Esnaf olmak herkesin harcı değil

MAKALEYİ DİNLE

Esnaf olmak, sanatkar olmak, işletme ruhsatı almayla ya da vergi mükellefi olmayla bitmiyor.

Esnaf adam sevecen olur, güler yüzlü olur,  cömert olur, esnaf adam müşterisini veli nimet olarak görür.

Bunlara katılmayanınız yoktur beklide.

Ancak benim değineceğim konudaki kahramanımız bu esnaf modeline pek uymuyor.

Şikayet edilen bir balık lokantası, şikayet eden ise onun müşterisi olan hastane personeli.

Şikayetimizin konusu Kocaeli Devlet Hastanesi karşısında yer alan bir balık lokantasında yaşananlar. Bu işletmenin yetkilisi ve çalışanının davranışları ile ilgili tarafımıza ulaşan ihbar göre;

Kısıtlı zamanı olan ve öğle tatilinde balık yemek isteyen bir grup sağlık personeli bu lokantaya gider. Zamanlarının dar olduğunu söyleyerek menüyü beklememek için balık ekmek yemek isterler.

Gruptan biri yemeğinin yanına bir de mısır ekmeği ister. Lokanta çalışanı ise  "Zaten 5 liralık bir şey yiyorsunuz, bir de mısır ekmeği mi verelim? Bana 6 liraya mâl oluyor" diye çıkışır.

Bu cümleler karşısında sinirlenen bir çalışan, "Siz bizi öğrencilerle karıştırdınız galiba. En baştan bir şey söyledik. Zamanımız az, o yüzden ekmek arası balık yemek istiyoruz diye durumumuzu anlattık. Ancak sizin davranışınıza bakın" diyerek bir sitemde bulunur. Tüm personel yaşadıkları sinir bozucu davranışın ardından lokantadan ayrılırken lokanta personelinin sert ve gereksiz tavrı devam eder ve bayan çalışanın arkasından "Sende bu çene varken" diyerek bozar.

Yaşanan bu çirkin olay bu durumu ihbar edenler kadar beni de üzdü. Kentimizde halen böyle şeylerin yaşanıyor olması ne kadar acı.

 

KSO yılın son meclis toplantısında Vali Güzeloğlu’nu ağırlayacak

Kocaeli Sanayi Odası Aralık ayı meclis toplantısını bugün saat 10.30’da  gerçekleştirecek. 13 gündem maddesiyle toplanacak olan meclis aynı zamanda 2015’in son toplantısını yapmış olacak. 2016 yılı Hizmet Karşılığı Ücretler ve Belge Harçları Tarife Cetveli görüşülüp oylanacak. Ayrıca odanın 2016 yılı bütçesi görüşülecek. Toplantının konuşmacı konuğu ise Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu olacak.

 

Mimar Sinan ve köpekler

Körfez ilçesinin en büyük ve en bilindik merkezi olan Yarımca Mimar Sinan Mahallesi başıboş köpeklerin istilasına uğramış durumda. Sokaklar kulağı küpeli köpeklerle dolu. Köpek sayısı o denli fazla ki farklı gruplar kuran köpekler bölge sakinlerinin gece korkarak dışarı çıkmasına neden oluyor. Daha önceleri üçü beşi geçmeyen köpeklerin şimdi ise sayısı bile bilinmiyor. Umarız bununla ilgili ciddi bir önlem alınır.

 

Rusya’nın doğalgaz tehdidine Türk zekasının meydan okuması

Rusya gazımızı kesecek mi? Ne zaman kesecek, gazsız kalırsak ne yaparız, kış ortasında donacağız…

Gibi soru ve korkularla yaşamak istemeyen yurdum insanı kendi çözümünü bulmuş bile.

Soba ve soba bacasına monte edilen sıcak su ihtiyacını gideren bir aparatla, bu kışı çok rahat geçirebilirsiniz.

Türk bilim halkı tarafından icat edilen bu sistemin şimdilik bir ismi yok. Ancak Rusya’nın gaz tehdidi artarsa yakında tüm evlerde bu buluşu görebilirsiniz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR