Karamürsel’deki UCUBE’LER (!)

MAKALEYİ DİNLE

Adı, bölünmüş “Duble” yol.
Karayolları tarafından yaptırılan yol inşaatı bundan 2 yıl önce bitmiş olacaktı.
Bu gün hala bitmiş değil.
Yapılan yoldaki “UCUBE!“ yapılar evlere şenlik.
Karamürsel şehirlerarası otobüs terminaline İzmit gelişinde GİRİŞ yok!
Mürsel Alp Paşa Anıt Mezarı’nın önündeki ışıklı kavşaktan dönüp terminale giren otobüsün, Bursa istikametine çıkabilmesi için Karamürsel içinde 1 kilometrelik TUR atması gerekiyor.
Mürsel Alp Paşa Anıt Mezarı’nın önünde yapılan ışıklı kavşak ise, geçiş yapacak araçlara “Aguşu’nu” açmış her an burada KAZA olacak diyor.
Bu kavşak tam bir UCUBE!
Yalova istikametinden gelen ve Karamürsel merkeze gidecek araçlar, şehir içi minibüsleri, terminalden çıkan köylere giden minibüslerle, İzmit istikametinden Bursa istikametine giden araçlar, Karamürsel terminaline girmek için dönüş yapan yolcu otobüsleri ve yaya geçişleri için yapılan bu kavşak, yeni evlenen çiftin “dünya evine” girmesi gibi.
Hele terminale girmek için yarış eden ve art arda gelen çeşitli firmalara ait yolcu otobüslerinin avuç içi kadar olan ışıklı kavşaktan dönüşlerinde her an meydana gelecek zincirleme kaza korkusu trafik görevlilerinin ve Karamürselli’nin kabusu olmuş.
Bu kabus geçtiğimiz gün meydana gelen kazalarda gerçeğe dönmüş.
Kimsenin umurunda değil.
Bölünmüş yol (!) ortadan kısmen tellerle bölünmüş ama teller, üst geçit olarak yapılan UCUBE’lerin kullanışsız oldukları için vatandaş tarafından yer yer kesilerek uygun geçiş yerleri haline getirilmiş.
Vatandaşın asansör yeri olduğu halde “asansörü” olmayan üstgeçitlere isyanı olarak kesip açtığı tellere kimse sesini çıkaramıyor neden çünkü, vatandaş haklı da ondan.
Bölünmüş yolun Karamürsel merkezinde cep durakları var.
Ama vatandaşların yağışlı havalarda karda, yağmurda korunacağı kapalı durak yok.
Cep duraklar sanki yazlık “güneşli” havalar için düşünülmüş.
Karayollarının “bölünmüş” yolun ortasına koyduğu ve vatandaşı “ölüme” davet eden üstgeçitler Başbakan’ın Kars’ta beğenmediği ve yıkılmasını emrettiği UCUBE’den daha UCUBE(!)
Karamürsel’i yönetenler, bu UCUBE üstgeçitler ve yan yollara giriş çıkışları “Karayolları gitsin, hepsini düzelteceğiz!” diyormuş.
Yan yollar!
Karamürsel’in İzmit ve Yalova girişlerinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından konulmuş 2 büyük tabela.
Bu tabelalar yan yol ve üst yapı ihalesinin yapıldığını işin parasını vs. müteahhidini ve işin 365 günde bitirileceğini yazıyor,
Ama işin başlangıç tarihini ne hikmetse yazmıyor!
Karamürsel’de UCUBE’lere bir yenisi daha eklendi
PARKOMAT!
İlhan Çınar alanındaki ücretsiz otopark Büyükşehir Belediyesi tarafından Belde A.Ş.’ye verildi.
İlhan Çınar alanı “bedava” park severlerden kurtuldu rahatladı.
Ama, sokaklar bedava park sever araç sahiplerinin araçları ile doldu.
Park alanı (!) ilan edilen sokaklarda evleri bulunanlar, evlerinin kapısının önüne park eden araçlardan evlerine giremez olduklarından şikayetçi ve mağdur.
Fakat, şikayetlerini dinleyecek, sorunu çözecek makam bulamıyor.
Karamürsel’de trafik bürosunda 7850 kayıtlı araç var. Buna kayıtsız ve dışarıdan gelenleri ilave edin.
Bu sayıda araç olan bir ilçede belediye, bu güne kadar bir “oto park” yapmadığı halde mahallelerde gözünü kestirdiği sokakları Libya’nın bombalanması gibi OTO PARK ilan ederse,
ŞEREFİYE(evlerinin önü için) parası ödeyenler haklı olarak “Benden park parası aldın, benim yerimi nasıl parayla başkasına veriyorsun?” diye isyan eder.
Barajlar kralı Süleyman Demirel’in Karamürsel’e gelip şu Başdeğirmen tarafını görmemiş olmamasını hep şansızlık olarak düşünürüm. Demirel şayet bu yöreyi bir görse, mutlaka Riva deresinin üzerinden geçerken gördüğü akan suyun bu gün “Ömerli” Barajı olmasını sağladığı gibi Karamürsel ve köylerini barajla donatırdı.
Şimdi, Karamürsel’deki UCUBELİKLER için umudum Kars’taki heykelin UCUBE olduğunu fark eden Başbakanımızın Karamürsel’i en kısa zamanda ziyaret etmesi ve burada yapılan UCUBELERİ (!) görerek, müdahale etmesi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR