Giden gider kalan sağlar bizimdir…

MAKALEYİ DİNLE

 

 

 

Kocaelispor’da dün imza töreni vardı. Son 3 yıldır bu takımın formasını giyen futbolcular yavaş yavaş yuvadan ayrılırken, kalıp zorlu mücadeleyi kabul edenleri bağrımıza bastık. Yepyeni bir sayfa açıldı.

Tabii ki zorlu bir mücadele bekliyor Kocaelispor’u.

BAL... Bölgesel Amatör Lig…

Ama adına kanmayın, milyon liralar dönen bir lig bu. Hiç de amatör değil. En azından ilk üç sıradaki takımların harcadığı paralar, 3.Lig’deki bir çok takımdan fazla. Öyle yaş tahtaya basmamaya kararlı ve attığı her adımı dikkatli ve dinamik atan Başkan Bahri Yavuz ve yönetim kurulu da, bu yolda devam edeceğinin ciddiyetinin bilinciyle şampiyonluk kovalayacaktır. Transfer yapabilmek de tabiî ki büyük bir ayrıcalık. Dünkü imza töreni bile, yıllardı imza attıramayan Kocaelispor için bir güzel görüntü oldu.

Şimdi bu artı heyecan ve motivasyonla camianın da yavaş yavaş kendini amatörlüğe ısındırması, camianın da, maçların İsmetpaşa’da oynanacağını düşünerek yeniden camia etrafında toplanması büyük bir avantaj olacaktır.

Bunu sağlama da tabii yine yönetime düşüyor. Yani yönetim sadece para bulan değil, aynı zamanda, (Tıpkı kongreyi ilk oturumda toplamak başarısı gibi) camiayı bir araya getirmeyi de başarmalıdır. Kongre salonu nasıl dolduysa, İsmetpaşa da öyle dolabilmelidir. Zor tabii, ama bu yönetim zoru başarmaya meyilli.

İşte transferler yapıldı. Yeni bir sayfa açıldı. Biz bile, gazeteciler olarak dün imza töreni heyecanı yaşadık yıllar sonra. Yasaklı Kocaelispor transfer yapamıyordu ki, tören yapsın. Bu bile iyi düşünülmüş bir şey, tebrik ederim.

Şimdi takımda kalıp imza tanlar ile yeni gelenler güzel bir iş yaptılar, benden onlara bir ağabey desteği. Çünkü artık BAL, 3.Lig ve hatta 2.Lig arasında öyle uçurumlar yok. Tabii ki fraklı farklı anlayış ve ligler ama, sizler gerçekten birer futbolcu olacaksanız, hedefiniz 1.Lig ve hatta Süper Lig olmalı. Ondan sonraki liglerin hepsini yanı olarak düşünebilirsiniz. Bunun da mihenk taşı Kocaelispor’dur. Çünkü formasını giydiğiniz kulübün bir efsane olduğunu unutmayın. Her gittiğiniz rakip, size ayrı bir gözle bakacaktır. Zonguldak Kömürspor’un geçen yıl BAL’da şampiyon olduğunda tribünleri dolduran insanların sayısına bir bakın, ne dediğimi daha iyi anlayacaksınız.

“Adam gibi!” gidene saygımız vardır. Kendi tercihleridir. Kalan sağlar bizimdir…

 

Zonguldak Kömür’ün geçen yıl Bölgesel Amatör Lig(BAL)’deki şampiyonluğu ve müthiş kalabalık…

 

……………………….

 

 

Hürriyet benim başlığımı çaldı…

 

 

Hürriyet Gazetesi, benim 3 Temmuz’da yazdığım yazının bir benzerini yayınlarken başlığımı da bir güzel kullanmış.

Yani benim başlığımı çalmış…

Yazıyı bir hatırlayalım…

 

 

“Bir yanda yoksulluk… Diğer yanda milyar dolarlar yatırılan bir organizasyon… Oynadığı futbolla herkesi şoke eden ve ne oynadığı belirsiz olan Brezilya… Maçlara çıkarken komandoların korumasında yolculuk yapan Brezilya… Öz ülkesinde garip uygulamasına maruz kalan Brezilya… Böylesi müthiş bir ikilemde Dünya Kupası ne kadar zevk ve renk verir bilinmez… Ama dünyanın kursağında kalan bir sevinç olarak yaşanıyor 2014 Brasil.. ‘bi rezil rüzva’ içerisinde… Pekala Dünya Kupası ülkemizde olsaydı. Gezi olaylarının en önemli dinamiği olan Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarı ne yapardı?Kupayı protesto eder miydi?.. Yoksa destekler miydi? Bilinmez… Desteklese, gezi ruhuna ters düşecek, karşı çıksa taraftarlık ruhuna ters… İki arada bir derede misali… Brezilya’yı izlerken bunları düşündüm... 1 milyon insan sokaklarda açlık ve yoksulluk acısıyla protestolar yapıyor… Brezilya mili takımının morali bozuk... Kolayca fark edebiliyorsunuz… İyi ki ülkemizde yapılmamış Dünya Kupası… Ve de olimpiyatlar… Uzun Adam’ın dediği gibi ‘ters köşe’ değil, rövaşatayla baş aşağı olurduk milletçe…”

 

Yazı bu… Hürriyet dün bu başlığı kullanırken, ben Brezilya’nın ‘Rezil’ olacağını bir hafta önce duyurmuştum zaten…

Demek ki ben bu işten anlıyorumJ…

 

 

Resimler:

 

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Hakan Yağcıoğlu - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR