Başarılı olmak istiyorsanız işte size 9 ALTIN ADIM!

MAKALEYİ DİNLE

 

 

Başarılı insanların, onlar kadar başarılı olmayan insanlarla aralarındaki farkları anlamak için birçok araştırma yapıldı. Ortaya çıkan en temel sonuç ne biliyor musunuz?  Başarılı kişiler hedeflerine ulaşmalarında kim oldukları değil, ne yaptıkları rol oynuyor.

**

  1. Net olun: Hedef belirlerken çerçeveniz belli olsun. Bu sene biraz para biriktireceğim yerine bu sene 1000 TL biriktireceğim demeniz, hedefe ulaşmanızı kolaylaştırır.
  2. Anı yakalayın: Günümüzde herkes çok yoğun, kafalar birden çok şeyle meşgul… Ancak bu, birçok fırsatı da kaçırmamıza neden oluyor. Hedeflerine ulaşanlar, bu fırsatları yakalayabilenler. Bunun için öncelikle neyi ne zaman nerede yapacağınızı planlayın. Örneğin, her salı ve cuma 30’ar dakika spor yapacağım…
  3. Önünüzü görün: hedeflere ulaşmak, ilerleyişinizi takip etmekle gelir. Bugüne kadar nereye, hangi stratejiyle ulaştığınızı görürseniz, devamındaki stratejinizi de tekrar gözden geçirebilirsiniz.
  4. İyimser gerçekçi olun: Kendinize, başaracağınıza inanın ama hedef belirlerken bunun ulaşılabilir olması önemli. Hedefinizi netleştirirken, “çocuk oyuncağı” gibi basite indirgemeler yapmak yerine, yolunuza çıkabilecek engel ve zorlukları öngörün, nasıl aşacağınızı planlayın.
  5. İyi olmaya değil, daha iyi olmaya odaklanın: Birçok kişi sahip olduğu özellikleri, kişiliğini, zekasını farkındadır ancak bunların ne yaparsa yapsın gelişmeyeceğini düşünür. Bu sebeple var olan özelliklerini kullanacağı hedefler geliştirir. Kendinizi de geliştirmenize olanak sağlayan hedefler seçin.
  6. Dişli olun: Başarı, uzun süreli hedefler belirlemeye cesaret etmek ve karşılaşılan zorluklardan yılmamakla geliyor. Bu özelliklerim yok diye üzülmeyin, çaba, planlı olmak, dayanıklılık ve doğru stratejiler de sizi başarıya götürecektir.
  7. İrade oluşturun: Kendinizi kontrol etme aracınız iradeniz. Kullanılmadıkça zayıflar… İradenizi kullanmak ve güçlendirmek için kendinize iradenizi güçlendirecek çalışmalar yaratın.
  8. Kendinizi tehlikeye atmayın: Gücünüz ve iradeniz ne kadar güçlenirse güçlensin, yapılabilecek şeylerin de sınırı olduğunu unutmayın. İki zorlayıcı işi bir arada yüklenirseniz, en azından biri özensiz ve dikkatsiz yapılacaktır. Başarılı kişiler zaten zorlu olan hedeflerine giden yolda, limitlerini belirleyerek ilerliyorlar.
  9. Neyi yapabileceğinize odaklanın, yapamayacağınıza değil: Kilo vermek ya da sigarayı mı bırakmak istiyorsunuz? Kötü alışkanlıklarınıza odaklanmak yerine, bunları iyi olanlarla değiştirmek konusunu planlayın. Öfke kontrolü sorununuz varsa, bunu düşünmek yerine, öfkelendiğinizde derin nefes almanız gerektiğine odaklanın.

Tüm bu maddeleri kendi hayatınıza uyarladığınızda, siz başarılı olma yolunda mısınız, yoksa bu 9 maddenin hayatınızda değiştireceği şeyler var mı? Varsa 9. maddeyi unutmayın!

 

 

 

Rahvancılar

teşekkür etti  

 

Değirmendere Rahvan Atçılar ve Yetiştiricileri Kulübü Derneği Başkanı Osman Kalyoncu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’e teşekkür ziyaretinde bulundular. Değirmendere’de yapılan rahvan yarışlarına birkaç kez gitmiştim. Gerçekten de yarışları izlemek büyük bir keyif.

 

 

Başkan Doğan

Karamürsel’de

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, önceki gün Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ı ziyaret etti. Belediye Meclis üyesi İbrahim Elgin’in de yer aldığı ziyaretler oldukça  sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşti. Doğan, her ziyarette yaptığı gibi Yıldırım’a saat kulesi maketi hediye etti.

 

 

Türk Ocağından

Türkmenlere destek

 

Ülkü Ocaklarının Irak ve Suriye’de yaşayan Türkmenler için başlattığı yardım kampanyasına Türk Ocaklılardan da destek geldi. Topladıkları giyim ve kuru gıda bağışlarını Kocaeli İl Ülkü Ocağı Başkanı İbrahim Özcan’a teslim eden Türk Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, “ Ülkü ocaklarımız sadece genç yetiştirmekle kalmayıp milli ve manevi konularda sosyal sorumluluk projelerinde de önemli bir boşluğu dolduruyor varlıkları güven veriyor” dedi. Yardımların tesliminde  Kocaeli İl Ülkü Ocağı yöneticisi Tuğrul GÖK ve Türk Ocağı gençlik kolları temsilcisi Berk Çetin de hazır bulundu.

Türk Ocakları Eğitim ve Kültür vakfı yardım hesabı; TR820001500158007302375455, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür vakfı yardım hesabı; TR880001001233451817305008.

 

 

Demirtaş’tan dul

annelere destek

Ramazan ayında da vatandaşlarla buluşmalarına devam eden Demirtaş, eşi vefat eden ve eşlerinden ayrı çocuklarıyla hayat mücadelesi veren kadınları evlerinde ziyaret ederek onlara destek oldu. Başkan Demirtaş’a ziyaretlerinde İşlerden Sorumlu Kadın Kolları İlçe Başkan Yardımcısı Zeynep Akı, Doğan Mahallesi Kadın Kolları Temsilcisi Sevgi Sağlam ve Fatih Mahallesi Kadın Kolları Temsilcisi Öznur Karabakan eşlik etti. Demirtaş ve beraberindekiler, eşi vefat etmiş ve biri engelli olmak üzere üç çocuğuna bakan Hülya Şişman’ı ziyaret etti.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR