Biz “İzmitiz” Grubu, 3’üncü kez bir araya gelecek

MAKALEYİ DİNLE

İlimiz esnaflarından ve İzmit sevdalısı olan Hüseyin Erol Bey’in kurduğu Biz “İzmitiz” Grubu yeni bir organizasyona ev sahipliği yapacak.

Biz "İzmitiz" Grubu, geleneksel hale gelen “Kertil Buluşmalarının” üçüncüsünü,  29 Mayıs 2016 Pazar günü saat 17.30’da Kertil Meydanında gerçekleştiriyor.

En büyük amacı, bu şehrin tarihi özümseyen ve değerlerine sahip çıkan insanları bir araya getirerek, ortak bir kent kültürü oluşturmayı hedeflemek olan Biz "İzmitiz" grubu bu amaç uğruna bir kez daha bir araya gelecek.

Yıllarca İzmitlilerin ağızlarında tat bırakmış olan rahmetli Nihat Özman'ın kurucusu olduğu Park Simit Fırını’ndan meşhur İzmit Simidi, Ertan Patır'ın sahibi olduğu Çayırova yoğurt firmasının ayranı ve kaşarının ikram edileceği bur buluşma bu yıl da kalabalık olacak.  Ayrıca bu buluşmada Murat ve Yaşar Can kardeşlere ait olan Öz Can Pişmaniye tarafından gerçekleştirilecek pişmaniye çekimi, adları İzmit'e mal olmuş değerli büyüklerimizin kısa konuşmaları yer alacaktır.

Bu etkinliğimizde ilk kez uygulanan imece yöntemi ile Biz " İzmitiz" üyeleri tarafından finanse edilen ve önümüzdeki sonbaharda büyük bir imza günü ile okuyucuları ile buluşacak olan İlker Kumral tarafından kaleme alınan "Fotoğrafa Adanmış Bir Yaşam- FAHRİ SEYREK- adlı kitap üyelerin ve kamuoyunun karşısına çıkacaktır.

Son zaman diliminde, ülkemizi ve bizleri üzüntüye boğan ve derinden yaralayan şehit cenazelerimiz olduğu için coşkulu bir eğlence yerine, kısa bir müzik dinletisi yapmayı uygun gören oluşum kendini İzmitli hisseden herkesi belirtilen tarihte, Kerkil Tekke Meydanına bekliyor.  

 

 

 

Erzurumlular piknikte buluşacak

Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu geleneksel olarak düzenledikleri piknik festivalinin bir diğerini pazar günü yapacak. Tekin Dursun’un başkanlığını yürüttüğü federasyon, üye dernekleriyle birlikte Gölcük Hasaneyn Köyü’nde saat 12.00’da bir araya gelecek. Benden demesi, sizi güzel sürprizler bekliyor bu festivalde. Ayrıca katılmak isteyenlere şu bilgiyi de vereyim, Pazar günü yağış yok ve hava sıcaklığı 26 derece olacak.

 

 

60 Evler, Hat 141’den şikayetçi

Derince’ye bağlı 60 Evler bilindiği gibi Kocaeli’nin en uğrak sahil semtlerinden biri. Bu bölge, gerek Harikalar Sahiliyle, gerekse sakin ve huzur dolu bir sessizliğe sahip olduğundan dolayı birçok kesimin son zamanlarda ikamet etmek istediği bir yer haline geldi. Derince’ye bağlı 60 Evler’de şu sıralar en fazla şikayet alan konu ulaşım. 60 Evler mevkiinde oturan ve özellikle çalışan insanların en çok şikayetçi olduğu konu 141 No’lu hattın geç gelmesi.

60 Evlere verilen otobüs sayısının yetersizliği…

 60 Evlerde oturan vatandaşlar, merkezden, 60 Eveler’e gelebilmek için 20 dakika 141’i beklemek zorunda kaldıklarını söylüyor. Cumhuriyet Parkında otobüs bekleyen vatandaşlar ‘5 tane Yenikent arabası gelip geçiyor, bir tane 60 evler arabası anca geliyor. O kadar beklediğimiz yetmezmiş gibi birde hınca hınç dolu oluyor. Artık bu konuya bir el atsınlar’ şeklinde serzenişte bulundu.

 

 

Adnan Zanburkan, oğlu Eren’i evlendiriyor

İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan ile eşi Hürriyet Hanım, şu sıralar tatlı bir telaş içerisinde. Oğulları Eren’i evlendirecek olan Zanburkan ailesi, dünürleri Nuriye – Şahbaz İçen çiftiyle birlikte tüm hazırlıklarını tamamladı. Şimdi sıra düğün gününde. Özlem İçen ile yaşamını birleştirecek olan Eren Zanburkan, yarın saat 19.00’da tüm dost ve yakınlarını Grand Körfez Otel’de düzenlenecek olan düğünlerine bekliyor. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR