İşte en büyük mutluluk!

MAKALEYİ DİNLE

“İyilik yap ehli olana da, olmayana da, ehline isabet ederse yerini bulur.

Etmez ise ehli sen olursun.’’
Hayattaki en büyük mutluluk, ihtiyaç anında olan birisine yardım etmekmiş…
Akşam yatağınıza yatarken, hiç düşündünüz mü acaba… 
Bugün kime faydanızın dokunduğu…
İhtiyaç halinde olan biriyle karşılaşmadım ya da hiç karşılaşmıyorum demeyin sakın... 
Hiç inandırıcı olmaz, sadece kendinizi kandırırsınız.
***
Bir düşünün bakalım...

İhtiyaç halinde olan birini gördüğünüzde, tam elinden tutmak isterken, bir yanınız boş ver, senden başka yardım edecek kimse kalmadı mı diyor... 
Büyük bir ihtimalle öyle diyor değil mi?
Peki... 
Siz o iç sesinize, sus artık seni dinlemiyorum diyemiyor musunuz büyük bir kararlılıkla?
Keşke diyebilseniz… 
Ve görseniz birine yardım etmenin ne büyük mutluluk olduğunu…
Yardım derken de sadece maddiyat olarak algılamayın lütfen!
***
Bir insana doğru yolu göstermek...
Sorulan bir soruya içtenlikle cevap vermek, bilginizi paylaşmak ve o kişiye ışık olup, elinden tutmak en büyük yardımdır.
Belki bugüne kadar hep bencil oldunuz, önce ben dediniz…
Birine yardım etmenin nasıl bir mutluluk olduğunu fark edemediniz...
Ve hep, o negatif iç sesinizi dinlediniz…
Lakin bundan sonra, içinizdeki negatif sesi susturabilir, hain olmayı bir kenara bırakabilirsiniz.
İnanın zor değil...
Sadece biraz vicdan...
***
Sözün özü;
Mutluluk , gönlün genişliğindedir, farkındalığındadır.
Sevgi ve ışıkla. (Alıntı-Milliyet)

Büyükşehir 17’nci sırada 

ORC Araştırma Şirketi, Mart 2014 yerel seçimlerinden bu yana geçen 2 senelik süreçte, vatandaşların belediye hizmetleri ile ilgili kanaatlerini tespit etmek için 30 Büyükşehir Belediyesi arasında toplam 17.560 kişi ile yüz yüze ve bilgisayar destekli telefon görüşmesi yöntemiyle anket yaptı. 17.560 kişi ile yapılan ankette % 65,3 ile Ankara birinci, % 62 ile Gaziantep ikinci, % 60,5 ile Aydın üçüncü oldu. Yüzde 51.2 ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 17’inci sırada yer aldı. 

Belsa Plaza’da deprem fotoğrafları sergilendi

 
Deprem Haftası nedeniyle İzmit Belediyesi’nin ana binası Belsa’da depremle ilgili fotoğraflar sergileniyor. Yetkililer, depreme duyarlılığı arttırmayı amaçlayan fotoğrafların Belsa’nın bütün katlarında yer aldığını söylediler. İzmit Belediyesi olarak yapılaşmada yasalar neyi öngörüyorsa ona göre hareket ediyor, bu konuda kimseye taviz vermiyoruz diyen yetkililer, “Aynı duyarlılığı Yapı Denetim kuruluşları, müteahhitler ve vatandaşlarımızdan da  bekliyoruz” dediler. Deprem gerçeğini göz ardı edemeyiz. Depremle yaşamaya alışmalıyız. 

Kandıra’da yaban hayatı gösterisi

Gebze Kandıralılar Derneği'nde, “Gebze’de Yaban Hayatı” konulu fotoğraf gösterisi yapıldı. Yaklaşık 7 yıllık bir çalışmanın sonucu çektiği fotoğrafları projeksiyon makinesi ile gösteren sanatçı  Ümit Malkoçoğlu çektiği fotoğraflarda bazı endemik bitki, kuş ve hayvan türlerinin de aralarında bulunduğu fotoğraflarını tanıttı.  Birçok kez sergi açan sanatçı  Ümit Malkoçoğlu Gebze'de 125 kuş türü olduğunu ve kitapçık yaparak bir araya getirdiğini söyledi. Etkinliğin sonunda Dernek Başkanı Sedat Durmuş, sanatçı Ümit Malkoçoğlu'na derneğin faaliyetlerinin anlatıldığı kitabı hediye etti. 

SDKM’de Yeşilçam Konseri verilecek

Gölcük Musiki Derneği Başkanı Vahit Şentuna, bugün saat 19.30’da  İzmit Yahya Kaptan’da bulunan Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirecekleri Yeşilçam Film Müzikleri konseri hakkında bilgi verdi. Ayrıca Gölcük Musiki Derneği Şefi Nuray Günay, yaptığı açıklamada amaçlarının Gölcük’ün artık depremle anılır değil müzikle anılmasını sağlamak olduğunu ifade etti ve tüm Gölcük ve İzmit halkını düzenleyecekleri konsere davet etti.

İzciler, Hocalı şehitlerini unutmadı 

Türkiye İzcilik Federasyonu’nun düzenlediği Hocalı ve Azerbaycan Şehitleri Anma kampına Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor İzcileri de katıldı. Kampa Kağıtspor izci liderlerinden Fatih Akbaş öncülüğünde katılan ekip, Türk şehitliğini ziyaret edip, saygı duruşunda bulundu. 6 Şubat 1992 tarihinde Dağlık Karabağ’daki Hocalı kasabasında Azerbaycanlı sivillerin Ermenistan’a bağlı kuvvetler tarafından toplu şekilde katledilmişti. Katliamda 600’ü aşkın kişi hayatını kaybetmişti. 

‘Kanlı Öykü Festivali’ Meclis gündeminde

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Zeytinburnu Öykü Festivali’nde sahnelenen bir oyunda çocuklara “kadın cinayetinin” izletilmesi olayını TBMM’ye taşındı. Hürriyet’, konu ile ilgili olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu tarafından yanıtlanması için soru önergesi sundu.  Hürriyet, şu soruları sordu; 
1.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak söz konusu belediyenin festival organizasyonu hakkında yasal bir inceleme başlatmayı düşünüyor musunuz?
2.Toplumu ve özellikle toplumun geleceğini şekillendirecek olan çocuklarımızı derinden etkileyecek bu tür olaylar karşısında bakanlığınızın bir yaptırımı olacak mıdır, olacaksa bu yaptırım ne olacaktır? 
***
Çocuklara cinayetlerin izlettirilmesi hiç hoş bir davranış değil. Ama Türkiye’de öyle şeyler oluyor ki; her şey olağan gelmeye başladı. Ama buna dur demek de bizlerin elinde. 

Başiskele’de kesintisiz ulaşım 

Başiskele Belediyesi yeni yapılaşan, gelişen bölgelerdeki yolların yapımına hız verirken bina sahipleri yeni evlerine taşınmadan yolların yapımlarını tamamlıyor.  Ulaşımı güvenli, kaliteli ve akıcı hale getirmek aynı zamanda ileride oluşabilecek trafik yoğunluğunu da hesaplayarak çalışmalar gerçekleştiren Başiskele Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yaptığı planlamalar doğrultusunda Yaylacık Mahallesi Ulubatlı, Birinci ve Erol Sokaklarda yol düzenleme çalışması gerçekleştiriyor. İmar planları doğrultusunda açılan yeni yollarla mahalleler arasında kesintisiz ulaşım sağlanmış olacak.

Öğrenciden müdüre  sağlık müdahalesi 

Körfez Anadolu Sağlık Meslek Lisesi iken ismi Körfez Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değiştirilen okulda eğitim gören öğrenciler, yaşanan ufak yaralanma olaylarına anında müdahale ediyor. Temel sağlık bilgileri alan öğrenciler, okul içinde yaşanan her türlü sağlık konularında da ilk müdahaleyi yapabiliyor. Okul Müdürü İsmail Boğa’nın kolundaki yaraya, okul öğrencisi müdahale ederek pansuman yaptı. Öğrenci de, müdür de mutlu oldu. 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR