Vergi rekortmeni baro başkanından ‘emek’ mücadelesi için destek istendi!

MAKALEYİ DİNLE

Sert açıklamalarıyla gündem yaratan Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Türk Büro Sen Kocaeli Şube Başkanı Rıfat Oypan ile birlikte Kocaeli Baro Başkanı seçilen Sertif Gökçe’yi makamında ziyaret etti.

Gelelim sendika başkanlarının konuşmalarına…

**

Ziyaret sırasında ilk sözü Türk Büro Sen Şube Başkanı Rıfat Oypan aldı…

Oypan, Baro’nun eski yönetimine gönderme yaparak, “İnşallah bundan sonra daha aktif bir baro görmüş olacağız” dedi… Araya giren Gökçe “Baronun diğer sivil toplum örgütlerinden farklıdır. Son yıllarda Türkiye’de hukuksuzluk sınırsız boyutlara ulaştı. Bugünden sonrada, Kocaeli Barosu sivil toplum örgütleri ve sendikaların daha fazla yanında olacaktır” diye konuşmuş…

**

Sözü Çeker almış..

Baroların önemli görevleri olduğunu ifade eden Çeker; “Baronun vatandaşların hukuk çerçevesinde bilinçlendirilmesi, bilgilendirilmesi gibi bir görevi vardır. Haksız ve hukuksuz uygulamaların gün yüzüne çıkarılması için Baro gereken çalışmaları yapması gerekir. Yaşadığımız çevredeki çarpık yapılaşma, insan hakları ihlalleri, çevrenin katledilmesi, kent deki trafik sorunu, çevre kirliliği gibi hukuk ihlallerinde Baro daha aktif rol oynamalıdır.

**

Emek mücadelesinde, kamudaki usulsüz uygulamalara karşı Baroyu kamu çalışanlarının yanında görmek istiyoruz. Hukukun işler olması için baroya ihtiyaç var. Yaptığımız emek mücadelesinde baroyu yanımızda görmek isteriz. Bundan sonra da daha sık birlikte olmalıyız “dedi.

**

Çeker’in konuşmasını yanıtlayan Gökçe de “Burası halkın barosudur. Elimizden geleni yapacağız” dedi.

**

Sendika başkanları birkaç kez vergi rekortmeni olan Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe’yi, dolayısıyla Baro’yu emek mücadelelerinde yanlarında görmek istiyor.

Kocaeli barosunu şimdiye kadar sendikaların emek mücadelesinde maalesef göremedik…

Vergi rekortmeni olan Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe’nin sendikalara emek mücadelelerinde destek verip vermeyeceğini hep birlikte göreceğiz. Bakalım tok, açın halinden anlayacak mı?  

 

4730’A mesaj at borcun cebine gelsin

İzmit Belediyesi başlattığı uygulamayla vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor. Belediyenin Bilgi İşlem Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada  emlak borcu olanlar kısa mesaj yoluyla borç miktarlarını   öğrenebiliyorlar. Yetkililer,  mükelleflerin sicil   veya TC numaralarını 4730’a kısa mesaj olarak göndermeleri halinde (IZMITBLD BORC SICIL NO ( veya TC NO ) kısa süre içinde borçlarını öğrenebildiklerini belirterek”  uygulamadan yararlanmak çok kolay. Kısa mesaj yoluyla birkaç saniyede içinde borç öğrenmek mümkün” dediler

 

Özel Cihan Hastanesi’nde Manav, hasta kabulüne başladı

Doktor kadrosunu güçlendirmeye devam eden Özel Cihan Hastanesi, diş doktoru Deniz Manav’ı da kadrosuna dahil etti. Zonguldak 1984 doğumlu olan Ağız ve Diş Hastalıkları doktoru Dt. Deniz Manav, eğitimini İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul İkitelli Polikliniği, İstanbul Maltepe Askeri Lisesi Diş Poliklinik ve daha sonrada ilimize gelerek Gölcük’te özel muayenehanesini açtı. Çeşitli hastanelerde çalışan Dt.Deniz Manav, Özel Cihan Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı. Kendisine hayırlı olsun diyoruz.

 

Köken hacıları unutmadı

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, kutsal toprakları ziyaret ederek hac vazifesini yerine getiren hacıları evlerinde ziyaret ederek duygularını paylaştı. Hacı ziyaretinde bulunan Başkan Ünal Köken’i eşi Elif Köken de yalnız bırakmadı.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR