Dalyancılar, “Durak” istiyor…

MAKALEYİ DİNLE

Karamürsel Kayacık Mahallesi Amiral Caddesi neredeyse Dereköy Gazanfer Bilge Mahallesi’ne kadar uzanır.

Amiral Caddesini Karamürsel’in ortasından geçip ilçeyi ikiye ayıran D-130 Karayolu geçer.

Bu yolun Karamürsel’den Yalova istikametine gidişte, yolun sol tarafında yerleşim birimleri ve birçok konut var.

Amiral Caddesi’nin bu bölümünde oturan ailelerin şehir içi minibüslerinden bir istekleri var.

Karamürsel’de şehir içi çalışan minibüslerden istifade etmek istiyorlar…

Şu anda Karamürsel’den Yalova istikametine giden minibüslerden sadece Dereköy’e çalışan “Gazanfer Bilge Kampüsüne ” giden minibüslerle seyahat edebiliyorlar.

Fakat;

Dereköy’e  giden minibüslere trafik, “DURAK” harici yolcu indirdikleri için PARA CEZASI (hem de 180.Tl) kesmeye başlamış.

Durumdan minibüsçüler de durakları olmadığı için bu kesimde evleri olanlar da şikayetçi.

Trafikten ceza yiyen minibüs şoförü Amiral Caddesi Dalyan mevkiine gidecek yolcuyu Anadolu Lisesi durağında indirmek zorunda kalıyor.

Neredeyse  evine 2 kilometre uzaklıktaki durakta inmek ve o kadar yolu  geri yürümek zorunda kalan vatandaşlar, her gün trafik memuru ve ekiplerinden “DURAK HARİCİ YOLCU İNDİRMEKTEN 180.Tl.CEZA YİYEN” minibüs şoförleri,

haklı olarak, Dalyan mevkiinde müsait bir yere CEP DURAK istiyor.

Kayacık Mahallesi Amiral Caddesi Dalyan mevkii sakinleri bu konuda  aralarında imza toplamaya başlamış.

İş şimdi, Karayolları, Belediye ve Şehiriçi Minibüs Kooperatifi sorumlularına kalıyor.

Anılan mevkide evleri olan belki 200 kişi, şu anda ortadan bariyerlerle ayrılmış duble yolun Yalova istikametine gidişte İmam Hatip Anadolu Lisesi’nden-Anadolu Lisesi durağına kadar en az 3 kilometre yol yürüyerek evlerine ulaşmak zorunda kalıyor.

Bu arada bu mesafeyi yürümek istemeyenler duble yolu ikiye bölen bariyerlerin ortasında bırakılan ve adına “ÖLÜM” geçidi adı verilen 40 cm.lik aradan araçların geçişini bekleyerek evlerine gidiyor.

Karamürsel Belediyesi tarafından yapılmakta olan BALIKÇI BARINAĞI’nın yan tarafına Karayolları tarafından yapılacak bir CEP durakla bu bölgede oturan vatandaşlar yola konacak bir uyarı ışıkla tehlikesiz ve ölüm korkusu yaşamadan evlerine gider,

durak harici yolcu alıyorsunuz suçlaması ile her gün 180.Tl para cezası kesilen minibüs şoförleri de ceza yemekten kurtulur.

Dalyan mevkiinde yapımına tekrar başlanan Balıkçı Barınağına gidiş ve dönüşün de olacağı düşünülürse, burada bir durağa ve ışıklı bir geçişe acilen ihtiyaç var.

Umarım;

İlgililer,Dalyan mevkiindeki bu konuya kayıtsız kalmaz.

Sorunun çözümü için harekete geçerler…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR