Siyasi liderlerimiz dillerine hâkim olsunlar

MAKALEYİ DİNLE

12 Haziran seçimlerine kısa bir zaman kaldı. Bu nedenle siyasi arena daha fazla hareketlenecektir. Siyasi liderlerimiz açık hava mitinglerinde ve salon toplantılarında ağızlarına gelenleri söylemekten kaçınmalıdırlar. Unutmasınlar ki ön teker nereden giderse arka teker oradan gidecektir. Kendilerinin ağızlarından çıkan hakaret dolu sözlerin biraz fazlasını ve bol çeşidini partinin içinde durumdan vazife çıkaranlar söyleyeceklerdir.
Kılıç yarası geçiyor ama dil yarası geçmiyor sözünü hiçbir siyasi kişi unutmamalıdır. Bugün birbirlerine hakaret edenler, kerhen de olsa yarın bir araya gelip tokalaştıkları zaman çok komik duruma düşüyorlar.
Partilerinde tek seçici ve kral olanlardan demokrasi adına bir kazanımımız yoktur. Her dediklerini zaten yapıyor ve yaptırıyorlar. Bari birbirlerine hakaret ederek, belden aşağı vurarak midemizi daha fazla bulandırmasınlar.
Hayali de olsa, imkânsız da olsa varsa projelerini ortaya koysunlar. Bizler nasıl olsa boş vaatlere kanmaya ve söylenen yalanlara alışığız.
Bari dilinize sahip çıkın sayın siyasi liderlerimiz. Kendinizin ve Türkiyenin seviyesini düşününüz. Lütfen!

İsmail Karaosmanoğlu
genel başkan oldu
Baküde 2007 yılında yapılan kurultayda tanıdığım ve sohbet ettiğim İsmail Karaosmanoğlu AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı görevine getirildi.
İsmail cana yakın, güler yüzlü, ağırbaşlı ve zeki bir gençtir. Büyüklerine karşı saygılı olan İsmail genç yaşta politika kulvarında adım adım yükselerek hak ettiği bir seviyeye mutlaka gelecektir. Gençlik Kolları Genel Başkanlığına getirilmesi de bu görüşümüzün bir kanıtıdır.
Hangi partide olursa olsun ve kim olursa olsun üst seviyeye gelen bir Kocaelili hepimiz adına bir kazançtır. Kocaeli siyasette, sanayide ve ticarette marka olmuştur. Bu çıtanın her alanda yükselmesi hepimizin amacı ve gururu olmalıdır.
İsmail Karaosmanoğlunu bu önemli görevinden dolayı kutluyor ve başarı diliyorum.

Doruktakilerin
Ödül Töreni
Basın toplumun gözü, kulağı, eli ve dilidir. Mutlulukları, acıları, olanları ve olması gerekenleri basın duyurur.
Kocaeli yerel basın alanında diğer illere göre hayli ilerdedir.
Basın eleştiri özelliğini yerine getirdiği kadar takdir ve teşvik etmesini de görev kabul etmelidir. Bu özelliği ile Kocaeli Gazetesi yıllardır üzerine düşen görevi yerine getirmektedir.
1992 yılından itibaren sürekli bir şekilde kenti artı değer katan kişi, kurum ve kuruluşları ödüllendirerek teşvik ve takdir edici görevini yerine getirmektedir
28 Nisan akşamı Vali Ercan Topaca ve Genel Müdür Erkan Ünalın açılış konuşmaları sonrası ödül alan kişi, kurum ve kuruluşlara ödülleri dağıtıldı. Vali Bey yaptığı uzun konuşmasında Kocaeli yerel basınını yaptığı bilgilendirmelerden dolayı övdü. Yerel basınımızın güçlü olduğunu dile getirerek basını bilgilendirmede herkesin yardımcı olması gerektiğini söyledi.
Basın hep eleştiren görevi yanında iyiyi, güzeli, başarıyı da sütunlarına taşıması gerekir. Bu özelliği nedeni ile Kocaeli Gazetesi sahibi Tanzer Ünal ve ekibini kutluyorum. Bugün burada başarıyı ödüllendirme yanında destek verici ve teşvik edici bir organizasyon gerçekleştirildi. Emeği geçenleri kutluyorum dediler.
Ödül alanları kutlayıp, başarılarının devamını diliyorum.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR