Strazburg’da yeniden tarih yazılıyor

MAKALEYİ DİNLE

Değerli okuyucularımız Ermeniler ve destekçileri olan birçok devletler emperyalist bir dayanışma içinde Türkleri sözde soykırım ile lekelemeye çalışıyorlar. Yüzlerce yıl Osmanlı İmparatorluğunun sadık vatandaşları olan Ermeniler Büyük Ermenistan hayali ve vaadi ile Ruslar, İngilizler ve Fransızlar tarafından kandırılarak Kars, Erzurum ve Ağrıda 110.000 insanımızı katlettiler.

1964 yılına kadar ses ve sedaları çıkmadı. Bu tarihten sonra Asala Terör Örgütü kanalı ile 44 hariciyecimizi çeşitli ülkelerde hunharca katlettiler.

Bağımsızlığını yeni elde eden Azerbaycan topraklarının yüzde yirmisini Rusların da yardımı ile işgal ettiler. Sırf Hocalı kasabasında 25 Şubat 1992 gecesi 613 insana soykırım yaptılar.

İsveç Hükümeti soykırım yoktur diyenleri cezalandırma kararı aldı. Doğu Perinçek buraya giderek ” Soykırım Emperyalist Bir Yalandır” diyerek, arı kovanına çomak soktu.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Perinçek’i haklı bularak düşünce özgürlüğü kapsamında gördü.

Bu yazıyı kaleme aldığımız saatlerde büyük mahkeme son kararı için toplandı.

Strazburg Sokakları Türk, Azerbaycan, Türkmen, Türk Cumhuriyetleri bayrakları ile bir şölen havası yarattı.

Avrupa başta olmak üzere uzak yakın demeden dünyanın çeşitli ülkelerinden gelenler özgürlük adına, hak ve hukuk adına emperyalist düşünce ve uygulamaya Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarının ruhu ile şamar indirdiler.

Strazburg’da tarih yazılıyor. Ulusal birlik beraberlik ve şahlanış örneği hepimizi umutlandırıp, gururlandırdı. Bu davanın takipçisi Doğu Perinçek, Atatürkçü Düşünce Derneği, Talat Paşa Komutası, Sivil Toplum Örgütleri, duyarlı, tutarlı bireylere, Azerbaycan, Türk Diasporasına ve bütün destek verenleri kutluyor, ulusumuz adına teşekkür ediyorum.

 

STALİN’İN TAVUKLARI

Rusya’da devrimin ilk yıllarında çeşitli zorluklarla mücadele devam ediyor. Devletin etkilisi ve yetkilisi Stalin, arada bir annesini ziyarete gelirmiş. Annesi çevreden duydukları şikâyetleri ve memnuniyetsizlikleri oğluna aktarırmış. Oğlum halk şu şu noktalardan çok şikâyet ediyor diye söze başlayan annesinin sözünü yarıda kesen Stalin anne şu kümesteki tavukları ikiye ayırabilir miyiz diyor. Annesi tabi ayırırız oğlum diyor.

Ama oğlunun isteğini anlamlı ve mantıklı bulamayan anne tarafından kümesteki tavuklar ikiye ayrılıyor. Bir grup yemle iyice doyuruluyor, diğer grup ise aç bıraktırıyor. Her iki grup da dışarı salıveriliyor. Tok olanlar ağaçların altında oynaşıyor ve geziyorlar. Aç olanlarda birkaç yem bulabilmek ve karınlarını doyurabilmek için sağa sola saldırmaya, koşmaya başlıyorlar. Birisinin tesadüfen bulduğu yeme diğerleri saldırıyor.

Olayları annesi ile birlikte izleyen Stalin, her iki gruba da kümese sok anne diyor.

Annesi uğraşıp tavukları kümese sokmakta zorluk çekiyor. Eline bir avuç yem alan Stalin tane tane yem atarak kümese yürümeye çalışıyor. Arkasından aç olan tavuklar birbirlerini ittirerek yemin peşinden doğru kümese dolmaya başlıyorlar.

Karnı tok olan tavukları kümese sokmakta çok zorlanmışlar.

Stalin uyguladıkları bu örnekle birleştirerek annesini şunu söylüyor. “ Anne açlar ne kadar şikâyet ederlerse etsinler sen merak etme. Onları vaatlerle birlikte bir iki ufak şey ikramda bulunarak yola getirmek çok kolaydır.  İşte tavuklar bunun kanıtıdır” diyor.

İstediğiniz şekilde bu olayı yorumlayabilirsiniz. Arife tarif gerekmiyor. Uygulama ve zihniyet aynı ise fark nedir?

Sağlık mutluluk dilerimle...

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR