Kocaelispor

MAKALEYİ DİNLE

Daha önceki yazılarımda izlemediğim müsabakalar hakkında yazı yazmadığımı ifade etmiş, bunun nedenlerini de açıklamıştım. Bu yazımı BAL’da istediğini elde etmiş olan Kocaelispor’a kendimce katkı sağlamak üzere kaleme alıyorum.

Aslında maçlara gitmeyi çok arzu etmeme rağmen o gücü kendimde bulamıyorum. Bu nedenle çok sevdiğim Kocaelispor’un başarılarına birkaç kere ş biraz ahit olmuş, son maçlarına gidemediğim için burukluk hissediyorum. Emeği geçenlere teşekkürler.

1966’da kurulan ve bu kuruluşta emeği geçen başta Nasut Kayalı abim olmak üzere; sporcu, yönetici ve taraftarlar olarak hizmet eden; maddi, manevi katkıları olan Kocaelispor sevdalılarının ahirete intikal edenleri minnet ve rahmetle anıyor, sağ olanlara sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler diliyorum. Önümüzdeki sezonlarda yeni Kocaelispor’un başarılarına şahit olmalarını can-ı gönülden temenni ediyorum.

Hani o 80’li yıllardaki unutulmazlar gibi, benim siz Kocaelisporlulardan isteğim şudur: “Dün geçti, bugün varım, yarın belki”. O nedenle geçmişi devamlı anarak demagoji yapmanın hiçbir faydası olmadığı gibi günleri boşa geçirmiş oluruz, geçmişten dersler çıkarılmalıdır. “Ayağını yorganına göre uzatmak” şart. Dünden aldığımız dersleri bugün ve yarınlara saklamalı ve yeri geldiğinde kullanmalıyız.

Kaldı ki günümüz futbol arenası çok acımasız. Kulüpler ekonomik zorluklarla uğraşıyor. Bunlardan birisi de biziz. Yönetimler bu konuda çok çaresiz, “Bir dokun, bin ah işit”. Bu işin bir de UEFA tarafı var, onların denetlemeleri var, talimatlara harfiyen uymak zorundalar.

BAL’dan tekrar profesyonelliğe merhaba diyen Kocaelispor aynı dikkat ve titizlikle 2.Lig’e adım atabilir ve de atmalıdır. Çünkü Kocaeli kent olarak aslında futbolun beşiğidir. Bugün birçok küçük il ve ilçenin Süper Lig dahil Birinci, İkinci ve Üçüncü ligde takımları var. O nedenle Akhisar ile Kocaeli’yi aynı kefeye koyamazsınız. En kısa zamanda Süper Lig’in kapısını açmak inancını bu kent insanı hayal etmeli. Çünkü “İnsan hayal ettiği müddetçe yaşar”. Bunlar benim şahsi düşüncelerim. Neden? BAL’da gösterdiğimiz başarı bana 80’li yıllardaki Ceyhunları, Baturmanları, Bülentleri, Zekileri, Mahirleri, Orhanları, Güvençleri hatırlattı. Diğerleri kusuruma bakmasın hepsi kalbimizde. Çünkü o kadar çoklar ki, 1966’dan itibaren yaşanan başarılarda emeği olanlar, hepsini yazmaya kalksam sayfalar almaz. Özetle o yıllardaki enerji yine var. Çünkü bu kent, yönetimiyle, futbolcusuyla, taraftarıyla futbol kenti,

Bu kent şampiyonluğa abone olmalı, olmak zorunda, çünkü geçmişini andığımızda bunu görüyoruz. Tarih bu başarıları yazdı, yine yazacaktır diye düşünüyorum.

Yazıma yayınlanmış kitabımdan bir şiirle son vermek istiyorum.

Kalın sağlıcakla.

ZAMAN

Dün geçmişte kaldı, o bir kıssa.

Bugün çalışma zamanı bilhassa.

Yarın mı? Ömrün varsa bu da emeldir,

Vardır buna da hakkın elbet, ne denir?

Zaman gelip geçiyor,

Anılar, hatıralar,

Senin için ne diyor?

Bırakmışsan kayda değer bir eser,

Hepsi seni hayırla yad eder.

Rabbim bu duygu ve düşüncelerle,

Akıbet ve ahiretimizi inşallah tecelli eder. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Yılmaz Kırlı - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR