Öğrencilerin şikayetlerine müdürden cevap geldi!

MAKALEYİ DİNLE

13 Ocak Cuma günü “Gölcük Kız Meslek Lisesi’nde ilginç uygulamalar varmış” başlıklı yazımda bazı öğrencilerin okul yönetiminden şikayetçi olduğunu belirtmiştim, şikayetleri sıralamıştım. Okul yönetiminden yazıma yazılı cevap geldi. Okul Müdürü Yasemin Urgancı’nın açıklaması şöyle; Okulumuz Anadolu Kalkınma Vakfı Kız Teknik ve Meslek Lisesine yönelik gazeteniz köşe yazarı Mesut Akbulut’un yazısına cevaben:
Okulumuza kayıt esnasında Ortaöğretim Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği doğrultusunda hazırlanan öğrenci-veli-okul sözleşmesi imzalanarak öğrenci ve velilere bu kurallara bildirilmektedir. Öğrencilerin sorumlulukları kapsamında;
• Öğrenciler okul bahçe girişinden itibaren okul sınırlarından çıkana kadar Okul Kıyafet
Yönetmeliğine uymak zorundadır.
• Öğrencilerin okula cep telefonu getirmeleri yasaktır. Aksi takdirde telefonlar alınacak ve yıl sonuna kadar iade edilmeyecektir. Telefon ihtiyacı okulda bulunan ankesörlü telefondan karşılanacaktır.
• Okula ve okul demirbaşlarına verilecek her türlü hasarın maddi karşılığı öğrenci velisi tarafından ödenecektir.
• Okul disiplin kurulu kurallarına uymayan öğrenciler hakkında gereken yasal işlem yapılacaktır.
• Öğrenci saçları uzunsa toplu, kısa ise taranmış olarak okula gelinecektir. Boyalı, röfleli ve jöleli saçlarla okula gelmek yasaktır. Öğrenci tırnakları kısa ve ojesiz olacak saat hariç takı takılmayacak ve makyaj yapılmayacak okula makyaj malzemesi getirmeyecektir.
• Okula maddi değeri yüksek eşya (takı, yüklü miktarda nakit para) getirilmeyecektir. Çalınma kaybolma durumlarında okul mesul değildir.
• Okulda yapılacak tüm etkinliklere görevlendirilen öğrenciler katılmakla yükümlüdür. (Resmi bayramlar, kermes. defıle v.s)
• Okul tuvaletleri ve sınıflar temiz tutulacaktır.
• Okul öğrencileri hafta başı ve hafta sonunda yapılan bayrak törenlerine katılmak zorundadır.
• Öğrenci velisi okula gelmeden izin ve sevk yazılmayacaktır.
• Öğle tatillerinde öğrencilerin dışarı çıkışları yasaktır. Öğrenciler öğle tatillerini okul içinde ve okul bahçesinde geçireceklerdir.
• Arkadaşlarıma, öğretmenlerime ve tüm okul çalışanlarına saygılı davranacaklar, hiçbir şekilde kaba kuvvete ve baskıya başvurulmayacaktır.
***
Öğrencilere telefonla izin verilmemesinin nedeni; babasıyız, velisiyiz, abisiyiz diye öğrencilerin erkek arkadaşları tarafından aranıp izin istenmesidir. Öğle arası dışarı çıkışlar okulumuzda yıllardan beri yasaktır. Bunun nedeni öğrencilerin öğle arası dışarılarda, pasaj içlerinde fazla dolaşmaları, öğleden sonraki derslere gelmemesi veya geç gelmemeleridir. Zaten veli isteği ile çıkışlara izin verilmemesidir. Ayrıca veli dilekçe ile idareye müracaat ederse öğrenci için çıkış kartı hazırlanıp, öğrenciye yıllık olarak çıkış izni verilmektedir.
***
Okul pantolonu okul modeli ve rengi okulun belirlediği şekilde olmak kaydıyla her yerden alınması serbesttir. Sadece dar, ütüsüz ve düşük belli, vücut hatlarını gösteren pantolonlara müdahale edilmektedir.
Okulumuz çevre okulları içerisinde en sıcak ortama sahiptir. Okul forması zaten süveter ve hırkadan oluşmaktadır. Ayrıca sınıf ve koridorlarda mont giyilmesini gerektiren durum bulunmamaktadır. Sınıf ve okul içinde mont ile dolaşan öğrenci dışarı çıktığında hastalanmaktadır.
Öğrencilerin yarım gün geç yazılması hakkında Orta Öğretim Kurumlarında Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği 40. Madde a fırkasına göre “İlk derse girmeyenler ile ilk derse girdiği halde arada 1 veya daha fazla derse girmeyen öğrencilerin devamsızlığı yarım gün sayılır” hükmünce işlem yapılmaktadır.
Öğrenciler 12. Sınıflarda çerçeve programı gereği zorunlu olarak 1 saat Resim, Müzik veya Beden Eğitimi dersi almakla yükümlüdür. Bunun dışında bölümüne göre 4.5 ya da 6 saat seçmeli dersleri bulunmaktadır. Bu yıl 12. Sınıflarda seçmeli olarak Geometri, Mantık, Sosyoloji, Astronomi ve Uzay Bilimleri, Fizik, Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi dersleri okutulmaktadır. Bilgilerinize arz ederim.
Okul Müdürü Sayın Yasemin Urgancı’nın açıklaması böyle.
Okul yönetmeliklerine her öğrencinin uyması gerekir.
Uymayan da cezasına razı olur.Odabaş, İhlas’ın peşini bırakmıyor
Pazartesi günü MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş gazetemize geldi. Elinde dosya ve flaş diskin içinde fotoğraflar vardı. Kuzuluk Kaplıca Evleri Devremülkzedeler Dayanışma Derneği’nde olaylı kongre yapıldığını söyledi. Site yönetiminin site içinde kongre yapılmasına izin vermediğini, dışarıda yapmak zorunda kaldıklarını, site güvenliği ile üyeler arasında arbede yaşandığını, takviye jandarma istendiğini söyledi. Odabaş, kongreyi site dışında yaptıklarını, kendisinin başkan seçildiğini söyledi. Fotoğrafları açtım, gerçekten de arbede yaşanmış. Bir güvenlik görevlisinin burnu kanıyordu. Odabaş başkan seçilmiş, ama eski yönetim başkanlığı teslim etmiyor. Odabaş suç duyurusunda bulunmuş. Kuzuluk evlerini İhlas grubu yapmış. Anlaşılan, Odabaş bu işin peşini bırakmayacak.


CHP, Nazım’ı anıyor
CHP Kocaeli İl Başkanlığı Kültür-Sanat Komisyonu yeni yılda da etkinliklerine devam ediyor. Vacit Çelik, Sevil Çağlar, Suat Özdemir, Mahir Dönmez, Seval Çizmeci, Ömer Akın, Yasemin Sayar Demirer, İbrahim Babür, Fethi Çaçan, Selda Hatun Tan ve Eren Aydın’dan oluşan komisyon Nazım Hikmet Ran’ın 110.’uncu yaş günü buluşması için bugün etkinlik yapıyor. Saat: 18.00’de CHP İzmit İlçe Başkanlığı salonunda yapılacak etkinlikte film gösterimi, Nazım Hikmet’in şiirleri ve Seval Çizmeci, Fethi Çaçan, Emre Aydın üçlüsünün Nazım Hikmet şiirlerinden uyarlanmış türküler seslendirilecek. İl Yönetim Kurulu Üyesi Didem Turan’ın sunacağı etkinliğe tüm Nazım Hikmet dostlarını davet edildi.


Okur, dostlukları pekiştirdi
AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, Türkiye - Avusturya parlamentolar arası dostluk grubundan sonra Belarus dostluk grubu üyesi sıfatıyla da çalışmalarına devam ediyor. Okur, Türkiye’nin Belarus Büyükelçisi Valery Kolesnik ile tanışma toplantısına katılarak dostluk tazeledi. Toplantıda iki ülke arasındaki politika, ticaret, iş yaşamı, turizm, ulaşım, bilim, eğitim ve kültür alanında gelişmeleri değerlendirildi.


Ağaçlandırma protokolü!
Orman ve Su İşler Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında ağaçlandırma protokolü imzalandı. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Orman ve Su İşler Bakanı Veysel Eroğlu ile Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in imza attığı protokol gereğince, camilerin, mescitlerin, kursların ve mezarlıkların uygun alanlarına fidan ve çiçek dikilecek. 2008 yılından bu yana 17 bin 911 okul bahçesine 3 milyon 707 bin, 6 bin 386 ibadethane ve mezarlığa da 846 bin fidan dikildiği belirtildi.


SP Çayırova, Erbakan’ı istiyor
Saadet Partisi 2011 yılının son aylarda yaptığı istişarelerle yeni ilçe başkanlarını belirlemiş, kongre sürecini başlatmıştı.
Saadet Partisi 2012 yılının hemen başında ilçe kongrelerini tamamlama kararı aldı. Saadet Partisi Çayırova İlçe Kongresi’nin de 22 Ocak Pazar günü yapılması kararlaştırıldı.
Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanlığı görevine getirilen İlhami Bayrak, 22 Ocak Pazar günü yapılacak olan ilçe kongresinde Fatih Erbakan’ı konuk edeceklerini söyledi.
İlhami Bayrak, “İlçe kongremiz ile ilgili hazırlıklarımız devam ediyor. Kongremiz miting havasında olacak. Yapacağımız bu kongrenin ardından Milli Görüş’ün yerelde ve genelde yeniden iktidar olması için çok çalışacağız” dedi…
SP’liler bütün toplantılarına, bütün kongrelerine Fatih Erbakan’ı çağırıyorlar…
Anlaşılan Fatih Erbakan’ı SP’nin genel başkanlığına hazırlıyorlar…


KONUŞAN FOTOĞRAF:HAS Parti İl Başkanı Erol Pekcan:
Hoopp, hooop. Ağır olun bakalım. Siz kim oluyorsunuz da benim hakkımda ileri geri konuşuyorsunuz. Erkekseniz teker teker gelin.BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sineklerin 5 tane gözü vardır.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR