AKP’li Ceyhan’ın CHP ve MHP değerlendirmesi!

MAKALEYİ DİNLE

AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, önceki gün basın toplantısı yaptı…

Ceyhan gündeme dair açıklamalarda bulundu…

Diyarbakır Sur’daki izlenimlerini, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün Sur açıklaması, CHP’li gençlerin Yalova Belediyesi’nden kar temizleme aracı getirtmesini ve Kandıra’ya yapılacak barajı değerlendirdi…

 

DİYARBAKIR SUR AÇIKLAMASI

“Öncelikle Diyarbakır Valiliği, Sur Kaymakamlığı’nı ziyaret ettik. Kocaeli’nin selamını söyledik ve Kocaeli’nin yanlarında olduğunu söyledik. Ardından ilçe başkanlığını ve esnafı ziyaret ettik. En son Diyarbakır il başkanlığımıza gittik. Diyarbakır’daki arkadaşlarımızın Kocaeli’ye gelip oradaki durumu anlatmaları için kendilerini davet ettik. Özellikle Sur ilçesinin 5 mahallesinde bu operasyonlar yoğunlaşmış. Kentin yüzde 75’inde güvenlik güçlerimiz kontrolü tamamen ele almış, yüzde 25’lik kesimde ise dikkatli bir şekilde operasyonlar yürütülüyor. Sivil vatandaşlarımıza yönelik en ufak bir zararın verilmemesi için güvenlik güçlerimizi kendi canlarını tehlikeye sokuyor ve operasyonları dikkatli ve yavaş yürütüyor”


MHP’Lİ AYDIN ÜNLÜ’YE CEVAP

Ceyhan, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün, “Diyarbakır’a neden yardım götürdüler” açıklamasına yönelik, “3 TIR’lık bir yardımla gittik. Burada yardımların içeriğini söylemek değil, yardımları verirken bizlerin orada olmasını sağlamaktı. Ziyaretimizin en önemli neticesi ‘Sizlerin yanınızdayız’ mesajını vermekti. Bu bir dayanışmanın neticesi. Devletimiz her şeyin en iyisini yapıyor ama biz oradaki yarayı kendi içimizde hissettiğimiz için oraya gidip acılarına ortak olduk. Bu tip gayretlerimiz devam edecek ”dedi.

 

CHP’YE SERT ELEŞTİRİ

Ceyhan, CHP’li Yalova Belediyesi’nden İzmit’e gönderilen kar küreme araçlarıyla ilgili ise, “Yalova kendi işine baksın. Küçük işlerle uğraşan bir CHP var. CHP hiç değişmiyor” dedi.

 

KANDIRA’DA BARAJ YAPILMASI

Kandıra’ya Sungurlu Barajı’nın yapılacağını ifade eden Ceyhan, şu açıklamayı yaptı; “Kandıra'daki Sungurlu Barajı'nın yapılması konusunda tereddüt yok.

Tekzen ve Akçaova köylerinde para almaktan ziyade, başka bir yere aynı şekilde taşınmaları bize iletilmişti.

Biz de bu bakanımıza ilettik.

Kendisi de 'doğrusu budur' dedi.

Tabii bu köylülerimizle de konuşulacak, ancak ben de taşınma konusunu doğru bir karar olduğunu düşünüyorum"

 

**

 

AKP’li Ceyhan’ın açıklamaları böyle…

AKP Kocaeli’nin Diyarbakır Sur’a yardım götürmesini siyasi bir malzeme olarak değerlendiriyorum. Elbette yardım gönderilebilir, ama bunu şova dönüştürmemeli…

Ceyhan’ın CHP’li gençlerin Yalova Belediyesi’nden kar temizleme aracını istemesi ve Yalova Belediyesi’nin de aracını göndermesi görüşleri hayli ilginç. CHP, kar küreme makinesi isteyerek, burada İzmit Belediyesi’nin ve Büyükşehir Belediyesi’nin becerisizliğini göstermeye çalıştı. Ceyhan, Pazar sabahı günü İzmit’te dolaşsaydı, hiçbir çalışmanın olmadığını görecekti.

 

**

 

Ceyhan, İstanbul İSKİ tarafından Kandıra’ya yapılacak Sungurlu Barajı ile ilgili görüşlerini açıkladı.

Ceyhan’ın açıklamasına göre Tekzen ve Akçaova Köyleri taşınacak. ÇED raporu onaylandı ve barajın o bölgeye yapılması kesinleşti…

Bölgedeki 18 köy bu işten zarar görecek…

Aslında Sungurlu Barajı’nın o bölgeye yapılması yeni değil.

Çok önceden o bölgeye yapılacağı belliydi.

Köylüler son zamanlarda eylem yaptı, ama iş işten geçtikten sonra eylem yaptılar… Perşembenin gelişi, çarşambadan belliydi.

 

Muhtarlar Bilge ve Atabay’ı ziyaret etti

Kandıra Mancarlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Erkul, Pirceler Mahalle Muhtarı Erol Sert, Duraklı Mahalle Muhtarı Ünal Kocabaş ve Eğercili Mahalle Muhtarı Bayram Küçükarıcı, Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığına yeni atanan Ali Bilgi ve Muhtarlıklar Şube Müdürü Ufuk Atabay’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette mahalleleri hakkında Bilgi ve Atabay’a bilgiler veren muhtarlar, istek ve sıkıntılarını da dile getirdi. Ali Bilgi ve Ufuk Atabay, ziyaretlerinden ötürü Kandıralı muhtarlara teşekkür ederek, her türlü istek ve sıkıntılarında yanlarında olacaklarının mesajını verdi. 

 

Tuncay Yaşar ameliyat oldu

Bir süredir kasık ağrısı nedeniyle rahatsız olan Diyanet-Sen Kandıra İlçe Temsilcisi Tuncay Yaşar, geçtiğimiz günlerde Kandıra Devlet Hastanesi’ne başvurmuştu. Burada yapılan tahlil ve tetkiklerin ardından kasık fıtığı teşhisi konulmuş ve ameliyat olması gerektiği belirtilmişti. Yaşar önceki gün ameliyat oldu. Sağlık durumu iyi olan Yaşar’ın birkaç gün doktorların kontrolü altında tutulduktan sonra taburcu edileceği öğrenildi.  

 

Soykaya’nın yeni sitesini Ocean firması yönetecek

Soykaya İnşaat tarafından bir süre önce Düzce’de başlanan Aşiyan Konakları Sitesi tamamlandı. Firmanın en prestijli projelerinden biri olan Aşiyan Konakları’nda yaşam geçtiğimiz günlerde başladı. 420 Konutluk projenin yönetimi ise yine Kocaeli bir firma tarafından yapılacak. Ayişan Konakları, kentimizin kadın girişimcilerinden Nuriye Köksal’ın sahibi olduğu Ocean Site ve AVM yönetimi tarafından idare edilecek.

 

 

“Getir karneni, al kitabını”

Daha önce bir günlük cirosunu Suriye Sınırları içinde bulunan soydaş Bayırbucak Türmenlerine bağışlayan Yarımca Mimar Sinan Mahallesi Menderes Caddesi üzerinde bulunan Yurt Market'in sahibi Metin Yurt, bir kampanya daha başlattı. Öğrencilere yönelik yapılan bu kampanyada, karnesini götüren her bir öğrenciye, kitap hediye ediyor. Yüzlerce çeşit kitap, markette öğrencileri bekliyor. Hadi çocuklar markete, kitap almaya. 

 

 

AKP’li gençlerden hayırlı olsun ziyareti

AKP Gölcük İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hasan Tandoğan bir dizi esnaf ziyaretinde bulundu. Yahya Kaptan Mahallesi’nde Irmak Kafe isimli işletmeyi açan Samet Şengöz’ü yerinde ziyaret eden Tandoğan ve beraberindekiler, Şengöz’e hayırlı olsun dileklerini iletti. Ardından bir önceki dönem Gençlik Kollar Başkanı Enes Akbal’ı da Enes Akbal Optik Merkezi’ne konuk olan Tandoğan, Akbal’a işlerinde kolaylıklar diledi. Anlaşılan AKP Gölcüklü gençler, sürekli faaliyet içinde olmayı tercih ediyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR