Tutuklananı severim, tutuklatandan dolayı!

MAKALEYİ DİNLE

Basın tarihinde iki milat vardır…

AKP’nin iktidar olduğu 3 Kasım 2002’den öncesi ve sonrası…

AKP iktidarı, kendine bir havuz medyası oluşturdu…

ATV ve Sabah ile başladı, hala devam ediyor…

AKP’nin iktidar olduğu yıldan bugüne kadar bakın, hiçbir dönemde basın sektörü bu kadar baskı altında tutulmadı…

Bu kadar gazeteci tutuklanmadı…

AKP iktidarına karşı bir haber mi yaptın?

Vay haline…

Son olarak Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül, tutuklandı…

Nedeni, Adana’da yakalanın TIR’ların içinde silah olduğunu kanıtlayan haber yaptığı için…

***

Dündar ve Gül’ün tutuklanmaları AKP dışındaki herkesin tepkisine neden oldu.

Tepki gösterenlerden biri de CHP Kocaeli Milletvekili Av. Fatma Kaplan Hürriyet.

**

Fatma Hanım, konuyla ilgili mail gönderdi.

Bu maili sizinle paylaşmak istiyorum.

“Tek gayesi; mesleğinin gereklerini yerine getirmek, yanlışları ortaya çıkarmak ve halkın yüzünü doğruya çevirmek olan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül maalesef tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Yaşanan bu olay; gerçekleri halkın öğrenmesini sağlamanın artık suç olduğunun en güzel örneği olarak tarihimizde kara bir leke olarak yerini almıştır.

Artık gerçekleri ortaya çıkaranlar, ‘Terörist’ damgası vurularak itibarı zedelenmeye ve adeta halk önünde linç edilmeye çalışılıyor. Tarih bugünleri de yazacak, alkış tutanlar rezil olacak, sessiz kalanlar ise kendini affetmeyecek.

***

Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklanması bir nevi devlet erkinin de itirafıdır.

Bir ülkenin Cumhurbaşkanı kalkıp “Silah varsa ne olacak, yoksa ne olacak” diyebiliyorsa ve ortada sözüm ona bir casusluk soruşturması varsa, casusluğa imkan tanıyan bir suç da vardır. Devlet, suç işlediğini bu tutuklamayla kabul etmiştir.

***

Unutmamak gerekir ki; Devletin milli sırları bir gazetecinin önüne geldiğinde zaten ifşa olmuştur. O zaman bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Can Dündar ve Erdem Gül yıllar sonra, ‘Kral çıplak’ demenin bedelini ödedikleri diktatörlükten kalma bu günleri, onurlu bir anı olarak hatırlayacaktır. Tutuklananı severim tutuklatandan dolayı…”

***

Fatma Hanım’ın düşünceleri böyle…

Can Dündar ve Erdem Gül tutuklandı…

Bakalım sırada hangi gazeteci veya gazete var?

 

Şemsettin Üstüner’e protez takıldı

Uzm. Dr. Hasan Güz tarafından sağ dizine protez takılan Hava Kuvvetlerinden emekli Şemsettin Üstüner’in tedavisi Kocaeli Devlet Hastanesinde devam ediyor. Geçirdiği başarılı operasyon sonrasında tedavisi devam eden Üstüner’i dost ve tanıdıkları da yalnız bırakmıyor. Mali Müşavir Ahsen Okyar da Üstüner’i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini sundu.

 

Bu köpeği bulana para ödülü verilecek

Başiskele Seymen Askeriye Emlak Ofisi’nin önünden önceki gün Erdal Çolak’ ait Golden Retriver, erkek kırmızı tasmalı, 3-4 yaşlarında köpek çalındı. Tasmayla bağlı durmaz, tamamen ev köpeği. Köpeğin sahibi Erdal Çolak, her yerde köpeğini arıyor. Bulana para ödülü verecek.

 

Kavram Eğitim Kurumu öğretmenleri unutmadı

İzmit Kavram Eğitim Kurumları Kurucuları Handan Kümeli ve İrfan Yavuz, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı. Kümeli, geleceğine yön verecek nesilleri yetiştirmek için eğitimciliği bir ideal olarak benimseyen ve Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için gayret gösteren öğretmenlerin toplumun en kıymetli değerlerinin başında geldiğini vurguladı. Yavuz ise “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve saygıdeğer unsurlarıdır’ dediği değerli öğretmenlerimizin, yaşadıkları tüm sıkıntıların çözüme ulaşacağı günlere olan inancımla 24 Kasım Öğretmenler Günlerini kutluyor ve Türk Ulusunun Başöğretmeni Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygıyla, sevgiyle ve özlemle anıyorum” ifadelerini kullandı. Biz de bütün öğretmenlerimizin gününü kutluyoruz.

 

Mehmet Korkmaz, treni geri istiyor

Mehmet Korkmaz adlı okurumuz bize mail göndererek bir sıkıntısını dile getirdi. Mehmet Bey, “Biz Kocaeli ve Sakarya’da yaşayan vatandaşlar olarak Adapazarı-Pendik hattı trenimizi istiyoruz. Bu konuda desteklerinizi bekliyoruz ”dedi. Aslında bu konuyla ilgili birçok kişi telefon ediyor, mail gönderiyor. Adapazarı- Pendik hattı ile ilgili yeni düzenleme yapılırsa çok iyi olur.

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı’nda söz sırası Abdullah Bakar’da

30. şeref yılını idrak eden Kocaeli Aydınlar Ocağı nüfusumuzun en dinamik kesimi olan gençleri bir bir kürsülere çıkartmaya devam ediyor. İlginç ve farklı konular hazırlayan gençler başarılı sunumları ile dikkat çekiyor. Kocaeli Aydınlar Ocağı’nın 73. SÖZ SIRASI GENÇLERDE programında, 76. konuşmacı olarak, Kocaeli Üniversitesi Tarih Bölümü 3. Sınıf öğrencisi olan ve Kocaeli Üniversitesi Tarih Kulübü Başkanlığı görevini yürüten Abdullah Bakar, “Devşirmelikten Yeniçeriliğe” başlıklı bir sunum yapacak.  Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av.Ruhittin Sönmez, “Bu akşam 18:00-20:00 saatleri arasında Antik Barış Otel – İzmit (Defterdarlık arkası) adresinde çay ikramı da yapılacak olan toplantıya üye ve gönül dostlarımızı, konuya ilgi duyanları bekliyoruz ”dedi.

 

“KO-MEK’e gelmesem doktora gideceğim’’

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları(KO-MEK) özellikle ev hanımları için bulunmaz bir fırsat oldu. Evde vakit geçirmek istemeyen bayanlar KO-MEK’e gelerek hem yeni şeyler öğrendi, hem de sağlığını korudu. 61 yaşındaki Huriye Karaş, ‘’Buraya gelerek beynimizi terapi ediyoruz. KO-MEK’e gelmesek doktora gideceğiz’’ dedi. Büyükşehir Belediyesi’nin KO-MEK projesini ben de çok başarılı buluyorum.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR