Seçimlere 1 yıl kala Kaplan gaza bastı!

MAKALEYİ DİNLE

 

 

 

Ağustos ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra siyasi dengeler değişecek…

Belki de kasım veya aralık ayında bir baskın genel seçim yapılabilir…

**

Basın seçim yapılmazsa, genel seçimler Haziran 2015’te…

Yani 1 yıl kaldı…

**

Son zamanlarda CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan gaza bastı…

Sürekli Meclis’e önergeler veriyor…

Kürsüden konuşmalar yapıyor…

Kocaeli’nin sorunlarıyla yakından ilgileniyor…

**

Kaplan önceki gün de yaptığı konuşmada Bakan Fikri Işık’ı hedef aldı…

Işık’ı hem eleştirdi, hem de uyarılarda bulundu…

**

CHP’li Kaplan, Bilim ve Sanayi Bakanı Fikri Işık’ı TÜBİDAK konusunda uyardı…

TÜBİTAK'ta son üç ay içerisinde 250 kişinin ekmeğiyle oynayıp sokağın ortasına bırakıldığını belirten Kaplan, “bunlar da mı paralelci yapının bir devamı? Kimsenin ekmeğiyle oynamayın, yaptığınız yanlışlıkların arkasına da paralelci yaftası yapıştırmaktan vazgeçin” dedi.

**

Kaplan Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada; “Sayın Bakan, göreve geldiğinizdeki montaj hissiyatınızı acaba bilimsel bir kurumun başına hayvanat bahçesinde görevlendirdiğiniz bir müdürü getirerek birden bilimsel bir noktaya mı getirdiniz! Bu sizce toplumun, kamuoyunun vicdanını rahatlatıyor mu?’’ diye sordu.

**

CHP Kaplan, “ne yaparsanız yapın, ister yargıyla oynayın, ister kanunları arkadan dolanın, ister müdürleri görevden alın; Sayın Başbakanın, bakanların Yüce Divan'a gitmesine engel olamayacaksınız’’ dedi.

**

Fikri Işık'ın göreve gelmesinden itibaren geçen süre içerisinde 90'ı üst düzey yönetici olmak üzere toplam 250 kişinin işine son verildiğini belirten Kaplan; ‘’Sayın Bakana soruyorum: Siz bu insanların ekmeğiyle neden oynuyorsunuz? Neden bununla oynama ihtiyacı hissediyorsunuz? Vicdanınız bu konuda rahat mı?’’ dedi.

**

Kaplan konuşmasına şöyle devam etti;

“Özellikle Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık, bununla ilgili toplumun kafasını karıştıracak bir dizi açıklamalarda bulunuyor.

Öncelikle; Sayın Işık Kocaeli Milletvekili olarak, Bakan olmasına sevindim.

Sayın Nihat Ergün’den sonra böyle önemli bir Bakanlıkta bulunması kentimiz adına sevindiricidir.

Niye yalan söyleyeyim! bende sevindim.

En azından Gebze’ye kurulacak, Bilişim Vadisinde yeni kurulacak Gebze Üniversitesinde ve kurulu bulunan ‘TÜBİTAK’ta önemli gelişmelere imza atar’ diye umutlandım.

**

Ancak Sayın Işık, beni yanılttı.

Göreve gelir gelmez Sayın Başbakanın koruyuculuğuna soyundu.

Bunun yaparken önemli bir kurum olan TÜBİTAK’ı kullanarak itibarsızlaştırdı.

Sayın Bakan diyor ki, daha göreve gelir gelmez bu ses kayıtları için öyle hissediyorum ki, bu montajdır diyor bu kurumun en yetkilisi olarak yapılan bu açıklama kurumun en yetkilisi olarak etik değildir’’ dedi.

**

CHP’li Kaplan’ın açıklamaları böyle…

Seçimlere 1 yıl kala çalışmalarını hızlandıran Kaplan’ın bakalım bir sonraki önergesi hangisi olacak, bir sonraki konuşmasında hangi konuya değinecek, bir sonraki konuşmasında kimi hedef alacak?

 

 

 

Tuncer’den sürpriz ziyaret  

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 8. Geleneksel Yöresel Kültürler Fuarı’nın Sıra Gecesine katılan, Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi Mahmut Tuncer, Gölcük Kültür Dernekleri Platformu üyelerine sürpriz bir ziyaret yaparak, Cağ Kebabı yedi. Bu ziyaret, dernek üyelerine büyük bir moral verdi. Dernek yönetimi Tuncer’i Gölcük’e davet etmekten geri kalmadı. 

 

 

Kartepe’de anlamlı dönüş

 

Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü öncülüğünde “Bilgi evleri geri dönüşüm projesi” kapsamında öğrencilerin topladığı plastik kapaklarla alınan tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahipleriyle buluşturulmaya başlandı. Proje kapsamında alınan tekerlekli sandalyelerle Kartepe Belediyesi yetkilileri kandil gecesi Avluburun Köyü’nde 80 yaşındaki Emine Aslan ile Rahmiye Mahallesi’nde 9 yaşındaki engelli Burak Umut’un yüzünü güldürdü.

 

Oluklu Köyü’nde

yol iyileştirmesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi ekipleri, Karamürsel’in Oluklu Köyü yolunda iyileştirme çalışmalarına devam ediyor. Bu yol ile Karamürsel - Oluklu Köyü – Kızderbent -  Yalakdere - Karapınar ile İznik arası ana arter oluşturulacak.

 

 

Kartepe’de geri

dönüşüm bilinci!

“Daha temiz ve yaşanabilir bir Kartepe” sloganıyla Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez öncülüğünde Kartepe Belediyesi bilgi evi, eğitim sanat merkezi ve kütüphanelerinde 2280 öğrenciye geri dönüşüm bilinci kazandırılması hedefleniyor. Proje kapsamında öğrenciler geri dönüşümü sağlanacak plastik atıkları, tarihi geçmiş eski gazeteleri, müsvedde kağıt atıkları toplayacaklar.

 

 

Körfez’e yeni mezarlık

 

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, İlimtepe Mahallesinde Körfez Asri Mezarlığının yapılacağı alanda birim müdürleriyle birlikte incelemelerde bulundu. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran,  hızla göç alarak gelişen ve buna paralel olarak da nüfus artışının olduğu Körfez’de yeni bir mezarlık alanı tahsisinin zorunlu hale geldiğini belirterek, “Körfez Yavuz Sultan Selim Mahallemizde bulunan asri mezarlık alanı tam doluluğa ulaştığında burada yapılacak olan mezarlığa vatandaşlarımızın cenazeleri defnedebilecekler ”dedi.

 

 

 

Ak Gençlerden

hastalara ziyaret

AKP gençler her gün bir etkinliğe imza atıyor. Son olarak Karamürsel AKP Gençlik Kolları yönetimi Karamürsel Devlet Hastanesi'nde yatan hastaları ziyaret etti. Gençlik Kolları Yönetimi hastaların sıkıntılarını dinleyerek çiçek dağıttı.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR