"İleri Demokrasi"nin geldiği nokta: SIKIYÖNETİM!

MAKALEYİ DİNLE

Halkın Türkiye Komünist Partisi Kocaeli İl Başkanlığı yaptığı yazılı açıklamada, Kobine’deki gelişmelere değerlendirdi. İl başkanlığı, AKP hükümetinin ikiyüzlü politika uygulamakla suçladı.

**

Açıklamada şu görüşlere yer verildi…

“Kobanê'ye saldıran dinci terör örgütü IŞİD'e karşı ülkemizin dört bir yanında gerçekleştirilen protesto gösterileri karşısında, AKP hükümetinin sergilediği saldırgan tutum ve 6 ilde uygulamaya sokulan sokağa çıkma yasağı kabul edilemez.
Kobanê'nin gerici katliamcıların eline düşmesine ve katliam tehdidine "hayır" diyen başta Kürt yurttaşlarımıza karşı sergilenen bu tutum, AKP hükümetinin ikiyüzlü politikasının açık örneğidir.

**
Devlet destekli Hizbullah adındaki gerici örgütlenmenin, sokağa çıkan halka saldırısı da IŞİD'in içimizde olduğunun açık bir kanıtıdır. AKP ve Erdoğan gericiliği, bilinçli bir politikayla IŞİD vahşetini ülkemizin içerisine taşımıştır. "IŞİD-Hizbullah" sloganlarıyla insanların üzerine kurşun sıkan gericilerin, faşistlerin cesaretinin kaynağı AKP hükümetidir.
AKP, ülkemizi içeride ve dışarıda savaşa sürüklemektedir.

**
AKP, dinci terör örgütlerini gizli gizli değil, artık açık olarak desteklemektedir. Türkiye'nin başta IŞİD olmak üzere, tüm gerici çete ve örgütlere yaptığı her tür yardım kesilmelidir.
AKP, gerici çetelerin vahşetine gösterilen tepkiler karşısında ülkede sıkıyönetimi ve sokağa çıkma yasağını yeniden gündeme getirmiştir. 6 ilde uygulanan sokağa çıkma yasağı kaldırılmalı, sıkıyönetim son bulmalı, IŞİD gericiliğine karşı sokağa çıkan yurttaşlarımızı katledenler yargı önüne çıkarılmalıdır.

**
Yıllardır sürdürülen "İleri Demokrasi" yalanının ve "Yeni Türkiye" karanlığının ülkemizi getirdiği yer 12 Eylül faşizmine dönüştür. AKP, Türkiye'yi uçuruma götürmektedir. Ülkemiz AKP'den derhal kurtulmalıdır.
AKP, iktidar olduğu yıllar boyunca işlediği tüm suçlar gibi, bölgemizde işlediği insanlık ve savaş suçları için de yargılanmalı, sorumlular halka hesap vermelidir.

**

Ülkemiz AKP'den derhal kurtulmalıdır!
Kahrolsun AKP gericiliği! 
Kahrolsun ABD emperyalizmi!
Yaşasın halkların kardeşliği!

**

Halkın Türkiye Komünist Partisi Kocaeli İl Başkanlığı’nın açıklaması böyle…

Türkiye’nin Ortadoğu politikası sürekli eleştirilirdi…

AKP hükümeti, her defasında politikayı eleştirenleri vatan haini ilan ederdi…

Ama gelinen noktada, politikanın yanlış olduğu açık açık görülüyor…

Görünen o ki; Yarın bugünden iyi olmayacak…

Bakalım ülkemiz, nasıl bir bataklığa sürüklenecek…

 

Hatalı araç parkına Mobil EDS kontrolü

Şehir içinde hatalı park eden araçlar seyyar Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) aracıyla kontrol ediliyor. Ulaşımda trafiğin akışı, güvenliği ve düzenlenmesi amacıyla ileri teknolojilerden faydalanan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hatalı araç parklanmasına Mobil EDS sistemiyle geçit vermiyor. Bu yeni sisteme göre şehir merkezindeki park ihlalleri seyyar EDS aracıyla takip ediliyor.

 

MMO’dan seminer

Makina Mühendisleri Odası, bugün saat 14.00’da şubenin Ücretli ve İşsiz Mühendisler Komisyonu tarafından Eğitim Salonunda Dr. Murat Özveri  (Avukat) ve Engin Çelik (DERİTEKS Örgütlenme Uzmanı)`in katılımıyla Hizmet Akdinin Kurulması, Süreci ve Sonlandırılması-Haklar ve Yükümlülükler konulu seminer düzenliyor.

 

KOÜ’de yabancı dil kursları

Kocaeli Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu ve Sürekli Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi iş birliği ile bölgemizdeki yabancı dil eğitimi ihtiyacını sistemli bir program çerçevesinde karşılamak amacıyla Kocaeli Üniversitesi Yabancı Dil Kursları birimi oluşturuldu. Bu birim aracılığıyla, bölgedeki en köklü yabancı dil eğitimi veren KOÜ,  tecrübesini üniversite mensupları, Kocaeli halkı ve tüm kurumlarıyla paylaşmanın gerekliliğine inanmakta. Kurslarda Genel İngilizce, YDS, TOEFL IBT, RUSÇA ve ALMANCA dilleri öncelikli olmak üzere şirketlerin ve özel grupların ihtiyaçlarını karşılamak üzere farklı eğitim programları da düzenlenebilmekte. 

 

Donanma Komutanı Kösele’ye teşekkür

Donanma Komutanı olarak göreve gelmesiyle birlikte Gölcüklülerin gönlünü kazanan ve sevecenliği ile bilinen Koramiral Veysel Kösele, Deniz Taksi’ye ziyaret ederek bayramlaştı. Taksi Durak Başkanı Hüseyin Bahar ve arkadaşları Kösele’den Askeriye’ye giriş kartları konusunda yardımcı olunması istedi. Kösele de “Kapılar konusunda olduğu gibi kart konusunda da sizlere  yardımcı olacağız. Sizler Donanma mensuplarına gerekli yardımlarda bulunurken bizlerde sizlere gerekli yardım ve desteği vereceğiz” dedi. Taksi durağındakiler Kösele’ye teşekkür. 

 

Köken, hastalara moral veriyor…

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken hastaları ziyaret ederek onlara acil şifalar diledi. Aydınlık Mahallesinde ikamet eden, Kandıra Belediyesi’nden emekli olan Çetin Altaş’ı evinde ziyaret etti. Ziyaretten dolayı Köken’e teşekkür eden Altaş “ Sizi yakından takip ediyorum. Ben ilk defa Kandıra’da bir başkanın esnafla ve halkla sabah kahvaltısı yaptığını gördüm”dedi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR