MHP’li Türkkan Körfez’e el attı!

MAKALEYİ DİNLE

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, TBMM Başkanlığına iki soru önergesi verdi.
Türkkan’ın Yukarı Hereke’deki taş ocakları sorunuyla ilgili TBMM Başkanlığı’na Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar tarafından yazılı olarak cevaplandırması istemiyle verdiği soru önergesi şöyle;
Kocaeli-Körfez İlçesi’nin Yukarı Hereke bölgesindeki taş ocakları, her türlü kirliliği yaratarak bölgeyi yaşanmaz hale getirmektedir.
Bu nedenle;
1- Kocaeli-Körfez İlçesinin Yukarı Hereke bölgesindeki taş ocaklarının yaratmış olduğu çevre kirliliği hakkında bir araştırmanız olacak mıdır? Her türlü kirliliğin yaşandığı bu bölgemizde yaşayan yurttaşlarımızın bu ivedilikle çözülmesi gereken sorunları konusunda ne gibi önlemler almayı düşünüyorsunuz?
**
Türkkan ikinci soru önergesini Sağlık Bakanı Recep Akdağ için verdi.
Türkkan, soru önergesinde;
Yaklaşık 130 bin nüfusa hizmet eden Körfez Devlet Hastanesi’nin müdürlük koltuğu iki yıldan beri boş. Körfez Devlet Hastanesi’nin müdürü, iki yıl önce Gölcük Devlet Hastanesi’ne atanmış ve yerine yeni müdür atanmamıştır.
Bu nedenle;
1- Yaklaşık olarak 130 bin yurttaşımıza sağlık hizmeti sunan Kocaeli-Körfez Devlet Hastanesi’ne bugüne kadar “Hastane Müdürü” atanmamasının haklı gerekçeleri nelerdir?
Kocaeli-Körfez Devlet Hastanesi’ne ivedilikle “Hastane Müdürü” atanması konusunda bir çalışmanız olacak mıdır?
**
Türkan’ın taş ocaklarıyla ilgili önergesi çok önemli.
Zira, taş ocakları başta Yukarı Hereke Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, 17 Ağustos Mahallesi (deprem konutları) ve Kışlüdüzü Mahallesi için bir tehdit…
Bazen aşırı derecede patlatılan dinamitler, bölgede deprem etkisi yaratıyor.


Meclisin en obezite vekili; Baştopçu

Karatay Diyeti’yle pek çok kişiyi peşinden sürükleyen kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay geçenlerde TBMM Ekmek İsrafını Önleme Komisyonu’na gelip Avrupa ülkeleri arasında en şişman insanların Türkiye’de yaşadığını açıkladı. Açıklamayı duyanlar önce kendine baktı, sonra çevresine... Bakın o çevrede biz neler gördük?
Meclis’in en kilolu milletvekili AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu. 130 kiloluk Baştopçu 3 dönemdir Meclis’te. Her dönem diyete başlıyor, 5-10 kilo verdiği oluyor ama fark edilmiyor. AKP’nin en zayıf milletvekili Zeynep Karahan Uslu’yu asansörden, “Zeynep fazla geldin, asansör öttü” diye indirmesiyle ünlü!
**
Başarısız diyetçilere kabineden de iki isim eklemek gerek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı... Sürekli fazla kilolardan ve kilo vermekten söz ettikleri halde, bir türlü ışığı göremiyorlar!
**
Gelelim örnek vekillere... En başarılı diyet uygulayıcısı Isparta Milletvekili Recep Özel. Geçen dönem 30 kilo vermişti. Bu dönem biraz kilo almasına rağmen istikrarlı gidiyor. AB Bakanı Egemen Bağış ve Grup Başkanvekili Nurettin Canikli’nin kilolarını korumakta en kararlı iki siyasi olduğunu söyleyebiliriz.
AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu, en obezite vekil olarak Kocaeli’ye birincilik kazandırdı. Kendisini kutluyoruz.
Elazığlılar kongre yaptı
Karamürsel Elazığ Bakır Madenliler Kültür Derneği 1.Olağan Kongresi önceki gün Belediye Kültür Merkezi’nde yapıldı. Açık oylama usulü yapılan kongreye katılan 214 üyenin de tamamının onayını alan Rıdvan Durak dernek başkanı seçildi. Dernek yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluşuyor; Rıdvan Durak (başkan), Mahmut Yılmaz, Aydın Yılmaz, İlhami Yıldız, Fethi Ahmet Onat, Selami Demir, Önder Kaymaz, Denetin Asil; Osman Kaymaz, Kemal Demirela, Osman Güler

Akar’dan Yıldırım’a ziyaret

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP İzmit İlçe Başkanı seçilen Selman Yıldırım’ı ziyaret etti. Akar, “Demokratik, güzel bir kongre gerçekleştirildi. Tecrübeli, sorunları iyi bilen bir arkadaşımdır. 2014 yerel seçimleri için şimdiden projeler hazırlamaya geliştirmeye başlayacağız. Kenti kucaklayacağına inanıyorum ve yeni görevinde kendisine başarılar diliyorum” dedi. Bu arada Akar da il delegesi….


Sanatçı Genco Erkal Fazlıoğlu Balık’ta


Ben Bertolt Breht isimli yeni oyunlarını SDKM’de Kocaeli'li tiyatro severlerin beğenisine sunmak üzere ilimize gelen usta oyuncu Genco Erkal ve Tülay Günal performansları öncesi Bahçecik mevkiindeki Fazlıoğlu Balık'ta yemek yediler.
İkiliye Yiğit Özatalay, Ahmet Çaloğlu (Mask Yapım), Necip Eraslan (Aysa Organizasyon) da eşlik etti. Genco Erkal mekandan ayrılırken, ''Her şeyi çok güzel yapmışsınız, çok keyifli bir yer burası methedildiği kadar var'' diyerek memnuniyetini dile
getirdi.

KSO’da çevre toplantısı


Kocaeli Sanayi Odası, çevre konularında düzenli toplantılar yapıyor. Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yerel otoriteler ve sanayicilerimizin de katılacağı “Genişletilmiş Çevre Sorunları Ortak Toplantısı” bugün düzenlenecek. Toplantı, KSO Meclis Salonunda, 14:00 – 17:00 saatleri arasında yapılacak. Bölgemizde yaşamakta olduğunuz sorunlarınıza ilişkin görüşlerinizi Odanın web sayfası üzerinde yer alan “Görüş Bildirme” (http://www.kosano.org.tr/gorusbildir.asp) bölümünden bildirebilirsiniz.


Turan Güneş’in büstünü çaldılar

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş’in babası Turan Güneş’in İzmir’deki büstüne tahammül edilmiyor.
Zira büst ikinci kez çalındı.
Kıbrıs Barış Harekatı döneminin Dışişleri Bakanı olan Turan Güneş’in İzmir Alsancak semtindeki büstü ikinci kez çalındı. Büst, 2007 yılında yine çalınmıştı.
İzmir’i Sevenler Platformu Başkanı Sancar Maruflu, “Bunu yapanlar Turan Güneş’i sevmeyenler olabilir. Kendisi Atatürkçü, cumhuriyetçi bir insandı. Gerekli suç duyurusunda bulunduk” dedi…
Ne kadar garip değil mi?
Öyle bir duruma geldik ki, Atatürkçülerin, cumhuriyetçilerin büstlerine bile tahammül kalmadı…

Alt geçitler temizleniyor

İzmit Belediyesi tarafından Yuvam Akarca bölgesindeki alt geçitler çiçek gibi yapıldı. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Akarca Mahallesi ile Cumhuriyet Mahallesi alt geçitleri baştan sona yenilendi. Krom korkuluklar, treverten kaplama ve aydınlatmasıyla şık bir görünüm kazandırılan alt geçitlerde Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan incelemelerde bulundu.


Görsel kirliliğe son!

İzmit Belediyesi, kenti görsel kirlilikten kurtaracak çalışmalar yapıyor. Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından Yenişehir Mahallesi Şehit Kazım Caddesi’nde evlerin önlerinde yıllar önce yapılmış imara aykırı kömürlük, araç garajı gibi yerler yıkılıyor. Belediye Yetkilileri, aynı zamanda görsel kirlilik oluşturan ev önlerindeki müştemilatların sahipleriyle yapılan anlaşmayla tek tek yıkıldığını söylediler. İlgililer, kentin diğer yerlerindeki benzer yerlerin de yıkılacağını bildirdiler.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Bir sıçanın ömrünün 1-2 yıl olduğunu ve 500’den fazla çeşidi olduğunu…


KONUŞAN FOTOĞRAF

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR