Anneler, babalar DİKKAT!

MAKALEYİ DİNLE

 

 

 

Okullar kapandı oldu…

Sırada tatil var…

Tatil, dinlenmek içindir.  Tatil bir dönemin yorgunluğunu atmak ve gelecek yeni döneme daha zinde girmek içindir. Ancak tatilin çok uzun olması ve boşa geçirilmesi çocuklar üzerinde çeşitli olumsuzlukları da beraberinde getirir.

1 aylık, 2 aylık ya da 3 aylık zaman kısa bir zaman olmadığı gibi iyi değerlendirilmesi de gereken uzun bir zaman dilimidir.

**

Dinlenmenin sadece uyumak ve oturmak olmadığını çocuklarımız kavrayabilmelidir. Bunun eğitimi okullarımızda verilse de gerçek hayatta uygulanması Anne - Baba, çevre ve akran grubunun elindedir.

 

Öncelikle alınacak karneler için soğukkanlı olunmalıdır. Çünkü o karnede bir eğitim dönemin bir sonucu vardır. Bu sonuçta ise sizlerin de payı olduğu unutulmamalıdır. Bir  dönemde çocuklarımızla ne kadar ilgili olduğumuzun göstergesi olan karneler iyi incelenmeli ve her şeyin sonu olmadığı çocuklarımıza söylenmelidir.

**        

Sizlerin iyi bir anne ve iyi baba olduğunu çocuklarınızın düşünmesini istemez misiniz?

Sizin gelecekteki miraslarınız olan çocuklarımıza sevgiyle yaklaşıp gönüllerinde yatan iyiliği keşfetmeniz onları mutlu kılacaktır. Size her zaman saygı duyacak ve aranızdaki iletişimin sadece çıkar ilişkisine dayalı olmadığını görecektir. Çünkü siz de bunu biliyor ve tatili buna göre değerlendireceğinizi düşünüyorsunuz.

**
Bir dönem boyunca yeterince zaman ayıramadığınız çocuklarınıza artık zaman ayıracak ve birlikte daha iyi bir geleceği planlayacaksınız. Üstelik gelecek yıl
bunu devam ettirmek için de sabırsızlıkla tatili bekliyorsunuz.        

Çocuklarımız; hem sizin, hem bizlerin ve hem de ülkemizin gelecekteki temsilcileridir.         

Peki, tatilde neler yapılabilir. . . ?

** 

1- Belirli zamanlarda elindeki ders kitabı, tatil kitabı veya hazırlık kitaplarına çalışıla bilinir.

2- Evde anne ve babaya yardımcı oluna bilinir.

3- Müzik ve yüzme kurslarına gönderile bilinir.

4- spor etkinliklerine gönderilebilinir.

5- Bir üst sınıf derslerine hazırlayıcı derslere çalışıla bilinir.        

Tatil, ailece yapıldığında zevkli geçeceği ve bunun da çocuklarımızı mutlu edeceği bilinmelidir.

Her boş verilen zamanın kaybedilen zaman olduğu unutulmamalıdır. Çocuklarımızın daha başarılı olmaları anne ve babalarının elindedir.

 

Good Year ve Brisa ailecek eğlenecek

Bölgemizde kurulu bulunan Good Year ve Brisa Lastik fabrikaları çalışanları için aile günleri düzenleniyor. Lastik-İş Sendikası Sosyal Tesislerinde ilk olarak bugün Goodyear Lastik Fabrikası çalışanları ve ailelerini kapsayan  aile günü düzenliyor. Saat 10.00-  17.00 arasında gerçekleşecek aile gününde çeşitli eğlenceler  ve oyunlar yer alacak. Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan, Goodyear  Lastik Fabrikası üst düzey yöneticilerinin de katılması bekleniyor. Yarın da Brisa Lastik Fabrikası’nın aile günü düzenlenecek. Saat 10.00-17.00 arasında Brisa lastik fabrikası çalışanları da aileleriyle birlikte katılacağı etkinlikte de aynı şekilde çeşitli aktivitelerin yer alacağı açıklandı.

 

Türk Kızılay’dan Üzülmez’e teşekkür

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar beraberinde Türk Kızılayı Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Akar, Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu, Kızılay Kartepe Şube Başkanı Osman Kocaman, Körfez Şube Başkanı Yılmaz Kandal ve Kocaeli Şube yöneticileri İsmail Kolaylı ve Harun Abiş ile Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’i makamında ziyaret etti. Kızılay yönetimi, Kartepe’de düzenlenen kan bağış kampanyaları için Başkan Üzülmez’e teşekkürlerini iletti.

 

Başkan Doğan’a tatlı ikramında bulundular

Yenişehir Mahallesinde oturan 83 yaşındaki Fatma Kurt isimli kadın İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı makamında ziyaret etti. Evinde kendi elleriyle yaptığı bir tepsi tatlıyı başkan Doğan’a ikram eden Fatma Kurt, “Belediye Başkanımızı çok seviyorum. Geçen 5 yıl içinde çok güzle hizmetler yaptı. Tekrar seçilmesine de mutlu oldum. Bu dönemde de güzel işler yapacağına inanıyorum” dedi.

 

 

The Green Park  iftar sofralarında

The Green Park Hotels & Resorts, Ramazan sofralarınız için birbirinden lezzetli ve hesaplı menüler  hazırladı. The Green Park ekibinin Ramazan için özel olarak hazırladığı birbirinden lezzetli tatları bir ay süresince fasıl eşliğinde, restoranlarda açık büfe veya isteğe bağlı set menü olarak sunulacaktır. The Green Park, Taksim, Merter, Bostancı, Pendik Hotel & Convention Center, Kartepe Resort & SPA ve Diyarbakır otellerinde Ramazan’ın manevi atmosferini yaşatmak için “Osmanlı Mutfağı”nın zengin Ramazan sofralarını sizlerle paylaşıyor. The Green Park’ın Ramazan sofraları ile bu kutlu ayın manevi tüm lezzetlerini keyifle tadacaksınız.

 

 

Hayri Özcan, vatani  görevini tamamladı

Aralık ayında vatani görevi için önce İskenderun'a sonra Karadeniz Ereğli'ye giden Hayri Özcan teskeresini aldı. Özcan'ı Karadeniz Ereğli'de birliğinden kardeşi Hakan Özcan, kuzeni Kubilay Özcan, ablası Hatice Teymur ve eniştesi Ümit Teymur karşıladı. Teskeresini alır almaz aile büyüklerini ziyaret etmeye başlayan Özcan, önce ananesini sonra büyükbaba ve babaannesini ziyaret etti. Beykent Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü nü bitiren Hayri Özcan’ın askerliği sebebi ile yayınına 5 ay boyunca  ara veren Kandıra Haber sitesi, Özcan’ın gelişiyle yayınına kaldığı yerden devam edecek.

 

Ak Gençlerden  hastalara ziyaret

AKP  gençler her gün bir etkinliğe imza atıyor. Son olarak Karamürsel AKP Gençlik Kolları yönetimi Karamürsel Devlet Hastanesi'nde yatan hastaları ziyaret etti. Gençlik Kolları Yönetimi hastaların sıkıntılarını dinleyerek çiçek dağıttı.

 

Oluklu Köyü’nde  yol iyileştirmesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi ekipleri, Karamürsel’in Oluklu Köyü yolunda iyileştirme çalışmalarına devam ediyor. Bu yol ile Karamürsel - Oluklu Köyü – Kızderbent -  Yalakdere - Karapınar ile İznik arası ana arter oluşturulacak. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR