın parasıyla, halka şov yapılıyor…
**
Türkiye’nin yüzde 99’u Müslümandır…
Allah israfı kullarına haram kılmıştır.
Ve harcama yaparken nasıl bir ölçü ile yapmaları gerektiğini şöyle bildirmiştir:
Onlar, harcadıkları zaman, ne israf ederler, ne kısarlar; (harcamaları,) ikisi arasında orta bir yoldur. (Furkan Suresi, 67)
**
Müslümanlar sahip oldukları her şeyi Allah yolunda, Allah'ı en çok razı edecekleri şekilde kullanırlar. Ellerindeki her şeyin kendilerine Allah’ın verdiği birer nimet olduğunu, bunların hiçbirinin asıl sahipleri olmadıklarını unutmazlar. Fedakarlık yapmaları gerektiği zaman da sahip oldukları her şeyi Kuran'ın emrettiği şekilde harcar, ancak gereksiz bir harcama olacağı zaman tek bir kuruşu bile israf etmekten sakınırlar. Allah Kuran'da müminlere, ihtiyacı olan kimselere mallarından vermelerini ancak saçıp savurmamalarını emretmiştir:
**
Akrabaya hakkını ver, yoksula ve yolda kalmışa da. İsraf ederek saçıp-savurma. Çünkü saçıp-savuranlar, şeytanın kardeşleri olmuşlardır; şeytan ise Rabbine karşı nankördür." (İsra Suresi, 26-27)
**
Bir de israfın nimetlerden uzak durmak olarak anlaşılmaması gerekir. Allah Kuran'da "… yiyin, için ve israf etmeyin. Çünkü O, israf edenleri sevmez." (Araf Suresi, 31) ayetiyle bildirdiği gibi, inananların nimetlerden faydalanmasını bildirmiş ve sadece bunların israf edilmesini yasaklamıştır.
**
Allah’ın israf ile ilgili ayetlerini okudunuz…
Sizce AKP, il kongresine bu kadar harcama yaparak israf yapmıyor mu?
Kandıra Devlet Hastanesi’nde
bazı bölümler kapalıymış?

AKP hükümeti, sağlık konusunda yaptıkları ile övünür, durur…
Kandıra Cebeci’de sağlık ocağında ilaç yazacak kimse yok…
Kartepe’de bir hastane bile yok…
Ama hastanesi olan ilçelerde bile sıkıntı varmış…
Dün Kandıra’da bir okurum aradı…
Hastanenin önünde olduğunu, burada 5 bölümün kapalı olduğunu, doktorun olmadığını söyledi…
Kendisine, hangi bölümler deyince, “Bekleyin, gidip bakayım” dedi…
Gidip baktı ve bana, “Göz, Fizik, Üroloji, Nöroloji ve dahiliye bölümleri kapalı. Doktor yokmuş” deyip, “Mesut Bey, birkaç kez Kandıra ilgili yazdığınız yazıları okudum. Bu sorunu siz dile getirirsiniz diye sizi aradım. Bakın şu anda hastanenin önündeyim. Burası ana baba günü. Zira bugün Çarşamba, buranın pazarı. Köylerden ilçe merkezine gelen köylü vatandaşlar, genelde bugün hastaneye geliyorlar. Ama 5 bölümde doktor yok. Özellikle dahiliye bölümü kapalı. Hem de 8-9 aydır. Köyden gelen yaşlılar, İzmit’e gönderiliyor. Bu yaşlı insanlar buradan nasıl İzmit’e gitsin. Bir de orada numara alacak, dünyanın zaman kaybı. Ben şeker hastasıyım, gidip İzmit’te reçete yazdım. Ben gidebiliyorum, ama gidemeyen binlerce insan var. İl Sağlık Müdürlüğü bu soruna bir çözüm bulsun. Buraya modern bir hastane yapacaklarmış. Daha mevcut hastanenin doktoru yok, önce mevcut hastaneye doktor bulsunlar. Çok mağduruz, hem de çok”…
**
Sevgili okurlar.
Sağlık, en önemli sorundur…
Gelen telefonlara bakılırsa, Kandıra’da büyük bir sıkıntı var…
Okurumun dediği gibi, mevcut hastanenin sorunu varken, oraya büyük bir hastane yapılacak. Ne kadar ilginç değil mi?
Hastane yapılmasını alkışlıyoruz, ama hastane yapılacak diye de mevcut hastanenin bazı bölümlerinin kapalı olması da kabul edilir bir durum değil…
Akçakent-1 sakinleri
Kent Konut’a tepkili

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Kent Konut tarafından lüks konut projesi olarak lanse edilen ve şuan için 3+1 dairelerin 300 bin lira bedelle satıldığı Akçakent- 1 sitesinde yaşamaktayım.
Yaşadığım konutuma gitmek için kullandığım yolun ufak bir yağmurda geldiği nokta, fotoğraftaki gibidir.
Ayrıca yağmur suyu çekildiğinde göreceksiniz ki yollar kazılmış ve kapatılmamış yer yer çukurlar mevcut.
Konuyla ilgili olarak kerelerce kere yazmama aramama rağmen çözüm alamadım.
Bu amaçla Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden bir vatandaş olarak oldukça mutsuzum konuyla ilgili desteğinizi rica ederim”
**
Vatandaşın açıklaması böyle….
Samsun’daki facia unutulmamalı…
Kulaklara küpe yapılmalı…
Akçakent 1 sitesindeki vatandaşların bu mağduriyeti giderilmeli…

Ford’da çocuk tiyatrosu


VKV Ford Otosan Gölcük Kültür Merkezi'nde 5 Taş çocuk tiyatrosu tarafından sunulan "Hansel ve Gratel" Çocuk oyunu, küçük izleyicilerden tam not aldı. Yaklaşık 1 saat süren oyun sonrası, minik izleyicilerden tam not alan oyuncular, onlarla tek tek fotoğraf çekilip Kültür Merkezi'nden ayrıldılar. Ücretsiz ve halka açık olan etkinliklerden yararlanmak için 435 67 00 nolu telefonlarımızı arayabilirsiniz


AKP Başiskele’de
yeni atama yapıldı

AKP Başiskele İlçe Yönetimi önceki akşam parti binasında toplandı. Mehmet Ustaoğlu başkanlığında gerçekleşen buluşmada yönetim kurulu da hazır bulundu. Toplantı da işlerinin yoğunluğu nedeniyle ayrılmak zorunda kalan Şehit Ekrem Mahallesi AKP Mahalle Başkanı Orhan Coşkun’un yerine Adem Özgüç’ün de ataması yapıldı.


Seyyara geçit yok!


İzmit Belediyesi Zabıta Ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kentin muhtelif bölgelerinde seyyar olarak satış yapmak için fırsat kollayan şahıslara göz açtırmayan ekipler, tespit ettikleri seyyar satıcılara cezai işlem uyguluyor. Zabıta ekipleri son olarak Kocaeli Valiliği karşısında hayvan figürlü heykeller satan şahsı bir daha aynı bölgede satış yapmaması konusunda uyararak kendisine Kabahatler Kanunu’nun 38/1 maddesine istinaden 83 TL idari para cezası keserek satıcının mallarına el konuldu. Zabıta Müdürü Muhammet Ergin kurallara aykırı ve yasa dışı gerçekleştirilen satışlara izin vermediklerini ifade ederek, bu konudaki çalışmaların aralıksız devam edeceğini söyledi.

Belediye personeli
kan bağışına koştu


Türk Kızılay’ı tarafından Gebze Belediyesi’ne kurulan kan bağışı merkezine, belediye personeli büyük ilgi gösterdi. Kızılay Gebze Şube Başkanı Ertan Tuncel’in girişimi ve Gebze Belediyesi’nin öncülüğünde kurulan kan bağışı merkezine 1 gün boyunca başvuran belediye personeli kan bağışında bulundu. Kanın acil değil, sürekli ihtiyaç olduğu vurgulayan Kızılay yetkilileri, kan bağışında bulunan Gebze Belediyesi personeline teşekkür etti.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Yapılan bir deney sonucunda sigara içindeki katran maddesinin bir farenin sırtına sürüldükten sonra, farenin sırtındaki o bölgede kanser oluştuğunu…


KONUŞAN FOTOĞRAF# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR