Yaşar Sönmez’in yaşadığı ibret verici olay

MAKALEYİ DİNLE

Kendisini uzun bir süredir tanırım.

Belki 15, belki 20 belki de daha fazla olmuştur tanışalı.

Temiz yüzlü, güleç bir ağabeydi benim için. Değişik siyasi partilerin içinde yer aldı. Siyasi görüşlerin hiçbir zaman benim ona olan bakış açımı değiştirmedi.

Değiştiremezdi de…

Bu kentte belediye başkanlığı yapmış, ticaretin içinde yer almış bir büyüğümdü.

Geçmiş zaman eki kullanıyorum farkındayım.

Çünkü Sönmez, benim için geride kalmış bir insan artık.

Bizler zengin insanlar değiliz,  babadan zengin doğmuş insanlar hiç değiliz.

Yaşar Sönmez’de bizim gibi biriydi.

Bizim gibiyken bol parayla tanıştı, çevresi arttı, yeni dostlar edindi. Hayatında ki o yenilikler kendisine geçici bir huzur verdi.

Parayla gelen zenginlik, çevre, dost ve huzur, paranın bitmesiyle son buldu.

Ve eski titrine geri dönmek için Sönmez’in gözünü “HIRS” bürüdü. Bu da hayatının en büyük hatasını yapmasına neden oldu.

Çaresizlik onu uyuşturucu taciri yaptı.

Keşke hırsızlık yapsaydı…

En azından yakalandığında onu sevenler bu kadar üzülmezdi. “Parasız kalmış çaresizlik yüzünden yapmış” derdik. Çaldığı parayı kazanır yine iade eder derdik. Sonuçta esnaf adam…

Ama o gençleri, insanları zehirleyen, ocakların sönmesine neden olan yeryüzünün en pis işini, uyuşturucu tacirliğini seçti.

Hiçbir mazeret ama hiçbir mazeret bu işin yapılmasına neden olamaz.

Hepimiz parasızlık çektik, birçoğumuz gün geldi evine ekmek alamayacak durumlar yaşadık. Gün geldi otobüse para vermemek için kilometrelerce yüründük ama o işi yapmak aklımızdan bile geçmedi.

Dün Yaşar Sönmez ile ilgili görüştüğüm hatta birçoğunuzun tanıdığı bir siyasetçi, “ Ben de parasız kaldım. Parasız kaldığım için sigarayı bıraktım. 8 ay içmedim. Yinede helal olmayana el uzatmadım” dedi.

Anlayacağınız Sönmez’in içinde bulunduğu durum, yaptığı işin mazereti olamaz.

Allah acısın, Allah kimsenin başına böyle bir dert vermesin. Kendisi için yinede çok ama çok üzülüyorum. Keşke hiç yaşanmasaydı diyorum. Bir baba olarak onun düştüğü duruma asla düşmek istemem.

Büyük söz etmek istemiyorum ancak siyaset yapmış birinin, esnaflık yapmış birinin, hele ki belediye başkanlığı yapmış birinin, elinden tutacağı bir dostu olmaması anlaşılır şey değil.

Hırsın esiri olan Yaşar Ağabey, bugün her şeyini kaybetmiş biri olarak cezaevinde.

Siyasi hayatı bitti, ticari hayatı bitti, kendisine olan güven bitti, hürriyeti geçici olarak bitti. Allah bundan sonraki yaşamında inşallah Sönmez’in yanında olur.

Yaşar Sönmez olayı hepimize bir ders olsun…

 

İyi bayramlar

Sevgi, hoşgörü ve yardımlaşmanın ayı Ramazan’ı geride bıraktık ve bayrama ulaştık. Küskünlerin barıştığı, yaşlıların ziyaret edildiği çocukların ise sevindirildiği bayramlar bizlerin hayatında önemli bir yeri vardır. Bu duygularla tadı damağınızda kalacak bir bayram yaşamanızı diliyorum.

 

Sakın silah atmayın

Bayramı havaya silah atarak karşılamayı gelenek haline getirenler. Bence bunu bu bayram yapmayın. Polis özel ekiplerle sokaklara da bile ekip bulunduracak. Havaya ateş edenler hakkında ise işlem başlatacak. Daha güvenli bir bayram için silahtan uzak duralım.

 

KOTO’nun meslek lisesi iş iç in bir fırsat olacak

Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Makine Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı alanlarında eğitim verecek olan Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ön kayıtları bir süre önce başladı. Ücretsiz özel Anadolu teknik kolej eğitimi almak, iş bulmada öncelikli imkanlara sahip olmak isteyen gençlerin yeni tercihi Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu olacak. Bu özel okula kayıtlar 14 Ağustos 2015 tarihinde sona erecek. Bu ayrıcalıklı fırsatı değerlendirmenizi öneririm. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR