CHP, AKP’li belediye başkanını şikâyet etti?

MAKALEYİ DİNLE

7 Haziran’da genel seçimler var…

Bu seçim, öyle böyle bir seçim değil...

Bu seçim sonrasında AKP, yeterli milletvekilini çıkarırsa, BAŞKANLIK SİSTEMİNİ getirecek…

Yani Türkiye’de rejim değişikliği olacak…

TÜRKİYE İSLAM CUMHURİYETİ’nin temelleri atılacak…

**

Seçim yaklaştıkça da tansiyon artmaya başladı…

Tansiyon artıkça da siyasi polemikler hızlanmaya başladı…

Kocaeli’nin her noktasını parselleyen AKP, diğer siyasi partilere propaganda şansı vermemek için elinden geleni yapıyor…

**

AKP’nin bir engellemesi de Derince’de yaşandı…

CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, ilçedeki bilboortları kendilerine tahsis etmeyen AKP’li Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’u İlçe Seçim Kurulu’na şikayet etti.

**

Bana mail gönderen CHP Derince İlçe Örgütü, Başkan Değer’in Derince Belediyesi’nin ilçedeki billboardları siyasi partilere vermeyip kendi reklamlarını asmasını, ayrıca 60 Evler’de bulunan D Plazayı satın alıp burayı AKP bayrakları asmasını, İlçe Seçim Kuruluna  dilekçe ile şikayet ettiğini açıkladı.

**

Derince Belediyesi’nin ilçe sınırlarında bulunan billboardları parti reklamlarına yasakladığını söyleyen Değer, Derince Belediyesi’nin gerekçesinin ise bu billboardlarda belediyenin projelerinin ilanlarının yer alacağını öne sürdüğünü ifade etti.

Değer, “İlçelerde bulunan billboard eşit ücret olmak kaydıyla bütün partilere verilir. Derince Belediyesi kendi reklamları için kullanacağını söyleyerek bu billboardları partilere yasakladı.

**

Derince Belediyesi geçen ay yapılan meclis toplantısında Derince 60 Evlerde bulunan  D plazanın bir bölümünü AK Partili Meclis üyelerinin oyları ile satın aldı.

Şimdi ise o binanın bir bölümü kamu binası olmasına rağmen o binaya AK Partili adayların afişlerini asıyor. Bu suçtur, bu konuda şikayet dilekçemizi İlçe seçim kuruluna verdik konun un takipçisi olacağız”.

**

CHP, şikayet etmesine etti, ama bundan bir sonuç sıkacağını sanmıyorum…

Devletin valisi, devletin kaymakamı, devletin bürokratı AKP’nin il başkanı, ilçe başkanı gibi çalışıyor…

Devletin polisi, hükümetin polisi gibi görev yapıyor…

Bakalım CHP’nin ilçe seçim kurulana yaptığı itirazdan bir sonuç çıkacak mı?

 

CHP’li Kaplan’dan MHP‘li Akşener’e destek

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili Meral Akşener ile ilgili ortaya atılan iftiralara tepki gösterdi. Milletvekili Kaplan, bir dönem Kocaeli milletvekilliği de yapan Meral Akşener hakkında bir televizyon kanalındaki programda yapılan iftiranın gazetecilik mesleğine yakışmayan ahlak dışı bir tutum olduğunu ifade etti. Siyasette iftiradan medet umanların, bunu bir kadına yapıyor olmalarının daha büyük bir ahlak dışı davranış olduğunu söyleyen Kaplan, Akşener’in mecliste başarılı bir profil sergilediğini, böyle bir iftirayı kesinlikle hak etmediğini kaydetti. CHP’li Kaplan’ın söylediklerinin altına imza atıyorum… Çamur at izi kalsın misali, Akşener ile ilgili yapılan bu davranış kabul edilemez.. Maalesef, AKP’nin yandaş gazetecileri, sahiplerinin istedikleri gibi konuşup yazıyor…

 

Kaflı, hastane ziyaretinde

AKP Kocaeli Milletvekili adayı Cemalettin Kaflı, Gölcük’te bir dizi programlarda bulundu. Esnaf ve ev ziyaretleri düzenleyen Kaflı, daha sonra Gölcük Devlet Hastanesi’ne giderek tedavi gören hastaları ziyaret etti. Kaflı, hastalara karanfil verdi. AKP’nin taktiği şu; Gebzeli adayı İzmit’e, İzmit’in adayını Gebze bölgesine gönderiyor.

 

Şeker köy turunda

AKP Milletvekili harita mühendisi İlyas Şeker, önceki gün belediye başkanı İsmail yıldırım ile birlikte köyleri ziyaret etti. Köylülerle bir araya gelen Şeker, taleplerini dinledi. Köylülere hükümetin ve belediyenin projelerini anlattı. AKP, köylülere gidiyor, ama maalesef hükümetin politikaları yüzünden Türkiye, kendi kendine yeten ülkeler kategorisinden çıktı.  Zira samanı bile ithal eder duruma düştük.

 

Evren, darbenin lideriydi

Vatan Partisi Gölcük İlçe Başkanı Gürsel Albayrak, geçtiğimiz gün hayatını kaybeden 12 Eylül 1980 darbesi komutanı Kenan Evren ile ilgili olarak basın açıklaması yayınladı. Albayrak, “12 Eylül Amerikancı rejiminin üretiminden Özallar, Çillerler ve son olarak da AKP hükümetleri doğdu. CIA'nın 1980'lerdeki Ortadoğu İstasyon Şefi Paul Henze, 1980 darbesini Vaşington'a "Your boys have done it." yani "Senin oğlanlar işi yaptı". sözleriyle bildirmişti. Henze'nin "Sizin oğlanlar" dediği grubun lideri Kenan Evren'di.”dedi. Evren öldü, herkes arkasından beddua okuyor.

 

Coşkun için sıra önemli değilmiş!

AKP Milletvekili adayı Yahya Coşkun, önceki gün Değirmendere’yi turladı.  Coşkun kendini tanıtırken şunları söyledi; “Ben 11. sıra adayıyım, ama benim sıramın nerede olduğunu çok da önemli değil. Önemli olan yine yeniden hep birlikte partimizi iktidara taşımaktır ve bu nedenle çok çalışıyorum ”dedi. Unutulmasın ki, bal tutan parmağını yalar. Geçmiş dönemde hep böyle oldu, 7 Haziran’daki seçimlerde AKP birinci olursa, yine böyle olur.

 

AKP, 8’i çıkarabilir mi?

AKP Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, 7 Haziran’da yapılacak olan milletvekilliği genel seçimleriyle ilgili yaptığı açıklamada “Halk istikrar istiyor” dedi. Kocaeli’nin genel seçimlerde 11 milletvekili çıkartacağını hatırlatan Alp, hedeflerinin bu dönem 8 milletvekili çıkarmak olduğunu sözlerine ekledi. Kocaeli’nin mevcut milletvekili dağılımı şöyle; Ak Parti 7, CHP 3, MHP 1. Ülkenin geldiği duruma bakılırsa, AKP’nin 8 milletvekili çıkarması zor gözüküyor. 7 milletvekili çıkarırsa, bunu başarı olarak kabul etmeli diye düşünüyorum.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR