Karaosmanoğlu kültür merkezine neden Pembegüllü’nün ismini verdi?

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Beylikbağı Mahallesi’ne bir kültür merkezi yaptı.

Kültür merkezine Gebze’nin eski belediye başkanı rahmetli Ahmet Pembegüllü’nün ismini verdi.

Merkezin açılışı önceki gün yapıldı…

Çokta modern oldu…

**

Açılışta konuşan Başkan Karaosmanoğlu da yaptığı konuşmada şunları söyledi;

Bu güzel kentte zamanında hizmet etmiş gönül vermiş olan rahmetli Ahmet Pembegüllü kardeşimizin ismini bu tesise verdik.

Zor bir zamanda hizmette bulunan Ahmet pembegüllü kardeşimiz ‘e bu vesileyle Allahtan rahmet diliyorum” dedi…

**

Merkezin açılışında konuşan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da “Beyikbağı’nda yapılan Kültür Merkezine merhum Ahmet Pembegüllü’nün ismi verilmesi aynı zamanda iadeyi itibardır.

Bu ismin Kültür Merkezine verilmesinden dolayı düşünceyi ortaya koyan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanım İbrahim Karaosmanoğlu ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

**

Peki Karaosmanoğlu, kültür merkezinin adını neden Ahmet Pembegüllü koydu…

Aldığım bilgilere göre Karaosmanoğlu, Yuvacık Belediye Başkanlığı’ndan sonra Gebze Belediye Başkanı Ahmet Pembegüllü’nün bir dönem danışmanlığını yapmış.

Geçenlerde Derince’de biri anlattı.

“İbrahim Karaosmanoğlu’nu tanırım.

Bir dönem Gebze Belediyesi’nde danışmanlık yaptı.

Bir ceketi vardı.

Neredeyse her gün o ceketi giyip Gebze’ye gidip gelirdi.

Bakıyorum da şimdi, Allah vermiş.

Nereden nereye?

Eskiden bir ceketi altı ay giyerdi, şimdi her gün ceket değiştiriyor. Bal tutan parmağını yalamış. ”dedi…

**

Yani anlayacağınız rahmetli Ahmet Pembegüllü, İbrahim Karaosmanoğlu’ı tanışmanı yapmış.

Ona sahip çıkmış.

Ayrıca aldığım bilgilere göre Cumhurbaşkanı seçilen Tayyip Erdoğan, İbrahim Karaosmanoğlu’nu aramış ve Ahmet Pembegüllü’ye sahip çıkmasını istemiş.

**

İbrahim Karaosmanoğlu, zor döneminde kendisine sahip çıkan Ahmet Pembegüllü’nün ismini kültür merkezine vererek, bir nevi vefasını gösterdi.

 

SEDAŞ Tüketici Hizmetleri Merkezi yeni binasına taşınıyor

SEDAŞ Tüketici Hizmetleri Merkezi Körfez Mahallesi, Şehit Rafet Karacan Caddesi, Yüce Rıfat Sokak No:110 adresinden ayrılıyor ve SEDAŞ Tüketici Hizmetleri Merkezi,  1 Eylül 2014 Pazartesi gününden itibaren, yeni adresinde ve yeni binasında hizmet vermeye başlıyor. SEDAŞ’a elektrik dağıtım faaliyetlerine ilişkin başvuruda bulunacak tüketiciler, işlemlerini 1 Eylül 2014 tarihi itibarıyla, İzmit’te Alikahya Fatih Mahallesi, Sultan Murat Caddesi, Fener Sokak No:3 Kat:1 (Rimal Market Üstü) adresindeki yeni Tüketici Hizmetleri Merkezi’nde gerçekleştirecek.  SEDAŞ’ın kendi faaliyetiyle ilgili karşıladığı taleplerin dışında kalan ve perakende satış faaliyetini ilgilendiren başvurular için SEDAŞ Tüketici Hizmetleri Merkezi’nin ayrıldığı Şehit Rafet Karacan Caddesi üzerindeki adreste Sepaş Enerji İzmit Müşteri Hizmetleri Merkezi faaliyetini sürdürmeye devam edecek

 

Hapiste yazılan ‘hırsız’ mektubuna 3 ay sansür

Kocaeli 1 No’lu F Tipi Cezaevi’nde kalan tutukluların mektupları, 17 Aralık yolsuzluk operasyonunda adı geçenler hakkında ‘hırsız’ dedikleri için sansürlendi. Tutuklular, geçen mayıs ayında yaşadıkları hak ihlallerinin bir listesini Birgün gazetesine gönderdi. Cezaevi yönetiminin mektupları 14 Ağustos’ta postaya vermesi nedeniyle gazeteye yeni ulaşan mektupta çok sayıda hak ihlali şikayeti bulunuyor. Tutuklular “ 17 Aralık operasyonunda adı geçen isimlere hırsız dediğimiz için mektuplarımıza el konuldu. İnfaz Hakimliği ‘Hırsızlık suçundan hüküm giyseler bile hırsız yazamazsınız” dedi ve itirazımız reddedildi” dedi.

**

Avukat görüşlerinin mevzuata uygun olmaması, tuvalet ve banyo dahil olmak üzere birçok yere gözetim kamerası yerleştirilmesi, gardiyanların saldırısı gibi hapishanedeki haksız uygulamaları protesto edenler ise soruşturma ve hücre cezasıyla karşılaşmış.

 

CHP’li Kaplan, Fil hastasına el uzattı

Aynı zamanda doktor olan CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, fil hastalığı ile 10 yıldır mücadele eden 47 yaşındaki Saliha Satılmış’ı Cumhuriyet Mahallesi’ndeki evinde ziyaret etti. Büyükşehir Meclis üyesi Dilek Tan ve mahalle muhtarı Sebahattin Günel ile birlikte aileden hastalıkla ilgili bilgi alan ve hastayı muayene eden Kaplan, tedavi için gerekli kuruluşlarla görüşeceğini ve bu konuda bir çalışma yürüteceğini söyledi.

 

Donanmada gemiler halka açık olacak

Zafer bayramı etkinlikleri kapsamında 30 Ağustos Cumartesi günü, 11.00-17.00 saatleri arasında Gölcük Deniz Ana Üs K.lığında bulunan fırkateyn, hücumbot, denizaltı ve lojistik destek gemiler halkın ziyaretine açılacaktır.

 

Kocaeli’de 1 ayda 2.078 konut satıldı


Türkiye genelinde konut satışları 2014 Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %20,2 azalarak 85 101 oldu. Konut satışlarında, İstanbul 17 116 konut satışı ile en yüksek paya (%20,1) sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul’u, 9 426 konut satışı (%11,1) ile Ankara, 5 281 konut satışı (%6,2) ile İzmir izledi. Konut satış sayısının düşük olduğu iller sırasıyla 6 konut ile Hakkari, 9 konut ile Ardahan ve 17 konut ile Şırnak oldu. Kocaeli’de Temmuz ayında 2 bin 78 konut satıldı. Sakarya’da 1380, Bolu’da 485, Düzce’de 334, Yalova’da 692 konut satıldı.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR