Erbakan’ın ayak sesleri AKP’yi ve Şevki Yılmaz’ı tedirgin etti!

MAKALEYİ DİNLE

Son günlerde Kocaeli’de merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu Dr. Fatih Erbakan’ın rüzgarı esiyor…

Fatih Erbakan, Kocaeli’den bağımsız aday olacak mı, olmayacak mı?

Özellikle SP’liler ve AKP’liler bu sorunun cevabını arıyor…

**

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, geçtiğimiz günlerde Kocaeli’ye gelerek söyleşilere katılmıştı. Erbakan’ın gelişi ve gidişi sonrasında AKP ve SP içerisinde gerilim dolu dakikalar yaşandı. Zira 2015 genel seçimlerinde Kocaeli’den bağımsız aday olarak Fatih Erbakan’ın çıkması yönünde destekçileri tarafından büyük baskı yapılıyor. Özellikle bir dönem Milli Görüş’ün kalesi olan Kocaeli’den aday çıkması noktasında Erbakan’a her geçen gün talep ve istekler gidiyor.

****

Erbakan’ın Kocaeli’den bağımsız aday olabilir söylemleri bile AKP ve SP içerisinde gerilimlere neden oldu. Kent siyasetinde hiçbir varlık gösteremeyen muhalif partiler zaman zaman ortaya çıkarak sivri söylemler ardından ortadan kaybolurlar. SP’de işler karışık… Birçok ilçesinde kongre yapamadan atamaya giden, partinin bütün eski isimleriyle ters düşen bir yapı, en düşük oy oranını yakalamasına rağmen halen daha değişmeyen yönetim anlayışı…

***

Fatih Erbakan’ın Kocaeli’den aday olacağı söylemeleri sonrasında AKP’ye yakınlığı ile bilinen Şevki Yılmaz ve SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu’ndan farklı yorumlar geldi. İl Başkanı Ejderoğlu, “Kocaeli’de ya da Türkiye’nin herhangi bir vilayetinde kesinlikle bağımsız bir adayı desteklemeyeceklerini belirterek, “Fatih Bey, bağımsız aday olabilir. Bu doğal bir karardır. Ancak partimiz seçimlerde vekil adaylarını kendisi çıkaracaktır. Bağımsız hiçbir adayı desteklemeyeceğiz” açıklamasında bulundu.

***

AKP’ye yakın isimlerden olan Şevki Yılmaz ise kendi sosyal paylaşım sitesinden attığı twitterlarla hem Fatih Erbakan’a hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mesaj verdi.

**

ŞEVKİ YILMAZ İLK TWİTTİNDE;

“Fatih Erbakan yeğenimiz Bağımsız adaylık hayalinden vaz geçmeli! O'na babasının talebesi Erdoğan abisinin yanında yer almak yakışır!” sözlerine yer verdi.

**

ŞEVKİ YILMAZ ikinci TWİTTİNDE;

“Fatih Erbakan yeğenimiz Bağımsız adaylık hayalinden vazgeçmeli! etrafındaki tecrübesiz kardeşlerimizin teşviklerine asla aldanmamalı!” sözlerine yer verdi.

**

ŞEVKİ YILMAZ ÜÇÜNCÜ TWİTTİNDE;

“Dün Türkeşin oğlunu bile Milletvekili yapan Tayyib Erdoğan kardeşimiz Hocamızın emaneti Fatih Erbakan'ı severek aday yapacaktır İnşallah!” sözlerine yer vermesi dikkat çekti.

**

SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu’nun yanı sıra Şevki Yılmaz da Fatih Erbakan’ın adaylığına soğuk bakıyor… Fatih Erbakan, Ak Parti’den aday olsun diyor…

Bilindiği gibi Kocaeli, Milli Görüşün kalesidir… Türkiye’de SP’nin oyu yüzde 3’lerde iken, SP’nin Kocaeli’deki oy oranı yüzde 10’un üstündedir. SP’nin tabanı son seçimlerde AKP’ye kaydı. Özellikle İzmit ve Gölcük’te SP, AKP’yi desteklemeseydi, seçimi CHP kazanırdı…

Fatih Erbakan Kocaeli’den aday olursa, en büyük darbeyi AKP’ye vurur. Zira, AKP’ye kızan, SP’ye kızanlar, Fatih Erbakan’a oy verir. Kocaeli’nin 1 milyon 250 bin civarında seçmeni var. Erbakan’ın bağımsız olarak milletvekili seçilebilmesi için 87-90 civarında bir oya ihtiyacı var.  Erbakan, milletvekili seçilirse, AKP’den de 1 milletvekili azalır…   

**

Bu arada merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan, 28 Şubat’ta Erbakan Vakfı Kocaeli Şubesi tarafından Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenecek bir etkinlikle anılacak. Törene; Ahmedinejad, Serdar Denktaş ve Bekir İzzetbegoviç’in de katılacağı öğrenildi. Bu etkinlik bir nevi Kocaeli’den bağımsız milletvekili adaylığı için adı geçen Fatih Erbakan için de büyük bir sınav. Yani Erbakan Vakfı, 28 Şubat’ta Kocaeli’ye önemli bir mesaj verecek. 28 Şubat’tan sonra Fatih Erbakan’ın Kocaeli’den aday olup olmayacağı yönünde son karar verilecek.

Fatih Erbakan’ın adaylık söylemleri anlaşılan o ki uzun süre kent kamuoyunu meşgul etmeye devam edecek.      

 

Kartepe’de TSM Konseri

Kartepe Belediyesi bünyesinde kurulan ve her geçen yıl daha da başarılı konserlere imza atan Kartepe Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu da bu kapsamda 11 Şubat 2015 Çarşamba günü saat 19.30’da şef Aysel Demircan yönetiminde Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde sanat müziği sevenlere müzik ziyafeti verecek.

 

Güneş, Ekmen’e destek verdi

CHP Kocaeli milletvekili Prof. Dr. Hurşit Güneş, uğradığı haksızlığa karşı öğrencisi Işıtan Önder’e sahip çıkan öğretmen Nusret Nesim Ekmen'in İzmit'teki okulundan Çayırova'ya tayin edilmesini bir soru önergesi ile Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya sordu. Hurşit Güneş, aşağıdaki soru önergesiyle, Işıtan Önder'e sahip çıktığı gibi Nusret Nesim Ekmen'e de sahip çıktı.

 

Sönmezoğlu’ndan Rahmet Damlaları-2

Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu’nun yeni yayınlanan “Kocaeli’den Rahmet Damlaları-1” ve “Kocaeli’den Rahmet Damlaları-2” isimli kitaplarını tanıttı. Daha önce Nefsimize ve Neslimize Öğütler, Kur’an ve Hz. Peygamber, Varlığın Anlamı Namaz ve Kocaeli’den Rahmet Damlaları-1 isimli kitapları yayınlandı. Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, şimdi ise “Kocaeli’den Rahmet Damlaları-2” adlı yeni kitabını okuyucuyla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyor.


Atalay, AKP’den aday oldu

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, 2015 Yılı 25. Dönem Genel Seçimi’nde Trabzon’dan Ak Parti milletvekili adaylığı için görevinden ayrıldı. Mehmet Atalay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Spor A.Ş. Genel Müdürü’ydü. Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde ise Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü yaptı. Atalay, 2009 yılından bu yana da Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü görevini sürdürüyordu.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

06

musa aztekin - Kon tv veya Çay tv programında parti yönetiminin Fatih Erbakan'a yaptıklarını eleştirmiş formalite bir danışmanlık verildiğini söylemiş vede Saadet yönetimine güçlü olduğu illerde Bağımsız aday göstermelerini ta geçen seçimde istemişti Şevki Yılmaz. Milli Görüşün Mecliste olması gerektiğini belirtmişti.

Birde amaç Fatih Erbakan'ın Meclise girmesini mi sağlamak yoksa Ak Partiye oy kaybettirip Chp ye mi kazandırmak

Yukardaki oy hesabı ne için öyle yapılmış.

Yanıtla . 0Beğen 09 Şubat 17:45
05

yusuf şahin - şevketi sardı bi yangın :)

Yanıtla . 0Beğen 09 Şubat 17:45
04

musa kaya - tek çiçekle bahar olmaz diyenlere inat, HER BAHAR BİR ÇİÇEKLE BAŞLAR diyoruz. ailem ve hatta sülalemin oyu kocaeliden aday olursa Fatih ERBAKAN' ındır.

Yanıtla . 0Beğen 09 Şubat 17:45
03

serkan solmaz - ALLAH c.c. nasip ederse 5 oy var inşallah

Yanıtla . 0Beğen 09 Şubat 17:45
02

emre aydın - Sayın şevki yılmaz senin akpden aday olacakları toplasan 1 fatih Erbakan etmez derdin ne azalırmış 1 vekili akpenin akpden aday olana yakıştırıyorsunda erbakanamı yakıştıramıyorsun hayırdır hocaaaaaaaaam derdin ne

Yanıtla . 0Beğen 09 Şubat 17:45
01

emre aydın - Asla akp ye geçmemeli bağımsız adaylık süper Kocaeli bağrına basar fatihi seve seve şevki yılmaz nedir derdin madem akp desin devam et ama akpli olarak

Yanıtla . 0Beğen 09 Şubat 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR