İSU’nun Çin’e kadar uzayan hizmetleri!

MAKALEYİ DİNLE

İSU’nun çalışmaları ile ilgili zaman zaman şikayetler alıyorum…
Vatandaşımızın bu şikayetlerini de sizinle paylaşıyorum…
Önceki gün Hereke’den bir faks aldım…
Faksta İSU’dan şikayet vardı…
**
Şikayetler şu şekilde ifade edildi;
Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi İSU Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yürük Bey,
Bundan üç ay önce Körfez ilçesi Tütünçiftlik’te yapmış olduğu bilgilendirme toplantısında “Kocaeli’nden Çin’e kadar” döşendiğini savunan alt yapı çalışmalarını anlattı.
Yapılan hizmetin anlatımı 45 dakika sürdü.
**
”Çalışınca Oluyor” sloganına tam da uyar bir anlatım yapıldı.
Konuşma bitiminde söz alan bir muhtar, “Sayın müdürüm bundan 3 sene önce İSU müdürlüğüne bir dilekçem oldu. Hala cevap alamadım. Bu konuyla ilgili bir bilgi alabilir miyim?”
Cevap: Muhtarım bir gün hanım sana dese ki; bey bu sene şu mutfağı yenilesek, oldu olacak salonu da değiştirsek, bi de yatak odası da çok değişiklik istiyor dese, ne yaparsın, evvela birinden başlarsın.
**
Fatih Bey’in verdiği cevaba bakılırsa, yani 3 sene evvel verilen dilekçeye 3 soru sorarak cevap vermesi, verilen dilekçenin sıraya girmemiş olduğunu anlatıyor.
**
Yapılan hizmetler anlatılır.
Biz dinleyenler soru soramaz, sıkıntı veya eksiklikler varsa dinleyemezler.
Ne var ki Çin’e kadar uzanan hizmetler anlatılır, halk dinler bir de halk dinlese ne olur?
Mesela Körfez’de 2011 yılından 2012 Ağustosu’na kadar öncelikli çalışmalar çamurlar başlar. (Zarar verdiysek özür dileriz.) levhalarıyla gönül alırlar. Halk olur canım ne önemi var der, fedakarlık gösterir yaz gelir toz yuta yuta.
Ağustos gelir ne bu toz dendiğinde ise, suluyoruz ya!
**
İnsanlara, çoluğa çocuğa, evlerin içine ne kadar zarar verildiğini uzmanlara sormak lazım.
Tozla gelen rahatsızlıkların ne derecede olduğunu halkımız bilmese de evlerin içine giren toz tarifi mümkün değil.
Günde 3 defa sulansa da verilen zarar ortada, minibüs esnafının arabalarının çukurlarda düşe kalka, bata çıka seyahatlerle ne kadar zarar gördükleri biliniyor. Kapalı alanlarda sigara içmek yasak, güzel, çok güzel.
Sağlık önemli, ne kadar güzel. Peki benim çalışınca oluyor da toz duman yutturan yetkiliye ne ceza kesmem lazım belli mi?
Yemeğimde toz, gece sahurumda toz, bayramda takım elbisem bayramlaşmaya giderken toz.
Kaç bakarel kirlilik verdiniz bilinmese de Çin’e alt yapı yapmışınız bana ne, tabi ki beni toza boğsan da sana ne.”
**
Faksı okudunuz…
Fatih Bey’in verdiği cevap ilginç…
Yapılan çalışmaların Çin’e kadar uzandığı söyleniyor, ama vatandaş hala çalışmalardan şikayetçi ise, Çin’e uzansa ne olur, Fizan’a uzansa ne olur…

AKP’li Değirmenci’ye
geçmiş olsun ziyareti

AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, ilçe yöneticilerinden Serkan Ateş, Semih Barış, Sinan İşeri, Cavit Şimşek, İl Genel Meclis Üyesi Ömer Uzuner, Kavaklı Mahalle Başkanı İbrahim Özkul ile birlikte, Belediye Meclis Üyesi Levent Değirmenci’yi evinde ziyaret edip geçmiş olsun temennisinde bulundular. Yapılan ziyaretlerle moral bulan Değirmenci AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel ve İlçe Yöneticisi arkadaşlarına teşekkür etti.

Çayırova ve Darıca’da
CHP dayanışması…

CHP Çayırova İlçe Örgütü, yeni binalarında hizmet vermeye başlayan CHP Darıca İlçe Örgütüne hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette İlçe Başkanı Rasim Meriç, “ Bizler CHP birer neferleri olarak CHP’ye ve tüm CHP’lilere hizmet etmekten büyük gurur duyuyoruz. Tüm partililerimize ve halkımıza daha iyi bir ortamda hizmet etmek adına geçtiğiniz yeni binanız hayırlı olsun. Yapacağımız özverili çalışmalarla Çayırova, Darıca ve Gebze’yi her şekilde alacağımızı bu genç, dinamik ve özverili örgütlerimiz oldukça fazlasıyla göstermektedir” dedi.

A.Necdet Çağırıcı’dan
Arın ailesine başsağlığı!


A. Necdet Çağırıcı önceki gün gazetemize mail göndererek Av.Oğuz Arın’ın ailesine başsağlığı diledi. Çağırcı şu maili gönderdi;
Kocaeli (İzmit) Barosu Avukatlarından sayın Avukat Oğuz Arın'ın vefatını değerli gazetenizden yeni öğrenmiş bulunuyorum. Gazeteniz aracılığı ile internetten kendisi ile ilgili yorumumu yazmış olmama rağmen, aradan uzun zaman geçtiği için, gazeteniz aracılığı ile O çok sevdiğim, kısa bir süre kendisiyle çalışmaktan onur duyduğum, değerli insan hakkındaki duygularımın duyurulması için, yorumumun yayınlanmasını diliyorum.Saygılarımla.
**
''Değerli insan Oğuz Arın'a Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Oğuz Ağabey'i 1976 senesinde genç bir memur olarak, Ankara’dan SSK İzmit Bölge Müdürlüğüne naklen tayin olduğumda Hukuk Servisinde mahiyetinde çalışmaya başladığımda tanıdım. Çok iyi, yardımsever, şefkatli bir insandır. Yaşamımda mahiyetinde çalışırken sevip saydığım bir - iki insandan en önemlisidir. Ebediyete intikalini, bugün internetten mail adresini araştırırken öğrendim. Çok üzgünüm. Nurlar içinde olsun. Ailesine sabırlar diliyorum.''


Şeker, Trabzon’dan bugün dönüyor

AKP Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı’nca hafta sonu Trabzon’da gerçekleştirilen genişletilmiş bölge toplantısına katılan AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, bugün İzmit’e dönüyor. İlimizde bazı programlara katılacak olan Şeker, 30 Eylül’de yapılacak olan büyük kongrenin çalışmaları için 5 Eylül’de Ankara’ya dönecek.

Yeşilay çalışmaları
Kartepe’de hızlanıyor
Yeşilay Gebze Şubesi Genel Sekreteri Bilal Başkonuş, Yeşilay üyesi Tekin Korkmaz ile Kartepe temsilcisi Emine Yurtsever’i yerinde ziyaret ederek Gebze Yeşilay’ın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkonuş, Yeşilay’ın ilk kurulduğu yıllarda bir vatan müdafaası verdiğini belirtti. Avrupa’da ve Amerika’da içki ve sigara ile ilgili özellikle toplu bulunan alanlarda daha ciddi yaptırımların bulunduğundan bahseden Emine Yurtsever, Türkiye’de de gönüllü temsilcilerin sayesinde Yeşilay ile ilgili çalışmaların başarı ile sürdüğünü söyledi.


Doğan moral verdi

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Veliahmet Mahallesi Akifterzioğlu Sokak Akgüvercin Çıkmazı’nda kemik erimesi hastalığı olan Emine Çakan’ı ziyaret etti. Başkan Doğan, "İnsan olarak en zor dönemlerimiz olan hastalık zamanlarında moral motivasyon çok önemli. Moral sayesinde birçok hastalığın atlatılması kolaylaşıyor. İnanıyorum ki, Emine Teyzemiz de en kısa zamanda sağlığına kavuşacak" dedi.

İzmit’te merdiven seferberliği

Yerleşimin önemli kısmı tepeler üzerine kurulu İzmit’te merdiven yapım seferberliği yaşanıyor. İzmit Belediyesi tarafından kentin dört bir yanında bir taraftan yeni merdivenler yapılırken bir taraftan da eskiyen merdivenler yenileniyor. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Bekirdere Mahallesi’ndeki merdiven çalışmalarını denetledi. M.Çağlar, Bülent ve Doğan Sokak’taki merdiven inşaatlarını inceleyen ve ilgililerden bilgi alan Başkan Doğan” İzmit, tepeler üstüne kurulu bir kent. Bir çok sokaktan diğer sokağa geçmek için uzun mesafeler kat etmek gerekiyor. Yaya ulaşımının olsun kolaylaştırmak için vatandaşlardan da gelen talepler doğrultusunda merdivenler yapıyoruz. Sadece Bekirdere bölgesinde 11 ayrı noktada merdiven yapımı devam ediyor. Merdiven inşaatları yakında bitecek ve bölgede vatandaşlar ulaşım konusunda büyük rahatlık yaşayacak” dedi. Vatandaşlar da çalışmalar için Başkan Doğan’a teşekkür ettiler.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

-En fazla asfaltlı yola sahip olan ülkenin Fransa olduğunu…

KONUŞAN FOTOĞRAF

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR