Şu Bakan, Başbakan karşılamaları

MAKALEYİ DİNLE

Geçen hafta içinde kentimize birer gün ara ile Bakan ve Başbakan geldi.

Hoş geldi sefa geldi. Ancak onlar geldi vatandaşa da trafik cefası geldi. Yanılmıyorsam geçen hafta Cuma günü Perşembe pazarından sanayi istikametine gitmek istedik. Ne mümkün tam köprü üzerinde bir çekici yolu boydan boya kesmiş. Gölcük tarafına yol vermiyor. Araçlar Perşembe pazarı tarafına kadar konvoy halinde bekliyor.

Mecburen yan yoldan Derince istikametine saptık. Bir baktık ki karşı tarafta, İstanbul istikametinden gelen araçların da yolu kesilmiş. Derince istikametine doğru yol aldığımızda gördük ki konvoyun ucu Merkez Bankası’na kadar uzanmış. İşin çok önemli yanı da konvoyda bekleyen iki adet ambulans vardı. Muhtemelen bu ambulansların içinde hastaneye yetiştirilmesi gereken hastalar da vardır. Biz yola çıktığımızda yollar yeni kesilmiş sanırım daha sonra konvoy daha da uzamıştır.

 

Benzer manzaraların daha fazlası Başbakan geldiğinde yaşandı. Evet, devlet adamlarının korunmasına yönelik tedbirlerin alınması normaldir. Ancak dünyanın çağdaş ülkelerinin hiç birinin bu düzeyde abartılı bir güvenlik tedbiri olduğunu sanmıyorum.

 

Kente devlet büyüğü gelmesi durumunda, insanlar için resmen işkenceye dönüşen trafik çilesinden bu devlet adamlarının haberi yok mu acaba?

 

Akan trafik içinde güvenlik tedbirleri alınarak vatandaşın da yaşamı zorlanmamalıdır. Belki önemli kavşak ve ışıklarda seri geçişler için öncelikler verilerek sorunun çözümünün mümkün olacağını düşünüyorum.

 

Bu durumun çözümünün mevcut uygulama olmadığı kesin, vatandaşın haklarını da gözeten daha farklı bir uygulama olması gerektiği hususunda sanırım tüm vatandaşlar hemfikirdir.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Fikret Gökmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR