İzmit Sanayi Sitesi esnafının ekmek kavgası

MAKALEYİ DİNLE

*******
İzmit Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Gürfidan, dün sabah basın toplantısı yaptı.
Konu, MİA Projesi…
Yanında yönetim kurulu üyeleri Sadi Akçelik, Tunay Anlı, Mehmet İlker, Bülent Aygün, Fikri Kalaycıoğlu ve Selçuk Çakır da vardı.
Muzaffer Gürfidan dedi ki:
*Biz MİA Projesi’ne karşı değiliz. Şehrimiz büyüsün, güzelleşsin, modernleşsin.
*Bizim dersimiz; iş, aş ve adalet. Sitede 1400 işyeri var. Herkes ekmeğini buradan kazanıyor. Burası kaldırılacaksa, kaldırılmadan önce mutlaka bir başka yerde bize sanayi sitesi kurulmalı. Herkes işyerini yeni siteye taşımalı. Ekmeğini kazanmaya yeni yerinde devam etmeli. Kim ne yaparsa yapsın, başının çaresine baksın, denmemeli.
*MİA Projesi uygulanırken adalet sağlanmalı. Hazırlanan imar planı, bazı işyerlerinin değerini yükseltiyor, bazılarının değerini düşürüyor. Bu durum, ortaklarımız arasında huzursuzluk yaratıyor. Nasıl giderilecekse, bu sorun giderilmeli. Ortaklarımız, bu projeden eşit değerlerde yararlanmalı. Projede yol, meydan ve yeşil alan görülen işyerlerinin mağduriyeti giderilmeli.
*Sitemizdeki işyeri sahipleri, projeyle ilgili şimdiye kadar yapılan açıklamalardan tatmin olmadılar. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, buyursun ekibiyle birlikte sitemize gelsin, arkadaşlarımızın sorunlarını direkt dinlesin. Öyle uzaktan uzağa sorun çözülmez.Bize zarar görmeyeceksiniz diyorlar. Nasıl zarar görmeyeceğiz, gelsinler anlatsınlar.
Ve Muzaffer Gürfidan’ın son sözü:
*Bu site bizlerin her şeyi. Burası bizim işimiz, aşımız, namusumuz. Ya sorunlarımız çözülür, ya da ölene kadar direniriz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.
********
Daha önce de yazdım.
İzmit Sanayi Sitesi esnafı, yerden göğe kadar haklı.
Tamam, proje güzel, projeye laf yok!
Ama bu proje, insanların ekmeğini elinden alıyorsa, insanları işsiz ve aşsız bırakıyorsa, sitedeki işyerlerinin değerlerinde homojenlik yaratmıyorsa, özetle insanları mutlu etmiyorsa, bunun ne anlamı var?
Büyükşehir yöneticileri, konuya bu yönden bakmalı!
1400 site sakinin ekmeğiyle oynanmamalı.
Yazık, günah!

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar M.Tanzer Ünal - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR