Derince Belediyesi’nde işçiler ikramiye istiyor!

MAKALEYİ DİNLE

Zaman zaman sorunlarla ilgili telefonlar alırım…

Önceki gün de Derince Belediyesi’nde çalışan biri aradı…

Sıkıntısını dile getirdi…

İçerde 7-8 bin lirayı bulan ikramiyelerinin verilmediğini söyledi…

**

Beni arayan işçinin anlattığını şöyle özetleyebiliriz; 

“Derince Belediyesi’nde çalışan 120 işçi, uzun zamandır ikramiyelerini alamıyor.

Belediye, Ramazan Bayramı’nda 1000’er lira hesaplarına yatırmış.

Ama çalışanlar bunu yetersiz buluyor.

Her bir işçinin 7-8 bin lirayı bulan alacağı var.

**

Devlet ikramiyesi, Kurban Bayramı parası derken, ekim ayında bu miktar 9-10 bin lirayı bulacakmış.

İşçiler, ikramiyelerinin bir an önce ödenmesini istiyor.

**

Bu arada AKP’li meclis üyelerinden bazıları, işçilere “eski başkan Aziz Alemdar, parayı çarçur etmiş, bu yüzden belediyede para yok” diyormuş.

**

Bu işler böyle.

AKP’den önce CHP’li veya MHP’li bir belediye olsaydı, şimdi çoktan müfettiş hesapları didik didik etmişti.

Meclis toplantısında Aziz Alemdar ve yönetimini aklayan AKP’li belediye başkanı Ali Haydar Bulut ve AKP’li meclis üyeleri değil miydi? 

Hem Aziz Alemdar’ı aklayacaklar, hem de “Aziz Alemdar belediyeyi borç batağına sokmuş” diyecekler.

Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu…

**

Belediyede çalışan 120 işçi, doğal olarak ikramiye paralarını istiyor.

Derince Belediyesi’nin AKP’li üyeleri, nasıl ki Alemdar ve yönetimini aklamayı biliyorlarsa, işçilerin de ikramiyelerini vermeyi bilmeli.

**

Bu arada Hizmet-İş Sendikası eski baştemsilcisi Mustafa Polat, seçimden sonra Fen İşleri Müdürlüğü’nde kazma yüreğe verilmiş.

Konuyu araştırıyorum…

Tanıdığım belediye başkanı Ali Haydar Bulut, kolay kolay birisini bir yerlere sürmez…

Bakalım araştırmamdan nasıl bir sonuç çıkacak…

Bunu da sizinle paylaşacağım...

 

Suat Saraç, Sedaş’a sitem etti

Alikahya Fatih Mahallesi’nde oturan Suat Saraç,  facebook hesabında yazdığı mesajda Sedaş’a sitem etti.

Suat Saraç’ın mesajı şöyle;

“29 Ağustos cuma saat sabah 10 suları. Sedaş ekibi Alikahya Fatih Mahallesi’nde bir abonmanın elektriğini kesmeye gelmişler. Alt katın elektriğini kesecek yerine saatin ana sigortasına mühür vurmuşlar. Tam bir acemilik iş. Sanki işi bilmeyen yeni işe başlayan biri gibi ve akşam eve gelince elektriğin kesik olduğunu fark ettim ve baktım ki saatin ana sigortasında mühür var. Biraz araştırdım, alt komşuya elektrik kesme kağıdı bırakmışlar. Tamam ama benim elektrikte kesik saate baktım ki ana sigorta mühürlü. Sedaş’ı aradık bilgi verdik, ‘ekip gelecek’ dediler fakat kimse gelmedi. Sonra ben saat 22.00 civarı bir daha aradım, durumu izah ettim. Verdikleri cevap ‘size ancak pazartesi yardımcı olacaklar’ dendi.  Bende sinirlendim, ‘öyle bir şey olur mu?’ dedim. ‘Ben iki gün elektriksiz ne yapacağım?’ dedim. ‘Bir şey yapamam’ dediler. Bende ‘mührü kıracağım kim gelirse gelsin’ dedim. ‘ALLAH göstermesin evimde yatalak cihaza bağlı bir hastam olsa, ne olacak’ dedim. Verdikleri cevap ‘yapacak bir şey yok’ dediler. Benim saat sağ taraftaki saat, ya ancak bunu gerçekten acemi insanlar yapar ya…” İlginç bir olay.

 

Şarlayan, Kocaeli’ye gelecek

Drama Lideri ve Eğitim Danışmanı Zafer Şarlayan ile Psikolojik Danışman Mustafa İşlek tarafından kaleme alınan “Anadolu Bilgeliği Aydınlığında Çözüm Odaklı Koçluk” kitabı Hayat Yayınlarında düzenlenen imza töreni ile okuyucusu ile buluşmaya hazırlanıyor. İmza töreninde konuşan Şarlayan; Kitap hayattır sloganı ile yola çıkan Hayat Yayınları ile yola çıkmış olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi. Şarlayan: “ Çözüm odaklı yaklaşımda Anadolu bilgeliğini vurgulamaya çalıştığımız kitap içerisinde, herkes için bir çözüm var ve eğitimlerle tüm Türkiye’ye yayılacak. İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Ankara, Samsun, Kars, Çorum, Ağrı, Mardin, Kayseri, Rize çalışmaların yapılacağı ilk iller olacak ” dedi.

 

Zabıta sıkı denetimde!

İzmit Belediyesi, görüntü kirliliğine de yol açan hurdacılara ve ‘çek-çek’ diye tabir edilen el arabalarıyla kağıt toplayanlara yönelik denetimlerini artırdı.  Çalışmalar kapsamında ‘çek-çek’ diye tabir edilen araçlarla sokak sokak gezip, kağıt toplayanlara yasal işlem uygulanırken, araçlarına el konuluyor. Bu sadece İzmit’te değil, diğer ilçelerde de uygulanmalı. Aslında ilimizi istila etmeye başlayan Suriyeliler için de bir çare düşünülmeli. Belki sokaklarda kağıt toplayanlar kötü bir görüntü oluşturabilir, ama bu Suriyelilerin görüntüsü kadar kötü değil.

 

Bahri Odabaş, Ahmet Davutoğlu’nu tebrik etti

Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Bahri Odabaş, yeni Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu tebrik ederek şu mesajı yayınladı, “T.C.Hükümetinin 62.Dönem Başbakanı olarak göreve başlamanız nedeni ile sizi tebrik eder, millete hizmet yolunda başarılarınızın devamını dilerim. Sivil Toplum kuruluşu olarak fikir ve projelerimizde işbirliği ümidi ile saygılar sunarım.” Bahri Odabaş, Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’dan projeleri için yeterli desteği görmemişti, bakalım yeni Başbakan Ahmet Davutoğlu, Odabaş’ın projelerine değer verecek mi?

 

Şefkatiye Camii’nin çehresi değişti

Kartepe Belediyesi’nin, ilçedeki ibadethanelerin eksikliklerinin giderilmesi ve şık bir görünüme kavuşturulması yönündeki çalışmalarının bir ayağı da Şefkatiye Camii’nde gerçekleştirildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Şevkatiye Camii girişine yaptığı sundurma ile camii yeni ve estetik bir görünüme kavuşturdu. Başkan Hüseyin Üzülmez’e sunduğu hizmetler için teşekkür eden camii cemaati, “Mahallenin evladı olarak mahallenin eksikliklerinin giderilmesinde sergilediği başarılı performansı için ekibine ve şahsına mahalle sakinleri adına bir kez daha teşekkür ederiz” dediler.

 

Milliyetçi ve Ülkücü camiaya davet

Türkmeneli’nde yaşayan soydaşlarımız için Ülkü Ocakları Genel Merkezinin“Türkmeneli’ne Türk’ün Elini Uzat” adlı kampanya kapsamında ilk olarak toplanan yardım malzemeleri toplanmıştı. Kocaeli’nden ilk yardım İl Başkanı İbrahim Özcan tarafından gerçekleştirildi. Özcan, sosyal medya üzerinden yaptığı yardımı paylaşırken bütün Milliyetçi – Ülkücü camiayı kampanyaya destek vermeye davet etti. Özcan, yazdığı mesajda; “Ülkü Ocakları'nın başlatmış olduğu Türkmeneli Yardım Kampanyasına 5 TL'lik destek için tüm Milliyetçi-Ülkücü camiaya meydan okuyorum” diyen ÖZCAN’ın meydan okumasına ilk gün içinde elli’nin üzerinde yardımsever TURKMAN yazıp 1079’a kısa mesaj göndererek cevap verdi.İlerleyen günlerde Kocaeli’nden çok daha fazla yardımseverin bu meydan okumayı kabul ederek Türkmeneli’ne yardımcı olması bekleniyor.

 

Cebeci’de deniz temiz

Büyükşehir Belediyesi tarafından Mavi Bayrak etkinlikleri kapsamında Kandıra Cebeci Halk Plajı’nda İtfaiye Daire Başkanlığı KOSKEM tarafından “deniz dibi araştırması” gerçekleştirildi. KOSKEM’den iki dalgıcın yaptığı 6 metre derinlikteki dalışta denizde dip pisliğine ve atık maddeye rastlanmadı. Yani Cebeci’de denizin dibi de temiz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

drince işçisi - mustafa Polat'ı işçimi seçmişte baş temsilci olmuş.İşçilerin ikramiyesi ödenmiyorsa sorumlu olan şube başkanı idris Ersoy ve yancısı mustafa polattır.seçimlerden önce çıkıp bizim adayımız aziz alemdar dersen sonuçlarına katlanırsın mustafa polattt.

Yanıtla . 0Beğen 03 Eylül 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR