ALMANYA’YA İNCİRLİK ÖDÜLÜ!..

MAKALEYİ DİNLE

Dış politika’nın uluslar arası temel kuralları vardır. “EŞİT ÜLKELER” arasında bu temel kurallar işler.

Ya taraf ülkelerden biri “güçsüz” ise?

Güçlü olan ülkenin dediği olur!..

“Eli güçlü” ülke, karşısındaki ülkeden ne hedeflemişse alır!..

AKP dönemindeki dış politika günahlarını hatırlayalım;

  • FRANSA Devlet Başkanı Sarkozy; “Avrupa Birliği’ne 70 milyon Müslümanı sokmam” dedi. Üstelik, “Ermeni Soykırımını inkar edene hapis cezası öngören yasa” çıkarıldı. Tam da bunun üzerine, Fransa, “NATO’nun askeri kanadına dönme” talebinde bulundu. Türkiye “veto” edebilirdi! Etmedi ve Fransa NATO askeri kanadına yeniden katıldı!
  • Rasmussen’in NATO Genel Sekreteri olmasına karşıydık!.. Atıp tuttuk! Sonra, Rasmussen’e oy verdik!..Zamanın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül; “Obama’nın başarısı için oy verdik” dedi!..
  • Batılı emperyalist devletler, NATO güçlerini kullanarak Libya’ya  ne işi var?”diye tepki gösterdi. O Libya ki, her güç zamanda Türkiye’nin yanında oldu. Türk iş adamları Libya’da büyük işler yaptılar. Ama aynı Erdoğan; “NATO, Libya’nın Libyalılara ait olduğunu tescil için Libya’da” dedi!

NATO, uluslar arası NOTER miydi? Üstelik Türkiye, bu askeri harekatta NATO’ya lojistik destek verdi!

AKP iktidarı döneminde, ABD başta olmak üzere pek Batılı ülkenin “haksız-mantıksız talepleri” karşısında boyun eğilmiş ve “ULUSAL  

Son rezalet ise, ALMANYA ile olan ilişkilerde ortaya çıktı. Suriyeli sığınmacılar konusunda, “Avrupa’da vizesiz serbest dolaşım hakkı” ve “3 milyar Avro” kuş yemi! karşılığında anlaşmıştık! Haziran başından itibaren Avrupa’da tüm vatandaşlarımız vizesiz dolaşacaktık!

Bu olmadığı gibi, Alman Meclisi’nde “Ermeni Soykırım Yasası” kabul edildi!

Kızdık, köpürdük, “Alman mallarını kullanmayalım” dedik! Sonra,

Bu da yetmedi, şimdi de Almanya’ya “İNCİRLİK ÜSSÜNDE ASKERİ TESİS” edinmesini kabul ettik!..

Şimdi akla şu geliyor;

“Türkiye’den bir şeyler elde etmek için Türkiye’ye kötülük etmek mi gerekir?”

AKP’nin bu acziyetinin nedeni nedir?

Açıkça düşüncemizi belirtelim;

  1. Dış Politika, konunun uzmanları ile yapılır! AKP ise, uzmanları “MONŞERLER” diye aşağılayarak, dış politikada hayati yanlışlar yaptı. Üstelik, Erdoğan, kendine özgü kabadayı siyaseti ile dış poliikada “iç politikaya yönelik şovlar” yaptı!
  2. “Dış siyasette ULUSAL GÜCÜN KADAR VARSIN!” Ülkenin  maddi-manevi gücü kadar güçlüsün! Unutmayalım; Borç alan  alan emir de alır!

 

 

Not: Hükümet sözcüsü, “Almanya’nın talebine resmen olur vermedik” dese de Almanlar şu anda İncirlik’te yerleşmiş durumda! İnanmayan İncirlik’e kadar gidip görsün!..

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR