Gelen kitaplar hakkında

MAKALEYİ DİNLE

 

                “Bir kitap bir insan” sözünün gerçek olduğuna inanıyorum. Kitap yazmak kolay bir iş değildir. Geniş bir bilgi ve araştırma gerektiriyor. Yani yoğun bir emeğin ürünüdür.

                TÜRKÜN GELİŞİ adlı kitabı Suna Veliyeva hanımefendi yazmış , göndermiş. Kendisini öncelikle tebrik edip teşekkür ediyorum. Şair,  yazar Suna hanımın  bu kitabı şiir kitabıdır. Her konuya parmak basmıştır.

                                                                              TÜRKÜN GELİŞİ

Tanrı dağlarından vardım

Gönderdiler ben de geldim

Gök bayrağım yer gemimdi

Yol açtılar ben de geldim

                               Dünya Tanrı biçimdeydi

                               Hakk’ın nuru içindeydi

                               Büyük kimdi küçük neydi

                               Söylediler, bildim- geldim

Yol verildi göçe varam

Karanlığa nur aparam

Dünyayı Hakk’a çağıram

Elimde nur, ışık geldim

                               Verilen ne, aldığım ne

                               Güven verdim güvenime

                               Çadırdan dünya evine

                               Yol açtılar ben de geldim

İlkte sonum, sonda ilkim

Tanrı aşkı Hak görküyüm

Gök’ten gelen Gök Türk’üyüm

Ben seçildim ben de geldim

                               Hak bendedir ben Hak’tayım

                               Yakındayım, uzaktayım

                               Ölçüsüz vakit tahtındayım

                               Zamanla ölçüldüm geldim

İçimden bir yol ağardı

Her yer tanıştı, doğmadı

Savalan, var olan ağamdır

Seslendi bana- ben geldim

 

SÖZDE BÜYÜK ERMENİSTAN kitabını imzalayıp veren sevdiğim ve yakın dostumuz AZER TAC ın Türkiye ve Suudi Arabistan sorumlusu kardeşimiz SABİR ŞAHTAHTI beye teşekkür edip kutluyorum.

Kitaptaki bilgiler tamamen derin bir araştırmaya, kesin bilgi ve belgeye dayandırılarak yazılmıştır. Kitabın ön sözünü Azerbaycan Cumhurbaşkanı yardımcısı Ali Hasanov bey yazmış. Herkesin mutlaka okuması gereken kitaptan bazı alıntıları bilginize sunuyorum.

“Ermeni tüccarları XIX. Yüzyılın 30-40 lı yıllarından itibaren çar hükümetinin doğrudan imtiyazlarını almaya başladılar ve Çarlık Rusyası politikasının amaçlarının gerçekleşmesinde önemli rol oynadılar…. Böylece, Ermeni burjuvalar kendi kazançları sayesinde çar ordusuna casuslar, hatta komutanlar yerleştirmeye başladılar. Generallerden- Behbutov, Lazerev, Madatov, Alhazov, Şelkovnikov, Ter-Gukasov ve diğerleri Rusya’nın Kafkasya uğrunda yürüttüğü savaşta önemli kişilerdi”

Kitapta “Ermeni Meselesi”, saçma “ Büyük Ermenistan” iddiası, uydurma “Ermeni Soykırımı” sorunlarının oluşmasını ve ortaya atılmasını sağlayan başlıca amaçlara açıklık getirilmiştir. Yazar Ermeni milli burjuvasını ve diasporasını meydana getiren, örgütlenmesini sağlayan ve maksatlı faaliyetlerini destekleyen gücün Ermenilerin suç yoluyla elde ettikleri para olduğunu ispatlıyor. Ermeni burjuva- milliyetçi grubu da zaman zaman uydurma “Büyük Ermenistan” ideolojisinin çeşitli yönlerini finanse etmiştir. Ve halen bu rolünü ve koordinatör pozisyonunu devam ettirmektedir. Sahte “Büyük Ermenistan” ideolojisinin aynı zamanda Ermeni Milliyetçileri için devamlı kazanç kaynağı olduğu delillerle kanıtlanmıştır.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR