İzmit Belediyesi’nde köklü değişiklikler olacak

MAKALEYİ DİNLE

 

 

30 Mart yerel seçimlerinin ardından belediyeler ilk meclis toplantılarını yapmaya başladı. 12 Nisan Cumartesi günü İzmit Belediyesi, meclis toplantısını gerçekleştirecek.

İzmitli seçmenden güvenoyu alan Dr Nevzat Doğan, yeni dönemin ilk toplantısı için saat 10.00’da meclisiyle bir araya gelecek.

Bir önceki dönemden daha güçlü bir şekilde meclisin kapısını açacak olan Doğan, yeni projelerinin startını verecek. Ama bundan önce komisyon ve encümen seçimlerini gerçekleştirmesi gerekiyor. İşte bu gün de o secimler yapılacak.

SEMRA TOGAY BAŞLADI

İzmit Belediyesi bu dönem farklı bir yüzle yönetilecek. Başkan Doğan, köklü bir değişim düşünüyor. Birçok birimde görev değişiklikleri ve yeni çalışma ortakları alınacak. Bunlardan ilki seçim öncesi gerçekleşmişti. Basın Danışmanlığı görevine Semra Togay getirilmişti.

SERVER AYRILDI

Dün ise başkanın sağ kolu diyebileceğimiz Server Yıldırım kardeşimizin görevden ayrıldığını öğrendik. Nevzat Doğan’ın 5 yıl gölgesi olan Server, yoğun bir dönem geçirdi. Sanırım başka bir birimde dinlenmeye ihtiyacı vardı.

BEKİR SERİN İZMİT BELEDİYESİNDE

Dün kulağıma gelen başka bir transfer ise birçok kişinin yakından tanıdığı bir isim. Emex Otel’in eski genel müdürü Bekir Serin.

Bekir Serin Bundan sonra İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın Turizm Danışmanı olarak görev yapacak.

Bugün yapılacak meclis toplantısının ardından belediyenin yeni yapılanması daha da şekillenecek. Birçok yeni yüz İzmit ve İzmitliler için belediyedeki yeni görev yerine alacak. Tahminime göre bu yeni oluşacak orkestrada MHP’den AK Parti’ye gecen Adnan Metin’inde bir görevi olacak. Nevzat Doğan ikinci döneminde bambaşka bir İzmit için radikal kararlar alacağa benziyor.

 

 

Arslanbey Muhtarı’ndan teşekkür

 

Kartepe ilçesi Arzlarbey Mahallesi’ndeki muhtarlık seçimlerini Sedat Topal kazandı. İki mahallenin birleşmesiyle oluşturulan Arslanbey Mahallesi’nde 2400 seçmen vardı. 2 bin 196 seçmenin oy kullandığı muhtarlık seçimlerinde 798 oy alan Sedat Topal, bu yeni mahallenin muhtarı oldu. Azaları Ercan Aydoğdu, Halil İbrahim Koday, Ekrem Karaca, Müjdat Eryılmaz, Cengiz Doğan, Emin Bayrak, Nizamettin Sarı ve Tamer Şahin ile birlikte hizmet startı veren Sedat Topal, “Bana oy veren vermeyen herkesin muhtarıyım” dedi. Topal, “Ben kendimi 800 oy almış gibi görmüyorum 2 bin 400 oy almış gibi görüyorum. Bütün seçmenlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Mali, TV kanallarının gözdesi oldu

Geçtiğimiz günlerde Flash TV sabah kuşağında yayınlanan, Sinem Yıldız’ın sunduğu “Ne Çıkarsa Bahtına” isimli pogroma ikinci kez konuk İzmitli Sanatçı Mali yoğun ilgi görüyor.

Mali’yi tanırım, çok da severim… Onu ulusal kanallarda görmek bana mutluluk veriyor. Mesele sadece Mali değil aslında, ilimizi temsil eden tüm sanatçılar bana gurur vermiştir.

Mali de bunlardan biri…

Aslında Mali, mesleği için, işini bırakabilecek erdeme sahip ender kişilerden biri. İçinde müzik sevgisi olan birinin, mesleğinde zirveye çıkmazsını gereken bir kardeşimiz. Yolu açık olsun diyorum. Unutmadan şu hatırlatmaları da yapmak istiyorum.

Mali;

12 Nisan’da 15.00 de Vizyontürk te Halk Ozanı Mahmut Polat’ın sunduğu "Kültür Vadisi" programına,15 Nisan’da saat 14.00’te, Tek Rumeli TV’de Ünsal Yörür’ün sunduğu "Biz Bize" programında,-17 Nisan’da saat 22.00’da Mavi Karadeniz TV’de Taner Eyüpoğlu’nun sunduğu Canlı Show programında Mali’yi izleye bilirsiniz.

 

Tüpraş Lisesi Mezunları

Baran’ı ziyaret edecek


Körfez belediye Başkanı İsmail Baran, ziyaretçi akınına uğradı. Hemen her gün yüzlerce kişiyi kabul eden Baran’ı bugün ziyaret edecekler arasında Körfez Tüpraş Lisesi Mezunları Derneği’de var. Bilindiği üzere Baran, ortaokulu Tüpraş 50. Yıl Lisesi’nde okumuştu. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR