MUTLU GÜNÜMÜZ

MAKALEYİ DİNLE

Sevgili okurlarımız her anne, babanın ömürleri boyunca bütün beklentileri
ve çabaları çocuklarına mutlu bir gelecek bırakmaktır. Kendileri yemede, içmede ve giyinmede bütün önceliklerini çocuklarına ayırırlar. Onların gülmeleri ile mutlu, üzüntüleri karşısında üzülür ve kahrolurlar. Anne ve babaları farklı ve değerli kılan şeyde bu özellikleri olsa gerek.
Büyük oğlumuz Hakan ve gelinimiz Sibel’in evliliklerinde ilk ve farklı bir heyecan yaşamıştık. Torunumuz Ata Yağız’ın doğumu ile heyecan ve mutluluğumuz artmıştı. Aradan yıllar su gibi akıp gitti. Ata bugün ilköğretim ikinci sınıfta okuyor.
Küçük oğlumuz Baha Güçlü de ağabeyi gibi O.D.T.Ü‘ yü bitirdikten sonra sınavı kazanarak mastırını Amerika da tamamladı. Amerika da aynı üniversite de bulundukları sırada tanıştıkları Eda Dedebaş kızımızla geçen yıl nişanını yaptık.
Eda gelinimin babası Osman Bey ve annesi Asuman Hanım cana yakın, değerli ve çocuklarına çok düşkün samimi bir aile. Çok iyi anlaşacağımızı umuyorum. Ailelerin iyi diyalogları çocukların mutluluklarını arttırır.
Bu akşam çok sınırlı bir davetli sayımızla Emex ( Grand Yükseliş ) Otel de nikâhlarını kıyacağız. Yarında Amerika’ya yolcu edeceğiz.
Bu köşemiz siz okurlarımıza aittir. Çok seyrek de olsa kişisel mutluluğumuzu sizlerle paylaşmaktan kendimi alamadım.
Oğlumuz Baha Güçlü’ye, kızımız ve gelinimiz Eda’ya sağlık, mutluluk içinde uzun ömür dileyerek kutluyor, hayırlı yolculuklar diliyoruz.

ORTAMI ÇOK GERDİNİZ ARTIK FRENE BASINIZ!
Hayırlısı ile 12 Haziran seçimleri yapılsa da kurtulsak deme noktasına gelindi. Siyasi Liderlerimiz kavgada dahi söylenmeyecek sözlerle birbirlerine hitap etmeye başladılar. Gerilim ortamını hızlandırıp yayı koparacaklar neredeyse. Biraz kapıyı aralı bıraksanız olmaz mı? Yarın parlamentoda nasıl yüz yüze bakacaksınız?
Projeden çok tehdit, şantaj ve hakaretler gırla gidiyor. Alçak, şerefsiz, korkak, çık karşıma gibi sözleriniz ile siyaset kurumu ve siyasetçi profili yerlerde sürünmeye başlandı. Böyle mi örnek alacağız sizleri? Biraz batılı meslektaşlarınıza bakarak kendinize geliniz.
- İşsizliği nasıl çözeceksiniz?
- Yoksulluğu nasıl azaltacaksınız?
- Milli gelirin dağılımını nasıl düzelteceksiniz?
- Niye barış, dostluk mesajları vermiyorsunuz?
- Dokunulmaz zırhınızdan niçin kurtulmuyorsunuz. Adaletten korkmanızı gerektiren bir durumunuz mu var?
- Benzini dünyada en pahalıya alan tüketicileriz, bu adaletsizliği nasıl çözeceksiniz?
- Vergi verenlerin kaz gibi yolunduğu vermeyenlerin bir eli balda bir eli yağda yaşadığı haksızlığa nasıl çözüm bulacaksınız?
- Hayvancılık, tarım öldü. Her şey ithalata yönlendirildi. Çözüm ne?
- Sıcak para bir gece kuş uçar gibi giderse ekonomik ortam allak bullak olur. Ne düşünüyorsunuz, tedbiriniz ne?
- Olacağı kesin dille açıklanan İstanbul depremine hazırlığınız ve çözümünüz nedir?
- Geciken adalet adalet değildir. Dava dosyaları üst üste birikerek yıllarca bekliyor. Borçlu borcunu ödeyemez oldu. İcra daireleri full çalışıyor.
- Milli Eğitim ve sağlıkta ki devasa sorunlar nasıl çözülecek? Bütün bunlara onlarca çözüm bekleyen sorunları ekleyebiliriz. Sanal gündemlerle bizi oyalamayınız. Bize gerçek gündemle ortaya çıkınız.
Ortamı geren asıl unsur sizlersiniz. Sizlere çanak tutan da bu ortamdan beslenen medyadır. Medyamız sizlerin bazı sözlerinizi cımbızla alarak manşet yapıp ateşe körükle gidiyor. Tarafsız ve gerçek haberciliği rafa kaldırmakta da medya da uzun vadede bir şey kazandırmayacaktır. Aksine çok şey kaybedeceklerdir.
Partililer de kendilerine çeki düzen vermelidirler. Kaset savaşları, CD ler, internet şantajları siyasi literatürümüze girdi. Biri bizi gözetliyor evine döndük. Bel altı vuruşlarla başarı sağlanacağı sanılıyor. Tencere dibin kara senin ki benimkinden kara söylem ve eylemi aslında gerçek gündemi yok etmek için bir tuzaktır.
Başta Siyasi Liderlerimiz olmak üzere herkesin, hepimizin aklını başına alması gerekir.
Herkesin sorumluluk duygusu ile demokratik bir seçim ortamı yaşaması dileğimle…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR