Kandıra’da tuvalet beleş, Derince’de tuvalet yok!

MAKALEYİ DİNLE

 

 

Önceki gün Kandıra’daki tuvaletle ilgili bir haber geldi…

Haberde Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in tuvaletleri ücretsiz yaptığı belirtiliyordu…

Gelişmeleri birlikte okuyalım;

Kandıra Belediye Pasajı’nda uzun yıllardan beri hizmet veren, dönemin belediye başkanı Cengiz Kan tarafından kapatılan tuvalet, Ünal Köken’in belediye başkanı olmasıyla birlikte yeniden hizmete açıldı. Pasajdaki tuvaletin kapanmasıyla vatandaşlar büyük sıkıntı yaşıyordu.

**

Kandıra merkezde halka açık Akçakoca Kültür Merkezi dışında hiçbir yerde tuvalet olmaması farklı il ve ilçelerden Çarşamba günü ise köylerden gelen vatandaşlar Kandıra’da tuvalet arar olmuştu. Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, halkın bu sesine kulak vererek 3-5 yıldan beri kapalı duran tuvaleti hizmete açarak halkın büyük beğenisini topladı. Belediye pasajındaki tuvaleti hizmete açarak ücretsiz yapması halkın büyük takdirini topladı.

**

Vatandaşlar, “Belediyeler halka hizmet için vardır. Sayın belediye başkanımız Ünal Köken’de tuvaleti ücretsiz hizmete açarak halkın bu sorununa çare üretti. Kendisine bu ilgisinden dolayı teşekkür ederiz” dediler.

**

Cengiz Kan döneminde kapalı olan tuvalet, yeni başkan Ünal Köken’in tuvaleti açmasıyla Kandıra, büyük bir sorundan kurtuldu. Tuvalet deyip geçmeyin, bunun önemini sıkışanlar bilir…

**

Kandıra’daki tuvalet çözülmesine çözüldü de maalesef Derince’de tuvalet sorunu yıllardır devam ediyor…

Derince’de umumi bir tuvalet yok…

Derince’de sıkıştınız mı yandınız…

**

Derince, 1994’te belediye, 2000 yılında ilçe oldu…

Gelen hiçbir belediye başkanı bu sorunu çözmedi…  

Yok efendim en büyük projemiz şu, yok efendim en büyük projemiz deyip, sadece göz boyuyorlar…

Yahu, en büyük projeniz “DENİNCE’YE BİR TUVALET OLMALI”…

**

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, talimat verip ilçede tuvalet sorununun olup olmadığını araştırtsın…

Görecek ki, gerek vatandaşlar, gerekse esnafların yüzde 100’e yakını “BİR TUVALET YAPILMASINI” isteyecektir…

 

Aygün ve Baran’dan

AKP’li Aydın’a ziyaret

AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün ve Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, önceki gün umreden dönen AKP Körfez Belediye Meclis Üyesi Ali Rıza Aydın’ı evinde ziyaret etti.  Aygün ve Baran, “Allah kabul etsin” dileklerinde bulundu. 

 

İzmit’te ucuz otopark

İzmit Belediyesi’nin Bekirdere Üçyol mevkiindeki Mevlana Kültür Merkezi altındaki otopark fiyatların uygunluğu ile dikkat çekiyor. Belediyenin şirketlerinden Sarbaş tarafından işletilen otoparkta ilk yarım saat için ücret alınmadığını söyleyen yetkililer, “7 gün 24 saat boyunca 5 personelin görev yaptığı otoparkta 30 dakika-2 saat arası 2,5 Lira, 2-4 saat arası 3 Lira, 4-6 saat arası 5 Lira, 12-24 saat arası da 7 lira ücret alınmaktadır. Aylık  abone ücretinin 55 Lira olduğu otoparkımızda iç ve dış yıkama da yapılmaktadır. Aboneler için iç dış yıkama 8 Lira, normal araç sahipleri için de 10 Liradır” dediler.

 

 

Gürkan Hukuk Bürosu

Cuma günü açılıyor

Gürkan Hukuk Bürosu 23 Mayıs 2014 Saat:14:30' da yapılacak olan açılış kokteyl ile faaliyete başlayacak. Av.Merve Gürkan’ın sahibi olduğu hukuk bürosu, Dolphin AVM karşısında. 

 

 

İSU, Toltar’dan yardım istedi

 

Dilovası İSU Şube Müdürü İsmet Topal ve Nurettin Koşdaş, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ı ziyaret ederek kendisini tebrik ettiler. Kayapınar Mahallesinin altyapı sorunu ve Eynerce Deresi’nin kanal temizliği için konuşarak iş makinası temini için istekte bulunan İSU Şube Müdürüne yardımcı olacağını söyleyen Başkan Toltar, yaz hazırlıkları içerisinde olduklarını ve bu isteğin kendisini sevindirdiğini belirtti.

 

Muhtardan örnek davranış

Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim, mahalle ve civar sakinlerinden ihtiyacı olanlara gelinlik ve damatlık temin ediyor. Zaim, “İhtiyacı olan vatandaşların muhtarlık binasına gelerek en mutlu günlerinde gelinlik ve damatlıklarını alabilirler” dedi. Mahalle sakinleri,“ Muhtarımız her zaman muhtacı yardıma ihtiyacı olanın yanında. Yaz sezonu olması ve düğünlerin artması ile birlikte muhtaç olanları unutmayan muhtarımıza böylesine önemli bir davranışta bulunduğu için tebrik ediyor, muhtarımıza teşekkür ediyoruz” dediler.

 

Kömür, işçinin

canından kıymetli

İşçi Partisi İlçe Başkanı Gürsel Albayrak parti binasında Soma’da yaşanan Maden Ocağı faciası ile ilgili basın açıklaması düzenledi. Başkan Albayrak, “Öyle bir güne geldik ki artık kömür işçi’nin canından daha kıymetli oldu” dedi.

 

Topçularda

seferberlik

Gölcük Topçular Mahallesi Muhtarı Rabia Karataş Şentürk, mahalle sakinlerinin duyarlılıkları ile topladıkları atık yağları Gölcük Belediyesi’nin yetkili ekiplerine teslim etti. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR