Av.Veysi Yavuz’un açıklaması!

MAKALEYİ DİNLE

Önceki gün “CHP İzmit İlçe’de para mı, onur mu kazanacak?” başlıklı bir yazı yazmıştım.
Yazımda 1999’daki Derince Belediyesi seçimlerinden bir örnek vermiş, dönemin aday adayları Av.Veysi Yavuz ile Doktor Kamber Türkoğlu’nun seçim döneminden bir kesit sunmuştum…
Perşembe günü Av.Veysi Yavuz beni arada, yazıyla ilgili şunları söyledi;
“13 yıl önceki seçimleri, CHP İzmit İlçe seçimleriyle karşılaştırmana bir anlam veremedim.
O yıl, hiçbir delege ile oy pazarlığı yapmadım, hiç kimseye paradan bahsetmedim.
Eşimle, çocuklarımla, bana yakın olan insanlarla seçime hazırlandım.
Ben onurumla seçime girdim, onurumla 6 oyla seçimi kaybettim.
Birisi gelsin bana para verdi, bana para teklif etti desin, diplomama yırtarım.
Ben Derince Belediye Başkanlığına aday adayı olurken başta Sefa Sirmen, Hikmet Erenkaya, Yalçın Kuşkan, Rafet Yıldızlı ve Yavuz Ulugün olmak üzere birçok kişi diğer aday doktor Kamber Türkoğlu’nu desteklemişti.
O zamandan sonra hep siyasetten uzak kaldım.
Sefa Sirmen il başkanı olduktan sonra beni il disiplin kuruluna yazmıştı, il disiplin kurulunda da istifa etmiştim.
1999’daki seçimden sonra siyasetin hiçbir kademesinde yer almadım.
Yazdığın yazıyı neden yazdığını da anlamış değilim.
13 yıl önceki bir seçimi, bugüne niye taşıdığına da bir anlam veremedim.
CHP İzmit İlçe’deki seçimler hiçbir şekilde beni ilgilendirmiyor.
13 yıldır siyasetin dışındayım, bundan sonra da dışında kalmaya devam edeceğim.
Benimle ilgili yazdığın yazıyı, talihsiz bir yazı olarak değerlendiriyorum.
Ben bu güne kadar gelmişsem, hep onurumla çalışarak bugüne gelmişimdir” dedi…
**

Pekcan’ın feryadı!


HAS Parti İl Başkanı Erol Pekcan, haftalık toplantılarda önemli söylemlerde bulunur… Pekcan önceki gün de Suriye ile ilgili bir açıklama yaparak Hükümetin politikasını eleştirdi…
Pekcan, Suriye konusunda Türkiye’nin hakem olması gerektiğini, ama şu anda taraf durumuna getirildiğini söyledi. Sorunun Suriye'nin iç meselesi olmaktan çıkıp uluslararası bir sorun haline getirildi. Amerika, Türkiye'yi "Ya benden yanasın, ya İran'dan yanasın" diyerek bir taraf olmaya zorlamaktadır. Türkiye bu gibi baskılara boyun eğmemelidir. Esad rejimi ne yaparsa yapsın Türkiye, Suriye'ye doğrudan bir müdahale yapmamalıdır. Türkiye izlediği politikalarında kesinlikle mezhepsel tutum takınmamalıdır.
**
Pekcan’ın söylemlerine katılıyoruz… Dün olduğu gibi bugün de emperyalist güçler, bizi birileriyle savaşmaya zorluyor… Ne de olsa onlara göbekten bağlıyız… Rahmetli Adnan Menderes dönemin ile birlikte ABD’nin uçağı olduk, olmaya da devam edeceğiz… Bakalım uşak olmaktan ne zaman çıkacağız? Bu gidişle biraz zor gözüküyor… Zira, emperyalist güçler bizi yavaş yavaş, adım adım bölmeye götürüyor… Ne yazık ki, iş başındakiler de sesini çıkarmıyor….

DİKKAT ÇOK ÖNEMLİ !!!

İletişim çağındayız. İnternet çağındayız… Hepimiz internet kullanıcısıyız… Ama bazı hain kişiler internet aracılığıyla hayatı biçe cehenneme çevirebiliyorlar. Önceki gün bir mail aldım. Bu maili sizlerle paylaşmak istedim. Okuyun ve tedbirinizi alın. Yoksa yarın çok geç olabilir…
Tüm adres portföyünüze gönderin ki onlardan size gelen iletilerde de tehlike olmasın.
Sadece kendinizin buna dikkat etmesi yetmiyor, size ileti gönderen de aynı dikkati göstermeyip böyle bir korsan iletiyi tıklarsa, olacaklar çok taraflı olur.
OKUYUN Ve ULAŞABİLDİĞİNİZ HERKESE!


UYARI !

"Bu resim senin mi?"
yazılı iletiyi sakın açmayın!!

"Bu resim senin mi?"
Sakın bu mesajı tıklamayın!!!


Yoksa ne mi olur?
Türkiye Bileşim Güvenliği Derneği internet kullanıcılarını uyardı. Rus kaynaklı olduğu tahmin edilen yeni bir internet vurgunu başlatıldı.

MSN aracılığı ile gönderilen "bu resim senin mi? http://www/. designportal. com /resimleri. php?id= murat??? @hotmail.com"

isimli mesaj yeni bir internet soygunu anlamına geliyor.

Faruk Kekevi 'hayalet mesaj'la ilgili şu açıklamayı yaptı; "Mesaj tıklanınca bilgisayarınıza gizli bir "keylogger" isimli hayalet program yüklemiş oluyor.

Sizin hiçbir şeyinizden haberiniz olmadan bilgisayarınız üzerinizden her bir klavyeye dokunuşun hareketleri bu internet dolandırıcılarına geçiyor.

Virüslerden daha tehlikeli bu trojen'ler için internet kullanıcılarının daha dikkatli olmasını istiyoruz."

İnternet üzerinden yaptığınız tüm banka işlemleri ve şifreleri bu program sayesinde programın yönlendirdiği kişiye gidiyor.

Bu link yüzünden Türkiye'de binlerce kişinin zarar göreceği belirtiliyor. Bu organizasyon virüslerden daha tehlikeli ve bilgisayardan ancak başka bir program kullanılarak çıkartılabiliyor.KASİAD Başkanı Maraman TUSKON yönetimine girdi

Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu’nun (TUSKON) 4.olağan kongresi geçtiğimiz hafta yapılmıştı. Kongrede 42 kişilik yönetim seçildi.
Kocaeli Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Başkanı Baki Karaman, TUSKON’un yönetimine girmeyi başardı. Karaman’ın bu başarısı iş adamları ve sanayiciler arasında takdirle karşılandı.


Kuşkan’a aday ol çağrısı!


3 Haziran 2012 günü gerçekleşecek olan CHP Kocaeli İl kongresi öncesi Yalçın Kuşkan'a ilk destek Gebze ve Çayırova'dan geldi.
Parti içerisinde “değişimci” olarak bilinen Eski Çayırova belde başkanlarından Ali Sınırtaş ve CHP eski Gebze İlçe yöneticilerinden Mehmet Sarıtoprak yazılı bir basın açıklaması yaparak, Yalçın Kuşkan’ı il başkanlığına aday olmaya çağırdılar.


Şevket Fidan İzmit Belediyesi’ne seslendi

İzmit 28 Haziran Mahallesi Özbay Sokak No:49 adresinde ikamet eden Şevket Fidan, İzmit Belediyesi’nin yaptığı yol çalışmaları nedeniyle bahçesine verilen hasarın karşılanmasını istedi. Yaklaşık yedi ay ve tekrar bir ay içerisinde gerçekleşen çalışmalarda bahçesinin büyük bölümünün hasar alması nedeniyle İzmit Belediyesi’ne başvuran Fidan sonuç alamadığını gerçekleşen hasar nedeniyle masrafının karşılanmadığını belirtti.
Fidan, “Bahçemin olduğu yol çok dar ve bu nedenle de oradan geçen büyük vasıtalar, iş makineleri bahçeme zarar veriyor. Bu durumun yaşanmaması için İzmit Belediyesi’nden yolun genişletilmesini de istedim. Fakat hasar masraflarımı alamadığım gibi bu isteğime de olumlu cevap alamadım. İsteğim bu yolun bir an önce genişletilmesi ve yaşanan bu durumların bir daha tekrarlanmaması” dedi.

Öğretmen hikayeleri kitaplaştı
Gebze Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen ‘1 Öğretmen 1 Hikaye’ isimli kısa hikaye yarışmasına katılan katılımcıların eserlerinin yer aldığı ve yarışmayla aynı adı taşıyan kitap bastı.


Yaman, Çalkavur’u ağırladı

Kocaeli İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, önceki gün Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’ı ziyaret etti. Güzel sohbetlerin yaşandığı buluşma da Başkan Yaman, Çalkavur’a Dilovası’nda yapılan çalışmaları anlattı.Çalkavur, Dilovası’na her geldiklerinde ilçede önemli değişikliler gördüğünü, çalışmaların gün yüzüne çıktığını söyledi. Çalkavur ayrıca Dilovası’nda suç oranının çok az olduğunu söyledi.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Güneş, dünyadan 330,330 kat daha büyüktür…KONUŞAN FOTOĞRAF
AKP İl Başkanı Mahmut Civelek: Yusuf Akın kardeşim, artık İl Gençlik Kolları Başkanı oldun, bundan sonra kravat takmalısın…


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR