SP’li Korkmaz, AKP’li Bulut,CHP’li Savaş, MHP’li Altuntaş için NE DEDİ

MAKALEYİ DİNLE

 

 

Derince, 1994 yılında belediye oldu…

İşte belediye başkanları…

1994-1999 Nihat Ergün (RP)

1999-2004 Halit Altuntaş (FP-SP)

2004-2009 Ali Haydar Bulut (AKP)

2009-2004 Aziz Alemdar (AKP)

2014-2019 (30 Mart’ta belli olacak)

Yukarıda görüleceği gibi ilçeyi 20 yıldır Milli Görüş’ten gelen kişiler ve partiler yönetiyor…

 **

Milli Görüş temsilcisi Saadet Partisi’nin Derince Belediye Başkan adayı Veysel Korkmaz ile bir süre sohbet ettik.

Bir Derinceli olarak, kendisiyle Derince siyaseti hakkında konuştuk…

Korkmaz, rakipleriyle ilgili ilginç açıklamalarda bulundu…

**

Veysel Korkmaz’a kendisi için Derince’yi tanımadığını, SP’nin bir kısmının MHP’ye geçen Halit Altuntaş’a, diğer bir kısmının da AKP’ye oy vereceği yönünde söylemlerin olduğunu söyledim…

**

Bu iddialara katılmadığını söyleyen Korkmaz,  şu değerlendirmede bulundu;

“Ben Derince’yi çok iyi tanıyorum. Almanya’da olmama rağmen, yılda 3-4 kez Derince’ye gelirim. Derince’nin sorunlarını çok iyi biliyorum. Partim teveccüh gösterdi ve beni aday gösterdi. Seçimi kazanacağımıza canı gönülden inanıyorum.”

**

Veysel Korkmaz, AKP’nin adayı Ali Haydar Bulut, CHP’nin adayı Hakan Savaş ve MHP’nin adayı Halit Altuntaş ile ilgili şunları söyledi;  

 

KORMAZ’IN MHP’Lİ HALİT ALTUNTAŞ İÇİN YORUMU! 

SP, 2009’da yapılan seçimlerde 16 bin oy aldı. Bilindiği gibi o seçimlerde adayımız Halit Altuntaş idi. Halit Bey’in şahsi oyları olabilir. Bunu da 2 bin civarında hesaplarsak, SP’nin kemik 14 bin oyu vardır. Halit Bey’in MHP’ye geçtiği, SP’nin büyük bir kısmının Halit Bey’e oy vereceği söylemlerini kabul etmiyorum. Bu söylemler doğru değil. Halit Bey, SP’den en fazla 1.500- 2 bin oy alabilir. Ayrıca Halit Bey, bazı toplantılara gittiğinde insanlar hala kendisini Saadet Partili olarak görüyor.

Şu da unutulmamalı ki, SP, Derince’nin yükselen değeridir. Halit Bey’in sürekli parti değiştirmesi, hoş karşılanmıyor. Halit Bey, Refah Partisi, Fazilet Partisi, Saadet Partisi, Has Parti’de görev yaptı, şimdi de MHP’ye geçti. Yani 20 yıl içinde 5 parti değiştirdi. Bir de Halit Bey’in Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Karaosmanoğlu ile arası çok iyi. Halit Bey, MHP’den seçimi kazansa bile seçim sonrasında AKP’ye geçebilir diye söylentiler var.  

**

KORKMAZ’IN AKP’Lİ ALİ HAYDAR BULUT İÇİN YORUMU?

AKP’ye baktığımızda, 2004-2009 seçimlerinde halka tepeden bakan, halkla diyalogu iyi olmayan ve bu yüzden 2009 seçimlerinde aday gösterilmeyen Ali Haydar Bulut’u bu dönem aday gösterdiler. Yani, aday bulamadıkları için Bulut’u tekrar aday gösterdiler. Bulut, AKP’de heyecan yaratmadı.  

17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu gösterdi ki, AKP temiz bir parti değil. Halkımız, böyle şeyleri affetmez.

**

KORKMAZ’IN CHP’Lİ HAKAN SAVAŞ İÇİN YORUMU!

CHP’den bahsetmek gerekirse, eğer 2009’da aday olan ve seçimi az bir farkla kaybeden İrfan Kabaloğlu, aday gösterilseydi, CHP seçimi yüksek ihtimalle kazanabilirdi. Ama, AKP’nin Kabaloğlu’nun aday yapılmasına izin vermediğini düşünüyoruz. CHP, Derince’de potansiyeli olan bir parti. Ama yanlış aday (Hakan Savaş) ile seçime girdiklerini düşünüyorum. CHP’nin Derince’de her zaman potansiyeli olmuştur. Tüm bu gelişmeler karşısında yine de en büyük rakibimiz CHP’dir…

**

Saadet Partisi olarak, bizler kendi oylarımızın yanı sıra hem MHP’den, hem de AKP’den oy alacağız. Yani, seçimi kazanmamız sürpriz olmaz. Çünkü AKP’nin adayı Ali Haydar Bulut, halka tepeden baktığı için ilçede kabul görmüyor, Halit Altuntaş da sürekli parti değiştirdiği için kabul görmüyor. ”

**

SP’nin adayı Veysel Korkmaz’ın partisi ve diğer adaylarla ilgili söylemleri böyle.

Korkmaz’ın söylemlerini özetlersek; AKP’nin adayı Ali Haydar Bulut’un halka tepeden baktığını, bu yüzden 2009’da aday gösterilmediğini….

MHP’nin adayı Halit Altuntaş’ın sürekli parti değiştirdiğini, seçimleri kazansa bile AKP’ye geçme ihtimalinin olduğunu…

CHP’nin adayı Hakan Savaş’ın CHP açısından doğru bir olmadığını düşünüyor.

Tüm bu gelişmeler karşısında SP’nin rakibinin CHP olduğunu söyledi…

**

Korkmaz’ın söylemlerine katılırsınız, katılmazsınız…

Ben, Korkmaz’ın düşüncelerini size aktardım…

Yorumu size bırakıyorum…

 

'Levent Altun +18 ile İzmit’te'

+18 Kitabının yazarı, Gebzeli Gazeteci-Yazar Levent Altun, bugün İzmitli kitapseverlerle buluşacak. Daha önce Gebze’de iki kez imza günü düzenleyen ve okurlarından büyük ilgi gören Levent Altun, bu kez İzmitli kitapseverlerle söyleşi gerçekleştirecek ve kitaplarını imzalayacak. Elif – Hayri Tolga Asalkan çiftinin işlettiği Kitap Pastası isimli mekanda 14.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleşecek söyleşi ve imza gününe katılımın yoğun olması bekleniyor. Kitap Pastası; Karabaş Mahallesi, Müneccim Arif Sokak, Kısmet Apt. No: 1 adresinde yer alıyor.

 

Bulut, başkanlığını

erken ilan etti…

 

2004-2009 döneminde AKP’den Derince Belediye Başkanlığı yapan Ali Haydar Bulut, 2009’da aday gösterilmemişti. Bulut, 2014 seçimlerinde yine aday gösterildi. Bulut önceki gün 44 Evler mevkiinde yapılan battı-çıktının 60 Evler bağlantısı yol çalışmalarını kontrol etti. Harita mühendisi olan Bulut, projeyi inceledi, yetkililerden bilgi aldı. Bulut’un bu davranışı, Bulut’un belediye başkanlığını erken ilan etti yorumlarına neden oldu.

 

Dalkılıç, 1 Nisan

şakası yapacak!

 

CHP Dilovası Belediye Başkan adayı Ercan Dalkılıç, ilçedeki Hamdıki aşiretinin kendisine destek vermesine çok sevindi. AKP’lilere gönderme yapan Dalkılıç, “ Durun beklesinler 1 Nisan’da onlara 1 Nisan şakası yapacağız” dedi. Şu bir gerçek ki; CHP, önceden Dilovası’nda hiç oy alamıyordu. Ama Dalkılıç’ın CHP’ye katılmasıyla CHP’nin Dilovası’nda seçimi kazanma ihtimali yükseldi. Bir de AKP’deki iç huzursuzluk, Dalkılıç’ın işine geliyor. 

 

 

Gedik’ten KOÜ’ye ziyaret

İstanbul Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hülya Gedik, Rektör Prof. Dr. Berrak Kurtuluş ve Gedik MYO Müdürü Adnan Şişman, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu’nu ziyaret etti. KOÜ ile ilgili bilgiler alan heyete, Sivil Havalık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Erhan Bütün, yüksekokul ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR