30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIDIR!..

MAKALEYİ DİNLE

Bir ulusun en kutsal değerleri ve “ortak bileşenleri” dini ve milli bayramlarıdır.

Bu bayramlarla oynamak, dalga geçmek, aklına estiğinde türlü bahaneler yaratarak toplumsal gündemden çıkarmak, toplumun genleriyle oynamaktır!

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, CNN’de katıldığı programda, önce bir “itirafta bulunuyor!” ve diyor ki;  “Askeri okullar bu terör örgütünün adeta yuvası haline gelmiş. 2000 yılından itibaren askeri liselere giriş sınavını ÖSYM yapmaya başlamış. 2000 yılı ile 2014 arasında tüm sınav soruları çalınmış.”

Şimdi, akıl ve insafla bir düşünelim ve soralım;

  • Son 14 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyor?
  • ÖSYM Başkanını kim atıyor?
  • “Sınavlarda şaibe var” diye avaz avaz haykırılırken AKP iktidarı olarak ne yaptınız?

Bizzat, Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir televizyon kanalında açıklıyor; “Son 4 yıl öncesine kadar böyle bir örgütün varlığına inanmadığını” söylüyor!

Oysa, FETO Örgütü hakkında yüzlerce makale, dizi yazı, röportaj ve onlarca kitap yayınlandı!

Rusya Federasyonu, “FETÖ okullarında CIA Ajanları çalışıyor” diye okulları kapattı!

Ama AKP’li üst düzey yöneticiler, bu okulların “Türkçe Olimpiyatları” adını verdiği propaganda toplantılarında methiyeler düzdüler!

17-25 Aralık olayları sonrası, CHP “Araştırma Komisyonu” kurularak bu örgütün araştırılmasını önerdi, AKP’li milletvekillerinin parmak sayıları ile reddedildi!..

Milli Eğitim Bakanı, Parti Sözcüsü, Genel Başkan Yardımcısı sıfatlarını taşıyan Hüseyin Çelik, bir televizyon programında; “Yok Gülen cemaati devletin içine sızmış, buna kargalar bile güler!”demedi mi?

Şimdi, dünkü “yol arkadaşı” bugün “terör başı” oldu!..

Son “darbe girişimi” üzerine, OHAL ilan edilerek, Devlet Düzeni AKP’nin hesaplarına göre yeniden dizayn ediliyor!

Ordu Komutanları Milli Savunma Bakanlığına bağlı ama Genelkurmay Başkanlığı Cumhurbaşkanına bağlı olacak! Bu akıl, mantık işi midir?

Yarın yine “aldatıldık” diyebileceğiniz bir Milli Savunma Bakanı Kara-Deniz ve Hava Kuvvetlerini ayağa kaldırırsa, ne yapacaksınız?

Fikri Işık, son olarak 30 Ağustos ZAFER BAYRAMI için; “Bu yıl 30 Ağustos törenleri yapılmayacak” diyor!?

Gerekçesi şöyle; “Türkiye, olağanüstü bir süreci yaşıyor. Bir darbe girişimini hep beraber yaşadık. Şimdi halkın içinde bir korku varken, hala bu travma geçmemişken “yok efendim geçit töreni yapacağız” gibi şeyler bana göre gerekli değil.”

Size göre gerekli olmayabilir!

Ulusa sordunuz mu?

Ulusal bayramları “size göre” iptal etmek, demokrasinin hangi kitabında yazıyor?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, 19 Mayıs “Atatürk’ü Anma-Gençlik ve Spor Bayramı’nı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlamaktan vazgeçmenin, ya da halkın katılmadığı, çelenk koymanın bile engellendiği ruhsuz törenler haline dönüştürmenin ve “ulusal heyecanı törpülemenin” hiçbir siyasal hesaba faydası yoktur!

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR