Güreş ligleri

MAKALEYİ DİNLE

2009 Yılında Kocaeli’de başlattığımız Güreş Minik Ligi ; önce Sakarya’da ,daha sonra yurdun çeşitli illerinde yapılmaya başladı. Güreş Federasyonumuz Minik ligini programına alarak bu sene 14/15 yaş grubunda Minik Ligi yapılacak. Minik ligi Alt yapıdan yetişen sporcuların müsabaka kabiliyetlerini ve alışkanlıklarını kazanmaları açısından çok önemlidir. Bir sporcu büyük müsabakalardan önce hazırlık müsabakaları ile pişirilmelidir. Yeni yetişen sporcuların müsabaka korkusunu yenmeleri için  sık ,sık müsabakalara sokmak; müsabaka alışkanlığı kazandırmak gerekir. Bu maksatla 2009 yılından bu güne yaptığımız minik ligi müsabakaları faydalı olmuştur. Minik ligine iştirak eden sporcu lig içinde ortalama dört müsabaka yapar. Ayrıca kendi yaş grubunda il içi okul ve federasyon seçmeleri, ulusal bayram ve Şampiyonlarımız adına yapılan müsabakalar ile müsabaka alışkanlığı pekiştirilir.

Bu sene Sezon Toplantısında aldığımız karar ile 11/12 ve13/14 yaş gruplarında minik ligi yapılacaktır. Dört hafta sürecek müsabakalara  Kocaeli Büyükşehir  takımları  Kağıtsp.I ve Kağıtsp.II olarak iki takım halinde katılacaktır. GHSİM takımları da birleşerek tek takım halinde müsabakalara iştirak edecektir. Gölcük Belediyesi ve Kartepe belediyesinin katılımı ile Minik Liginde beş takım mücadele verecektir.

 

Minik Ligi 18 Ekim’de Gebze,24 Ekim Başiskele, 29 Ekim Çayırova,07.Kasım 2015 Hasan Gemici Spor salonunda sonuçlanacaktır. Her iki Yaş grubunda yapılan müsabakalar sonunda Yaş gruplarında toplam galibiyet sayısı fazla olan birinci diğerleri sırasıyla ikinci ve üçüncü olacaktır. Beraberlik halinde Güreş Federasyonu kriterleri uygulanacaktır.

 

BÜYÜKLER SERBEST GÜREŞ SÜPER 1.LİG MÜSABAKALARI

Büyükler Süper 1. Lig Serbest Güreş lig kuraları çekildi. 10 kulüp dokuz hafta müsabaka yapacak. Müsabaka tarihleri ayrıca bildirilecek olan liglerin başlama tarihi 18 Ekim olarak ön görülüyor. İlimizi Büyükşehir Kağıtsporun temsil edeceği  Lig müsabakalarında Kağıtsporun rakipleri 1. Hafta TEDAŞ, 2.Hafta Sancaktepe, 3. Hafta Erzurum Bel., 4. hafta K.maraş Bel., 5. Hafta, Şekerspor, 6. Hafta İLBANK., 7. Hafta Tokat Özel İdare, 8. Hafta Bursa Bş.Bel., 9. Hafta İst.Bahçelievler.

Kocaeli Bş.Bel.Kağıtsp. tek devreli yapılacak müsabakalarının birincisi Ankara’da TEDAŞ ile ikincisini Kocaeli’de 31 Ekim’de İzmit Atatürk spor salonunda saat 12.00 da Sancaktepe güreş takımı ile yapacaktır. Bir hafta il dışında bir hafta ilimizde yapılacak müsabakalarda , Kağıtsporun ilimizde yapacağı diğer müsabakalar. 15 Kasım’da Kahraman maraş bel., 29 Kasım Ankara ilbank.,06 Aralık Tokat Özel idare.,13 Aralık İstanbul Bahçelievler güreş kulübü

Kağıtspor’a  güçlü rakipleri karşısında başarılar  dileriz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Ziya Ürük - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR