Referandum

MAKALEYİ DİNLE

Günlerdir, haftalardır ülkemizde 18 maddeden ibaret Anayasa değişikliğinin kabul edilmesi veya kabul edilmemesi için oy kullanmak üzere yarın sandık başına gideceğiz.

Yeni değişikliğin kabul edilmesini isteyen yani “EVETÇİLER” kendi açılarından niçin evet denilmesini her yeri karış karış gezerek, iletişim araçlarını da kullanarak anlatmaya çalıştılar.

Keza bu anayasa maddelerinin ülkeye fayda getirmeyeceği düşüncesinde olanlar yani “HAYIRCILAR” da aynı şekilde niçin hayır dediklerini anlatmanın yoğun çabasını verdiler.

Bu etkin ve yoğun propaganda döneminde durumdan vazife çıkarmaya çalışan bazı kişilerin sivri dilleri, hatta hakaret ve tehditleri halkı yordu. Hem de çok sinirlendirdi. Bunlar kraldan çok kralcı olan tiplerdir.

Oysaki evet de çıksa, hayır da çıksa bu halkın tercihi kabul edilmelidir.

Çünkü yarın yine bizler bir arada yaşamaya devam edeceğiz. Yüz yüze bakacağız. Bunun için kırmaya, dökmeye, yaralamaya, telafisi mümkün olmayan sözlere hiç gerek yoktur. Kötü sözün sahibine ait olacağına dair atasözünü unutmayalım.

Oy kullanmak hepimizin demokratik hakkıdır. Tercihimiz ne olursa olsun herkesin gidip oyunu mutlaka kullanması gereklidir. Oy kullanmamızın vatandaşlık görevi olduğunu da unutmamalıyız.

Oyunu kullanmayan kim olursa olsun yarın ne müspet ne de menfi bir şekilde konuşmaya, herhangi bir eleştiri yapmaya hakları olamaz. Oy kullanmak hem hak, hem görev, hem de geleceğe olan namus borcumuzdur.

Bu referandumun, olaysız, kazasız, belasız ve şaibesiz geçmesini ve ülkemize güzellikler getirmesini diliyorum.

 

 ACIMIZI PAYLAŞAN HERKESE TEŞEKKÜRLER

Aile büyüğümüz, ağabeyim Mehmet Dündar’ın vefatı dolayısı ile bizzat cenazeye katılan dost, akraba ve herkese ailemiz adına çok teşekkür ediyoruz.

Kocaeli Gazetemiz ve çalışanlarına verdikleri başsağlığı ilanı için çok teşekkür ediyoruz. Azerbaycan Diaspora Bakanı Nazım İbrahimov ve Bakanlık çalışanlarına, Azerbaycan Türkiye Büyükelçiliği ve Başkonsolosluklarına çok teşekkür ediyoruz.

Haber olarak sütunlarında yer veren yerel gazetelerimize, telefon, faks, telgraf ve sosyal medyadan acımızı paylaşan milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, Federasyonumuza bağlı bütün dernek başkanlarımıza, Yönetim Kurulu üyelerine ve Yurt Dışı Teşkilatlarımıza çok teşekkür

Acılar paylaşılarak azaltılır gerçeğini yaşattınız. Sağ olun…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

İBRAHİM YILMAZ - ALLAH MERHUMA BOL BOL RAHMET VERSİN.ŞAHSINIZDA BÜTÜN AİLEYE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM.SELAMLAR...

Yanıtla . 0Beğen 14 Nisan 17:15
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR