Bu kafa ile asla

MAKALEYİ DİNLE

Yazıma nasıl ve nereden başlayayım? İnanın kroki durumdayım. Nasıl bir zihniyet, nasıl bir spor anlayışı? Bunu anlamak mümkün değil.

15 Temmuz’un o inanılmaz vatan, millet sevgisi futbol arenasındaki aymazlıklarla bağdaşabilir mi? Soruyorum A’dan Z’ye tüm ülke insanına.

Yazıklar olsun. Oynanan oyunu menfaatlerine kullanan ulusal medyaya yazıklar olsun. 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Yasasını çiğneyen tüm birey ve birimlere tekrar yazıklar olsun.

Her zaman dile getirmeye çalıştığım, dil ile değil hal ile örnek olamıyorsak spor dahil hiçbir etkinlikte başarılı olamayız. Bunu artık bilmemiz lazım. Hangi kupa finalinde futbol adına keyif aldığınızı söyleyebilirsiniz?

Avrupa ve dünyada futbol oynuyorlar, biz ise top oynuyoruz. Sahada oynanan futbol, kapalı kapılar ardında türlü entrikalarla neticelendirilirken medya da bu edepsizliğe çanak tutuyor. Onun derdi sadece madde, mana bitmiş, hatır ise çok eskilerden bir söz. Dürüstlük mü, ara ki bulasın. O nedenle dünyada başarı bize haram. Ne Olimpiyat, ne Şampiyonlar Ligi, ne UEFA, hepsi laf.

A’dan Z’ye rehabilitasyona ihtiyacımız var. Futbolcuları, yöneticiler, teknik adamlar; iyileri tenzih ile bir potada olanlar fanatizmden başka bir şey anlamayan, sürü psikolojisiyle gününü gün eden fakat ülke geleceğine katkı sağlayanları ara ki bulasın.

Hey! Ulusal medya, Galatasaray-Beşiktaş maçında futbol adına ne gördünüz Allah aşkına?

Taraftarı gaza getiren, yangına körükle giden, sürmanşet yazılarla bu gençliğe ihanet ediyorsunuz. Yazıklar olsun.

Her şey para değil beyler, gerçekleri kaleme alan, iğneyi kendinize çuvaldızı başkasına batırın.

Tüm spor camiasına sesleniyorum. Madde ile manayı dengede tutmadığınız sürece bir arpa boyu ilerleyemeyiz.

Kalın sağlıcakla.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Yılmaz Kırlı - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR