Memleketi bu hale kim getirdi?

MAKALEYİ DİNLE

Bekir Bozdağ dedi ki: “YSK’nın yasakladığı seçim şarkısını kullanacağız. Ne ceza verirlerse versinler.” Bu adam (!) bu ülkede Adalet Bakanlığı yaptı Yunan vatandaşını vekil yap, İngiliz vatandaşını Bakan yap, Ermeni’yi danışman yap, Sonra da çık “ 550 yerli vekil istiyorum” de. Yuh artık! Hayatını terörle mücadeleye adamış pırıl pırıl subayları, astsubayları, generalleri, amiralleri, fuhuşçu, casus, darbeci, terörist diye hapse tıkan, kendisine biat etmeyen savcılara, “çete” diyen, hakimlere “vatan haini” diyen, polislere “haşhaşi” diyen, Orduyu-Emniyeti darmadağın eden, memleketi saldım çayıra mevlam kayıra haline getiren kimdi? Müzeyyen Senar-Halikarnas Balıkçısı Rafeal Nidal-Cemil İpekçi mi? Bayrağımız indirilirken,Atatürk heykelleri yıkılırken, gıkını çıkarmayan… Atatürkçülere “terörist” diyen... Teröristi tanık, TSK’yı sanık yapan kimdi? Bekçi Murtaza, Yelena İsinbayev Vedat Milor-Şero muydu ? Libya’yla,Pakistan’la,Afganistan’la vizeleri kaldırdık diye müjde verip, bu ülkelerden 30 bin silahlı ruh hastasının elini kolu sallaya sallaya gelmesini sağlayan vizeleri kaldırdık ayağıyla Türkiye’yi köktendinci militan yatağına çeviren kimdi? Sabiha Gökçen-Hulusi Kentmen-Piri Reis-Sarı Çizmeli Mehmet Ağa mıydı? PKK’yla görüştüğümüzü iddia enler “şerefsizdir” deyip, sonra “ elbette görüşüyoruz” diyen kimdi? Sülün Osman-Banket Kastelli-Cübbeli Ahmet-Jet Fadıl mıydı? Taliban’ın dizinin dibinde oturan kimdi? İsmet İnönü-Jon Snow-Eda Taşpınar- Averal mıydı? 2004 yılında, Tayyip Erdoğan, TOBB’de konuştu. “eken seçim talebinde bulunmak vatana ihanettir, bu yaklaşım içinde olanlara izin vermeyiz” dedi.

 

Yıl: 2005

Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam kampında konuştu,”erken seçim ifadesini kullanmak bile vatana ihanettir, ülkenin huzuruna çomak sokmaktır” dedi.

Yıl: 2005

Recep Tayyip Erdoğan, ABD’ye uçarken gazetecilere konuştu,” erken seçim gibi konularla meşgul edersem, halkıma ihanet etmiş olurum” dedi.

Yıl: 2014

TAYYİP Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçildikten sonra konuştu,”erken seçim tartışmaları niye gündeme geliyor,  merak ediyorum.erken seçim isteyenleri vatana ihanet olarak görüyorum..” dedi.

Yıl: 2015

Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de konuştu,”cumhurbaşkanı miting meydanlarına çıkmasın diyorlar, şimdi kalkıyorlar yüksek seçim kuruluna şikayet ediyorlar, bunlar Anayasa’yı da okumuyorlar, cumhurbaşkanını sadece vatana ihanetten yargılayabilirsiniz” dedi. Demek ki; Memleketi erken seçime sürükleyen Cumhurbaşkanı Anayasa’ya göre vatana ihanetten yargılanabilirmiş! Diyarbakır Dağkapı meydanının adı toplantıya katılan AKP’li üyelerin OYBİRLİĞ ile “ ŞEYH SAİD MEYDANI” olarak değiştirilip, Şeyh Said  anıtının dikilmesine karar verildi.

***

“Bir Türk öldürmek yetmiş gavur öldürmekten daha üstündür” Şeyh Said

***

Dünyanın hiçbir ülkesinde kendisine karşı ayaklanmış bir terör liderinin ismi meydanlara verilip anıtı dikilmez.

Çünkü bu vatan hainliğidir.

 

Günün SÖZÜ Hz.Ömer;

“Bir kimsenin kıldığı namaza ve tuttuğu oruca bakmayınız.Konuştuğunda doğru söylüyor mu,kendisine bir şey emanet edildiğinde emanete riayet ediyor mu, Helal ve Haram gözetiyor mu

ona bakınız” demiş..

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR