Güreşte ne var ne yok?..

MAKALEYİ DİNLE

Federasyon Başkanı Hamza Yerlikaya’nın, Milletvekilliği seçimleri için istifa etmesi sonucu seçilen yeni başkan Musa Aydın ile yola devam edilmekte. Program belli , yapılacak işler belli. Ekstra yapılacak bir şey yok. Sporcularımız Yurt dışı müsabakalarda  kızlar ve erkeklerde başarılı. İl içi müsabakalarda da Kocaeli güreşçileri alt yapıda (küçük yaş gruplarında) başarılı       .

Geçtiğimiz hafta (2 Mayıs) Çayırova’da 13 ve 14 yaş il birinciliği yaptık. Müsabakaya iki sıklette  90 sporcu katıldı. Aynı gün il dışındaki yağlı güreşlere giden sporcular da olsaydı 100 sporcuyu aşacaktık.

 8/10 Mayıs’ta 14 yaş grubu Türkiye Şampiyonası  Serbest Tokat’ta  Greko-Romen İse Bursa’da yapılıyor.          

7/10 Mayıs’ta Okullar Türkiye Şampiyonası  Kırşehir’de oluyor. Bu müsabaka  ile 2014/2015 yılı Okullar Türkiye Şampiyonaları bitmiş  olacak.

10 Mayıs’ta Bu sene 7.sini Göçmen Recep adına yapacağımız Seka-Park  Yağlı Güreşleri var.

21 Mayıs’ta  11/12 yaş okullar il birinciliği yapılacak. Bu müsabaka mahalli olacak Grup ve Türkiye Şampiyonası yok. Ancak Bu müsabaka Federasyon Programındaki 11/12 yaş gruplarının il birinciliği ile birleştirilerek  her iki müsabaka da yapılmış olacak.

23 Mayıs 2015 Çiftçiler Bayramı Yağlı güreşleri.

24 Mayıs 2015 Gebze Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri.

Dolu dolu bir ay güreşle geçecek. Havanın müsait olması ,, güreşçilere  çayırda güreşirken , açık havada idman yapma  şansını da veriyor. Büyük ve Gençlerin Minderdeki ülke içi müsabakaları Mart ayında bitti. Milli takımın yurt dışı temasları devam ediyor.  120 kiloda Tanju Gemici ilimizi Milli Takımda başarı ile temsil etmekte. Yağlı güreş mevsiminin başlaması ile güreşçiler çayıra adım attılar.

Yeni Yağlı Güreş Kurullarına seçilen ilimiz pehlivanları: Davut Aslan yağlı güreş teknik üst kurulu, Sabri Geçer hakem gözlemcisi, Mehmet Yılmaz(Cino)  ve İrfan Şen Merkez hakem komitesinde görev aldılar.

Bugün Seka-Park Yağlı Güreşleri ile Kocaeli’de Yağlı Güreş sezonu açılıyor. İlimizde bu sene için bu güne kadar planlanan dokuz yağlı güreş yapılacak. Pehlivanlarımız Nisan ayında yağlı güreşleri takip etmekte. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Ziya Ürük - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR