Başkan iyi konuşuyor, ama…

MAKALEYİ DİNLE
AK Parti’nin adaylarının açıklanması meselesi inanın çok sıktı artık. Listeler belli de kamuoyuna duyurmak için kafalarına göre bir tarih mi belirlediler, yoksa belli değil de başkanlıklara adam mı bulamadılar, açıkçası çözebilmiş değiliz.
Başta sallantıda görünen yerler olmak üzere birçok ilçede tabiri yerinde ise her önüne gelen başvuruda bulundu. Yani sizin anlayacağınız, sabah erken kalkan parti binasının yolunu tuttu ve hazırladığı dosyasını ilgiye teslim etti.
Ancak bu kadar bekleyiş, insanların meseleden de kafa olarak uzaklaşmasına neden oldu.
AK Parti’de sözü muteber olanlar bile henüz ilçe adayları kimlerdir diye açıklamada bulunamıyor. Yalnızca Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yaptığı şu esrarengiz açıklama hariç…
Ne demişti Sayın Başkan, “Başbakan beni ararsa kendisine adaylarımı söylerim…”
Çok ilginç değil mi…
Yani sizin anlayacağınız Karaosmanoğlu’nun şahsi listesi hazır. 12 ilçenin de belediye başkan adayını belirlemiş. O kadar insan içinden sadece 12 tanesi ile yola devam edelim diyebilmek için Başbakan’ın kendisini cepten aramasını bekliyor…
Yani o kadar delikanlı bizim Başkan…
Ancak listeden ya da Başkan’ın belirlediği isimlerden herhangi bir emare yok. Yani bizim Başkan, Başbakan’a isim verecek kadar delikanlı ama, cebindeki isimleri öncesinde açıklayabilecek kadar değil.
Madem öyle, Sayın Başkan’ın kendinden emin hali gözümüzün önünde. Şu halde listesini açıklamasına da bir engel yoktur. Bir zahmet şu 12 ilçenin başkan adaylarını kendisinden öğrenmek istiyor kamuoyu. Zira kendisi partisinin ağabeyi durumunda. İki dönemdir belediye başkanı ve üçüncü dönem yeniden aday gösterildi.
-Şayet bir aksilik olmaz ise- tekrar bir seçim heyecanı yaşayacak aday olarak.
Ama kendisini anlıyoruz biz. Yani cebindeki listeyi açıklayamamasının sebeplerini üç aşağı beş yukarı tahmin edebiliyoruz.
Düşünsenize, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, cebindeki not kağıdına yazdığı 12 ilçenin başkan adayını deklare etmiş. Ardından genel merkez bir açıklama ve ilimizdeki adayları açıklamış. Başkanın listesinden üç dört tanesi meydanda yok.
Karizmanın halini siz düşünün artık.
O yüzden bu riski göze almaması çok normal.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun listesi genel merkez özelinde ne kadar muteber, ancak onu açıklarsa öğrenebiliriz.
Yoksa ben de bilirim, genel merkezin adayları deklare etmesinden sonra, “İşte benim listem de tam bu kişilerdi” demesini…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR