AKP ne diyor?

MAKALEYİ DİNLE

Gazetelerdeki AKP ilanlarına bakıyorum.

“Genel Başkan ve Başbakan” sıfatıyla Davutoğlu diyor ki;

  • “Asli işlerde çalışan taşeron işçilere kadro.”

Öncelikle, “ASLİ İŞLER” sözüne takılıyor kafam!

Örneğin; Belediyelerde en ağır işlerin başında gelen “temizlik işçileri” kadrolu olabilecek mi? Yoksa; “Temizlik işleri asli işler arasında sayılmaz” mı diyecekler!?

Bilindiği üzere, “taşeron işçilik” 12 Eylül Darbesinin bir ürünü!

AKP bu “kölelik düzenini” yok etmek şöyle dursun, “Stajyer işçilik”  ve son olarak da, “Özel İstihdam Şirketleri” rezaletini icat etti! Hiçbir üretim yapmayan “özel şirketler” işadamlarına “eleman kiralayacak!”

Hepsi bir yana, “13 yıldır neredeydin arkadaş?” demezler mi adama?

Ya da; “Kaynağı nereden bulacaksın” diye sormazlar mı!?

Haklısın, bu ülkede sormazlar!

  • “Genç çiftçilerimize 30.000 TL destek, hem de geri ödemesiz” diyor Davutoğlu.

Neden “GENÇ ÇİFTÇİ?”

Tarımla uğraşan “genç” mi kaldı kırsalda?

Lüks YAT sahipleri ucuz mazot alabilirken, sen, 13 yıldır çiftçine ne ucuz mazot ne de ucuz gübre vermeyi aklına bile getirmedin!

“Ürün-üretim bazında” değil, arazi bazında “sözde destekleme” verdin, üreticinin ürününü değerlendirecek organizasyon yapmadın, “aracılar kazandı” üretici de tüketici de kazık yedi! Bu ülke ilk defa “saman ithalatı” yaptı! Besiciliği desteklemedin, Fransa’dan hayvan ithal ettiği için Tarım Bakanı’na Fransa “Lejion Denor Ödülü” verdi! Şimdi, seçim nedeniyle çiftçiye “rüşvet” öneriyorsun!

  • “Emeklilerimize TOKİ’den 250 TL. taksitle ev sahibi olma imkanı” diyorsun!

Emeklilerin büyük çoğunluğu doğru dürüst karın doyuramıyor! Yaptığı inşaatlar binbir şaibe taşıyan, açılmış davalardan başını kaldıramayan, inşaatları güven vermeyen TOKİ’ye nasıl güvensin? Sen, emekli maaşlarını “insanca yaşayabilecek düzeye” getir, dini bayramlarda birer ikramiye ver, yeter!

- “Esnafımıza 30.000 TL faizsiz kredi” diyorsun!

Esnaf sayısı hızla azalıyor. Her yıl onbinlerce esnaf işyerini kapatıyor. Her köşe başına çoğu yabancı sermayeli AVM kondurmak bir yana, bugüne kadar esnaf için ne yaptın? Halen işyeri açık olan esnafın büyük çoğunluğu borç içinde. Vereceğin para borcuna gider, üç gün sonra yeniden aynı çile başlar!

Üst Yargı, kent merkezlerinde yol üzerlerindeki oto parklarından ücret alınmasını yasa dışı buldu ve iptal etti. Hala kent içinde yol kenarlarında park eden araçlardan “Deli Dumrul Haracı” alınıyor! Vatandaş da otopark ücreti vermediği büyük alış veriş merkezlerine gidiyor! Hiç değilse, bu konuda “Yargı Kararına” saygılı olamaz mıydınız?

Ama, sen de haklısın Sayın Davutoğlu!

Bu ülkede ne esnaf, ne çiftçi, ne emekli ne de taşeron işçiler, gerçek anlamıyla henüz “UYANAMADILAR!”

“Celladına aşık kurban” misali, “Ya Allah Bismillah” ya da “Bakara-Makara” dediğinizde, büyük çoğunluğu size “kurban” oluyor!..

Haydi size hayırlı işler!..

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR