Cumhuriyet, adam olmaktır!

MAKALEYİ DİNLE

CHP İl Başkanı Av.Cengiz Sarıbay, Cumhuriyet Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Birlikte okuyalım; 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92. yılını gururla, fakat içimiz buruk kutluyoruz. Gururluyuz, 20. yüzyılın büyük lideri Mustafa Kemal Atatürk tarafından başlatılmış aydınlanma devrimlerinin temeli olan Cumhuriyeti kurmuşuz.

Gururluyuz, Cumhuriyetin kurulması ile birlikte Avrupa’nın birçok ülkesinden önce insan hak ve hürriyetlerine kavuşmuşuz.

Fakat aynı zamanda içimiz buruk ve hüzünlüyüz.

Ülkemizde barış ve özgürlük ortamı kaybolmak tehlikesi ile karşı karşıya.

Hukuk devleti yerini keyfi yönetime bırakmış.

Bütün bu tabloya rağmen en zor şartlarda dahi aydınlanmayı ve ekonomik kalkınmayı gerçekleştirmiş bir ülkenin evlatları olarak barışa ve özgürlüğe kavuşacağımıza yürekten inanıyoruz.

Barışa ve özgürlüğe giden yolun Cumhuriyet rejimi ve CHP iktidarı sayesinde olacağını belirtiyor ve kendisine Cumhuriyetin ne olduğunu soran bir kişiye ATATÜRK’ün verdiği cevapla sözlerimi bitiriyorum.” Cumhuriyet, Adam Olmaktır”

**

Önemli bir açıklama…

“Cumhuriyet, adam olmaktır” söylemini ve “cumhuriyetin en güzel rejim olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız…

 

Türkkan, Tarhan’ın izinde

CHP Kocaeli Milletvekili ve adayı Tahsin Tarhan, Hürriyet Gazetesi’nin Doğu Marmara ekine iki hafta üst üste (17 Ekim-24 Ekim) arka sayfasına tam sayfa ilan verdi.  MHP Milletvekili adayı Lütfü Türkkan da dün aynı eke tam sayfa ilan verdi. Yani Türkkan, Tarhan’ın izinde…

 

SP’li Özen: Beni Şevki Yılmaz Saadetli yaptı

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili adayı Ahmet Özen, son dönemde gündeme gelen AKP’li eski milletvekili Şevki Yılmaz’la alakalı, “Beni Şevki Yılmaz Saadet Partili yaptı” dedi.  Özen, “Dün Amerika Irak'ı işgal ederken konferanslarında ağlayan ve bizleri ağlatan; dün Türkiye'den kalkan Amerikan uçaklarından dolayı Özal iktidarını eleştiren Şevki Yılmaz bugün niye susuyor? Ak Parti döneminde Irak işgal edilirken, ABD uçakları benim ülkemden, İncirlikten 4990 Sorti ile Irak’ı bombalarken Iraklı kardeşlerimizin ırz ve namusları kirletilirken niye sustu niye sesi çıkmadı hiç anlayamadım” dedi. Şevki Yılmaz, elbette ses çıkarmaz… Unutulmasın ki, oğlu Mehmet Akif Yılmaz, AKP’den milletvekili… Oğlunu AKP’den milletvekili adayı yapan bir kişi, oğlunun bulunduğu partiyi nasıl eleştirsin?

 

“Yeni haftaya AKP’siz bir Türkiye ile gireceğiz”

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kartepe’de gece geç saatlere kadar sürdürdüğü ziyaretleri sonrası sabahın ilk ışıklarıyla birlikte partililerle birlikte işe gitmek üzere servis bekleyen vatandaşlara broşür dağıtarak CHP’nin projelerini anlattı. Akar, araçları ile işlerine giden vatandaşlara da broşür dağıtırken onlarla sohbet ederek mutlaka sandığa gitmelerini istedi. “Yeni haftaya AKP’siz bir Türkiye ile başlayacağız” diyen Akar, 7 Haziran sonrası parti olarak tüm sorumlulukları yerine getirdiklerinin altını çizerek bir kişinin (Recep Tayyip Erdoğan) yüzünden seçimlere gidildi, millet iradesi yok sayıldı, ancak bunun faturasını da vatandaşlarımız sandıkta gösterecektir. Yeni haftaya AKP’ siz, huzur, güven ve barışın hakim olduğu, insanlarımızın siz, biz olarak ayrılmadığı, kutuplaştırılmadığı bir Türkiye ile başlayacağız” dedi.  Seçim pazar günü. Bakalım Akar’ın söylemi doğru çıkacak mı?

 

“Ülke yangın yeri, çare Saadet”

SP Karamürsel İlçe kadın kollarının düzenlediği  “Yüreğinin Sesini Dinle Karamürsel, Saadeti Duyacaksın Programı” yoğun ilgi ve katılımla gerçekleşti. 15 yıl İlçe Kadın Kolları Başkanlığı yapan ve bu dönem de milletvekili adayı olan Şafak Yamak, “ 1 Kasım tarihi bir fırsattır. Bu figüranları sahneden indirip hep birlikte basiret, feraset ve vizyon sahibi Saadet Partimizi meclise taşıyacağız” dedi. SP’liler gerçekten iyi çalışıyor. Bakalım, 1 Kasım’da hedefledikleri oyu alabilecekler mi?

 

CHP’li  Dumlu’yu bağrına bastılar

Geçtiğimiz hafta sonu Kayınvalidesini kaybederek moral çöküntüsüne uğrayan, CHP Kocaeli 4’ncü sıra milletvekili adayı Ecz. Turan Dumlu, önceki seçim çalışmaları için gittiği İhsaniye Çiftlik Mahallesi’nde kendisine gösterilen ilgiyle moral depoladı. Esnafı ziyaret etti. Dumlu, “Herkes CHP’nin 4 vekil çıkaracağını söylüyor. Beni de tebrik ediyorlar. Bu beni mutlu ediyor” diyor. Bakalım, 1 Kasım akşamı CHP, Kocaeli’den 4 vekil çıkabilecek mi?

 

 

Vatandaşın gündemi ayrı mı!

7 Haziran seçimleri sonrasında AKP İl Başkanlığının Antikkapı’da yaptığı toplantıda konuşan milletvekili İlyas Şeker, “Vatandaşın gündemi ayrı, bizim gündemimiz ayrı. Biz yatırımlardan söz ediyoruz, vatandaş belediye otobüsü soruyor” diyerek AKP’li belediye başkanlarını eleştirmişti. Şeker, seçim çalışması için birçok yere gidiyorum. Acaba vatandaşın gündemi yine ayrı mı?

 

Zeybek’ten teşekkür

AKP İl Kadın Kolları Başkanı Av.Emine Macit Zeybek ve yönetim kurulu bayan belediye meclis üyeleri ile birlikte bir araya geldi. Toplantıda meclis üyeleri de söz alarak yapılacak çalışmalar hakkında görüş bildirdiler. Başkan Zeybek, toplantıya katılan tüm bayan meclis üyelerine teşekkür etti. Şu bir gerçek ki; 1 Kasım’da yapılacak seçimin kaderini kadınlar belirleyecektir. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR