Herekeli muhtardan Nuh Çimento A.Ş.’ye cevap!

MAKALEYİ DİNLE

 

 

 

Değerli okurlarım…

Hereke’de Ramazan iaşe yardımı ve pis kokular polemiği devam ediyor. Hereke’deki bu sıkıntıyı birkaç gündür köşemde yer veriyorum…

Hereke Agah Ateş Mahallesi Muhtarı Halil Vardar, Nuh Çimento A.Ş. yetkililerinin “Ramazan iaşe yardımında bulunmaya mecbur değiliz” açıklamasına cevap verdi.

Muhtar Halil Vardar şu açıklamayı yaptı;

7. Dönemdir muhtarlığa devam etmekteyim.

Bir senelik yöneticinin verdiği cevaba şaşmamak elde değil.

Kurum olarak yapılan yardımları 1962 yılından bu zamana kadar daha fazlasıyla hatırlayabiliriz. Biz bu yardımları her zaman dile getirip rahmetli Ahmet Eskiyapan’ı anlatarak bu yaşlara geldik, daha da fazlasını anlatabilirim. Bu bakımdan Allah razı olsun Atalay Bey’den (Şahinoğlu) son yönetim kurulu başkanı olarak Hereke’de ihtiyaç sahiplerine yaptığı yardımlar ve burslar için.

**

Önceki yıllarda 50 liralık ramazan yardımı yapılırdı.

Ne kadar yardım yapıldığı eski yönetimden olanlar var, sorulabilir öğrenilirdi. ‘Kral ölünce yaşasın kral’ gibi bir cevap olmuş.

Çalışanınıza, taşeron işçinize bir ilki 270 bin liralık alış veriş çeki verdiniz Metro AVM’ den alsın diye.

Biz size fakirden bahsettik verseniz de gidip alamaz, alsa da getiremez maksadınız fakiri doyurmak değil.

**

Taşeron işçiye ilk defa çek verdiniz, Nuh Çimento fakire 52 senedir yardım yapıyor. Yardımları inkar mı ettik, tarif ettik.

700 öğrenciye burs vermişiniz. Eski yönetim vermemiş yazık. Muhtarlar olarak kaç kişiye burs aldık, siz bu düşünceyle su dahi vermezsiniz.

Verdiğiniz veya vereceğiniz iftarlar sakın rakam vermeyin daha yenisiniz bir önceki seneleri kontrol edebilirsiniz.

Maddiyata bakmadan bu kadar çalışma yaparken muhtarların iaşe yardımı üzerinden bizi eleştirmesine üzüldük, eleştiriyi kabul etmiyoruz.

Muhtarlar olarak Nuh Çimento’nun dünya arenasında nerede olduğunu gayet iyi biliyor, takdir ediyoruz. Bir önceki yönetimler muhtarlara gönderdikleri NUH DÜNYASI dergisinden takip ediyorduk.

Bugüne baktığımızda siz çek verdiğinizi, biz iaşe yardımından bahsetmiştik.

Nuh Çimento markanın büyüklüğünü, iaşenin ne kadar küçük olduğunu anlatarak ima yolunu seçmiştik.

 

Siz cevap vermeyi seçtiniz. Eleştirileri kabul etmeyebilirsiniz, görüşme isteğimizi kabul edilmeyebilir, randevu vermeye bilirsiniz. Buradan bakıldığında ne kadar büyük olduğunuz belli oluyor.

**

İnsan kaynakları görevi insanla görüşülemediği bir görev olabilir mi, iletişim ve gelişim görevi yapan iletişim kuramaz mı? Demek ki kuramıyor, kendi içinde kurup diş görüşmeler de kurulamıyor.

Nuh Çimento fakire yardım yapma mecburiyetinde değil. Tabi ki değil, fakirin yardımını kestiniz muhtarın değil. Muhtar mahallesinde kimin daha ziyade yanında olur, garibanın karşılığında Nuh Çimento yardımlarınızı kesti der ve yapılan yardımların evveliyatı hatırlatılır, hepsi bu. Neresi algı bunun.

**

Çok hassas kurum olarak dikkat ettiğiniz konu.

Tarif etmenize gerek yok, eski çalışanlarla görüşüp cevap verebilirdiniz.

Kısa zamanda yaptığınız yardımları 2 bin, 700,1000, anlatıyorsunuz, cevabınızın sonlarına doğru. Biz yardım kuruluşu değil, ticari bir kurumuz diyorsunuz.

Gerçekten ihtiyacı olan aile varsa muhtar bize isim bildirir, farklı kaynaklardan yardım edebiliriz.

Muhtarlarla görüşme lütfün da bulunmayan, muhtara randevu vermeyen, kaç kişi geleceksiniz diyerek aşağılayan bir kuruma nasıl isim bildirsin muhtar.

Her ne kadar işe aldıklarınız varsa da duymadık memnuniyetimizi bildirmek isterim, peki bu durum nereden kaynaklanıyor, iletişim kopukluğu bu da sizden kaynaklanıyor.

Birkaç paket için sizi üzdük, yeteri kadar izah ettim.

Dünya markası Hereke Nuh Çimento bir kaç pakete verdiği cevabı Hereke halkı ile paylaşıp metih ederek anlatılır.”

**

Muhtar Halil Vardar’ın açıklaması böyle…

Vardar, Nuh Çimento’ya epeyce yüklendi…

1 yıldır görevde olan yetkililere, geçmişi bir araştırın tavsiyesinde bulundu…

Anlaşılan Herekeli muhtarlar Nuh Çimento’nun yeni yönetimine tepkiliydi, Nuh Çimento’nun verdiği cevaptan sonra kendilerine olan tepkileri biraz daha artmış.

Aldığım bilgilere göre Tavşancıl’da ve Hereke’de yayılan pis kokulardan sonra bölge halkı imza kampanyası başlatmış.

İmzalar toplanıp Körfez Belediyesi’ne, Körfez Kaymakamlığına ve Vali Ercan Topaca’ya verilecekmiş.

Anlaşılan, Hereke ve Tavşancıl halkı, pis kokulara karşı kazan kaldırdı…

 

Hayvanlar susuz kalmıyor

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2011 yılında uygulamaya konulan Yempati projesi kapsamında 12 ilçe sınırlarında sokak hayvanlarına, otomatik kuru mama ve temiz su veriliyor. Yazın kavurucu sıcağında aç ve susuz kalan sokak hayvanlarının imdadına yetişen Büyükşehir Belediyesi, hayvanları besleyerek hayatta kalmalarını sağlıyor.

 

44 Evler üst geçidinde  son rötuşlar yapılıyor

D-100 Karayolu’nun Derince 44 Evler kesiminde yer alan ve bir süredir yapımı devam eden yaya üst geçidi çalışmasında sona gelindi. Derince Belediyesi’nden yapılan açıklamada hastaneden kaymakamlık bölgesine (60 Evler) Dumlupınar geçişi ile D 100 Karayolu üzerindeki Yıldırım Caddesi ve Denizciler Caddesi’ni birbirine bağlayan yaya üst geçidinin yaklaşık bir hafta içerisinde vatandaşların kullanımına açılacağı belirtildi.

 

Karamürsel’de Sinema keyfi

Karamürsel Belediyesi tarafından Ramazan etkinlikleri kapsamında organize edilen Sinema Gecelerinin ilk akşamında “Eyvah Eyvah 3” adlı film Karamürsel İlhan Çınar alanında 1000’e yakın seyirci ile buluştu.  Film, Karamürselli vatandaşların büyük beğenisini topladı. Sinema Geceleri kapsamında 15 Temmuz 2014 Salı saat 21.30’da Hükümet Kadın 2, 22 Temmuz 2014 Salı saat 21.30’da Benim Dünyam adlı filmler izleyici ile buluşmaya devam edecek.

 

Gazi Akçakoca’ya dua

Kandıra’da incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli’ye adını veren Gazi Akçakoca Bey’in anıt mezarını ziyaret etti. Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in hazır bulunduğu ziyarette Başkanlar, mezarı başında Gazi Akçakoca Bey’e dua ederek rahmetle andı.

 

Şirintepeli Yaman  dizilerde rol alıyor

İzmit Şirintepe Mahallesi’nde ikamet eden Behlül K.Yaman, sıralar dizi çekimlerine devam ediyor. Emekli olan Yaman, 50’sinden sonra dizi oyuncusu olmanın mutluluğunu yaşıyor. Küçük rol, büyük rol deneten dizilerde oynayan Yaman, hayalini gerçekleştirdiği için çok mutlu.

 

Şimdi izin zamanı!

Yaz geldi… İzin sezonu açıldı. Ben de bugünden itibaren yıllık izne çıkıyorum. İzinli olduğum süre içinde Günlerin Getirdiği köşesini arkadaşım Bülent Ekinci hazırlayacak.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

YARIMCALI - YARDIMLAR KESİLİNCEMİ ŞİKAYET DİLEKÇELERİ TOPLANMAYA BAŞLANMIŞ,AYIP YA

Yanıtla . 0Beğen 13 Temmuz 13:13
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR