İktidarın ilçe seçimleri çok heyecanlı geçecek

MAKALEYİ DİNLE

AK Parti, kongrelerin yapılmasının üzerinden çok zaman geçmedi.

Fakat daha önce de belirttiğim bir nokta var iktidar partisi ile ilgili olarak…
Burada kimse seçim atmosferinden kurtulmak istemiyor gibi bir durum var. Belirli makamlara gelmeyi alışkanlık haline getiren bazı iktidar partisi temsilcileri kolları yeni yılın ilk günlerinden itibaren sıvamış görünüyorlar.
Özellikle Kocaeli teşkilatları tarafından önerilen ve genel merkezce de tüzük kapsamına alınan yüzde beşlik kota herkesin iştahını kabartan bir unsur.
Buna göre mevcut delegelerin yüzde 5’lik bölümünün imzalı onayını alan herkes kongrelerde aday olarak ortaya çıkabilecek, şansını deneyebilecek ve tek liste baskısı da bu şekilde tarih olacak…
Haliyle bu durumun farkına varan AK Parti içindeki bazı eski tüfekler neredeyse gece gündüz ekipleri ve delegasyon ile toplantılar yapmaya başladılar. Bu durum özellikle Körfez, Dilovası, Gebze ve Derince bölgelerinde ağırlıklı olarak yaşanmaya başladı.
Özellikle Körfez ilçede…
Eski tüfekler dediğimde kimleri kast ettiğimi herhalde anlamışsınızdır. Özellikle meseleye kıyısından köşesinden vakıf olan herkesin Körfez’deki aday namzetleri ya da kendisine yakın bir ismi ilçe başkanı seçtirerek yerel seçim hazırlıklarına başlayanlar mutlaka hafızalarınızda yer edinmiştir.
Aklıselim herkes mutlaka bu söylediklerimden bir sonuç çıkaracaktır…
Evet…
Henüz daha zaman var, fakat dediğim gibi, kollar şimdiden sıvanmış ilçe seçimleri ile ilgili olarak. Çünkü birileri ilçeyi hesap ederken, buralar üzerinden de belediye başkan adaylığı için çaba gösterecekler, burası çok nettir…
Toplantıların ana mevzuu şu anda birlikteliklerini yeniden sağlamak. ‘Yeniden’ diyorum, çünkü bu arkadaşlar gerçekten çok başarılı bir temsiliyet geçmişine sahipler. Hatta birçoğunun kendi aralarında ticari ortaklıkları, kız alıp vermişlikleri, aynı yöne doğru at koşturmuşlukları da vardır.
Haliyle bu bütünlüğü sağlayacak olan bu arkadaşların bu yılın sonundan itibaren aktif bir şekilde sahaya çıkmalarına kesin gözü ile bakıyoruz.

 

Ümit Özdağ’ın adaylığına Oktay Vural ne der?


MHP’de yeni bir tartışma başladı. Mahkeme kararı ile yapılması olası durumdaki kurultay muhabbetlerinde yeni bir adaylık profili ortaya atıldı.
Ümit Özdağ…
MHP’de Genel Başkan Devle Bahçeli’nin olası bir şekilde ‘sağlık sorunlarını’ gerekçe göstererek görevini bırakmaya karar vermesi durumunda Ümit Bey’i aday olarak destekleyebileceği partinin kulislerinde konuşulan konulardan biri haline geldi.
Fakat böyle bir durum yaşanması durumunda belki de bir fitil ateşlenmiş olacak.
Zira partide Bahçeli’ye en yakın isimlerden biri Oktay Vural olarak bilinir. Hatta Bahçeli’nin katılmadığı bir grup toplantısında genel başkanın yerine partililere hitap eden Vural için, ‘Bahçeli’den sonraki lider’ yakıştırması da yapılmıştı.
Şimdi şayet söylenen gerçekleşir, Bahçeli bırakma kararı alır ve aday olarak da Ümit Özdağ’ın arkasında durursa Oktay Vural cephesi de bu duruma kayıtsız kalmaz endişesi hakim olmaya başladı.
Öyle ya, böyle bir durum karşısında Oktay Bey de bir beklenti ve liderlik beklentisi içine girmiş olabilir.
Bu kadar kulis tartışmalarının yüzde 10’u bile gerçekleşse, MHP’yi hiç de iyi günler beklemiyor diyebiliriz tabi…

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR