İş adamlarının ABD gezisi masraflarını kim ödedi?

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ABD gezisini tamamladı.
İzmit’e döndü ve işinin başına geçti.
Gezi öncesi Başkan Karaosmanoğlu ile birlikte Başkan Danışmanı Ömer Polat ve Özel Kalem Müdürü Arif Usta’nın gideceği açıklandı.
Ama daha sonra bu sayı arttı da arttı.
ABD gezisine Büyükşehir Belediyesi’nden Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın, Başkan Danışmanı Ömer Polat, Başkan Danışmanı Veysel Özkaraaslan, Özel Kalem Müdürü Arif Usta, AB ve Dış İlişkiler Şube Müdürü Bilal Barış ile personelden Zeynep Yurtoğlu Tetik hazır bulundu.
Geziye Kocaeli’den ayrıca İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez, KOTO Başkanı Halil İbrahim Keleş ile KASİAD’a üye iş adamlarından Feridun Kemal Yılmaz, Bünyamin Dal, Muktedir Yılmaz, Metin Gündüz, Kazım Dereci, Ayhan Kılıç, Mehmet Temizel ile Mehmet Akif Saka katıldı.
Sonrasında geziye AKP Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker ve Zeki Aygün de dahil oldu.
***********************************************
Büyükşehir Belediyesi, kendi personelinin masraflarını karşılamasına karşıladı, peki başta KASİAD olmak üzere diğerlerinin masraflarını kim karşıladı?
Büyükşehir mi, yoksa kendileri mi?

Bu sessiz çoğunluk bir gün hesap sorar!
HAS Parti Derince İlçe Teşkilatının haftalık yönetim kurulu toplantısında konuşan İlçe Başkanı Hasan Malo, iktidarı eleştirdi.
Malo, şu açıklamada bulundu; Son günlerde enerji ürünlerine üst üste yüksek oranda zamlar yapılması vatandaşımızı şaşkına çevirdi. Bu zamlarla Türkiye, en pahalı benzin ve motorin kullanan ülke olarak adeta dünya sıralamasında lider oldu. Mart 2012’de açıklanan uluslararası akaryakıt fiyatları endeksi verilerine göre; Türkiye 224 baz puanla dünyada pahalı akaryakıt kullanımında 1. sıraya yükseldi. Bize en yakın olan Norveç'in puanı ise 188. Yunanistan 174 puanla 6. olurken Bulgaristan ve Romanya ise 131'er puanla 49 ve 50. sıradalar. Bulgaristan, Romanya, Norveç, Yunanistan'dan bile daha pahalı akaryakıt kullanıyoruz. Ekonomideki büyüme ile övünen hükümet zamlara da açıklama getirsin hem büyüdük diyoruz hem de vatandaşı fakirleştiriyoruz bunun adı olsa olsa emperyalist ve kapitalist sistemin taşeronluğunu yapmaktır.
******************************************
Bu durum ekonomisi çökmüş denilen Yunanistan’dan bile daha yüksek fiyatla mazot kullanmak zorunda kalan çiftçimizi baharla birlikte zor durumda bırakacak. Bununla kalmayıp doğalgaza yüzde 20'ye, elektriğe yüzde 10'a varan zamlar, öncelikle hane halkını vurmuştur.
*********************************************
Türkiye'de nüfusun yüzde 90'ını oluşturan emekliler, memur ve işçiler, küçük esnaf ve çiftçilerin velhasıl dar ve sabit gelirlilerin bu zamlardan ciddi şekilde olumsuz etkilendiğini, zarar gördüğünü üzülerek duyuruyor ve sürekli gündem değiştirerek, halkı gerçek gündeminden uzaklaştırmak kimsenin yanına kar kalmaz. Bu sessiz çoğunluk bir gün bunun hesabını sorar buradan hükümeti uyarıyoruz.”
*************************************
Malo’nun açıklamaları böyle…
Türkiye, her geçen gün içinden çıkılmaz bir hal alıyor.
Benzin, elektrik derken, doğalgaza da zam geldi…
Suriye ile savaşın eşiğine geldik.
Şimdi herkes birbirine soruyor;
Ne olacak bu Türkiye’nin hali?

MHP’li Özdoğan, başkan olacak!

MHP Darıca İlçesi’nde yöneticisi olan Niyazi Özdoğan istifa etti. İlçe Başkanı Erkan Azeri, Özdoğan’ın istifasını doğruladı. Azeri, istifa eden Özdoğan için, “Kendisinin Uganda Cumhuriyeti ile yakın iş ilişkileri var. Türkiye-Uganda iş konseyi başkanlığına da aday olacak o yüzden istifa etti” dedi. Türkiye –Uganda iş konseyi başkanlığı seçimi 25 Nisan’da yapılacak.

“Gazilerimiz başımızın tacı”

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kore Gazisi Şevki Akbar’ı İzmit’teki evinde ziyaret etti. Kore Gazisi Şevki dedeye sevgiyle sarılan Başkan Karaosmanoğlu, “Gazilerimiz başımızın tacıdır. Sizleri çok seviyoruz ve değer veriyoruz” dedi.

Romanlar İzmit’te buluşuyor

İzmit Belediyesi 8 Nisan Dünya Romanlar Günü nedeniyle bir etkinlik düzenledi. 8 Nisan Pazar günü saat 15.00’te Belsa önünde başlayacak etkinlik, Kültür Tepesi ve Atatürk Spor Salonu’ndaki popstar Erkan ve İzmitli Barış’ın konseriyle devam edecek. Oldukça renkli görüntülere sahne olacak Kocaeli’deki Romanlar İzmit’te Buluşuyor adlı etkinliğin büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Değirmendere’de iskele çalışması

Gölcük için büyük önem taşıyan Değirmendere’de İskele Meydan düzenleme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bir süre önce başlatılan kafa ve çay bahçelerinin kaldırılmasından sonra İskele meydanında beton dökümü tamamlandı. Alana palmiye ağacı dikildi, yollara renkli parke taşları döşendi.

KASK’ta fotoğraf günleri
Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği’nin (KASK) bu haftaki konuğu Hadi Arslan oldu. GFSSD başkanı da olan Hadi Arslan, Değirmendere’de yapılan Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu çerçevesinde yapılan heykellerin yapım sürecinde çektiği fotoğraflardan oluşan “Ağaçtan Heykele” adlı fotoğraf gösterisini izleyicilere sundu. KASK Yönetim Kurulu Başkanı Cengizhan Günesen, bu yıl 15. sini gerçekleştirecekleri Kocaeli Fotoğraf Günleri’nin 09 – 22 Nisan tarihleri arasında yapacaklarını belirtti.


Oya Tunçel’e sürpriz ziyaret
AKP İl Kadın Kolları Üyeleri, başkanları Oya Tunçel’i duygulandırdı. 86 yaşındaki annesi Emine Diler’e 25 yıldır bakan Oya Tunçel, yönetim kurulu üyelerinin annesine yaptığı sürpriz ziyaret karşısında gözleri doldu. Yönetim kurulu üyeleri, evinde annesi, oğlu ve torunlarıyla beraber yaşayan Tuncel’e bu zamanda bile tipik Türk aile yapısını yaşattığı ve annesine gösterdiği örnek evlat davranışından dolayı teşekkür etti.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Istakozların kanı mavi renktedir


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR