Ahmet Taşçı neden sessiz ?

MAKALEYİ DİNLE

 

 

SPOR’da, Karamürsel’de neler oluyor?

Spor denince Karamürsel’de ilk akla mutlaka GÜREŞ ama yağlı güreş gelir.

Bu spor branşının sevilmesinde en önemli isim şüphesiz rahmetli Gazanfer Bilgedir.

Ondan sonra özelikle yağlı güreşte Kırkpınar sevgisini bu ilçeye Aydın Demirin Başpehlivanlığı 3 yıl üst üste kazanması ve ebedi kemeri Karamürsel’e getirmesi  aşılamış;

Ahmet Taşçının  9 kez Başpehlivan olması ve 2 altın kemer alması ile ebedileştirmiştir.

Ancak;

Ahmet Taşçıyı o zirveye taşıyan ekip ne zaman ki dağılmış, KIRKPINARDA 2 KEZ FİNAL YAPAN Ekrem Yavuz ve onun kankisi Gökhan Arıcı yuvadan uzaklaştırılmış, Osmanlıda olduğu gibi Karamürsel’in güreşinde gerileme devri başladı.

Ahmet Taşçı’nın Başpehlivanlıkları peynir ekmek alır gibi Kırkpınar’da aldığı Başpehlivanlık döneminin bitmesi işte asıl bu yüzdendir.

Ne yazık ki; Ahmet Taşçının çıktığı kürsü basamaklarına vedası ve Kırkpınar arenasında adı anons edildiğinde ‘Yuh…’ seslerinin duyulması bile Karamürsel güreşinde çöküşe neden olanları uyudukları uykudan uyandırmaya yetmedi.

Karamürsel’de Ahmet Taşçının en şaşalı döneminde onunla çalışan ekip Kırkpınar’da bütün gücü ile rakipleri eleyip ‘ustaları’ Ahmet Taşçıya ‘ –Al usta,bundan sonrası senin’ diyerek arenadaki gladyötörün önüne atılan posası çıkmış aslan misali yorgun bitik rakipleri sunuyorlardı.

Burada Ahmet Taşçının gücünü kuvvetini inkar edecek değiliz.

Ama Ahmet Taşçı döneminden sonra da Karamürsel’de Ahmet Taşçının;

‘-İşte benim çırağım !’

Diyebileceği bir pehlivan ismini Karamürsel gibi yağlı güreş meraklıları da duymadı.

Nedenlerine gelince;

Ekrem Yavuzla başlayan ‘öteleme’ yılları taaa bu güne Gökhan Arıcının Belediyedeki işine son verilmesi ile devam etti.

Yağlı güreşin ‘kalbi’ Karamürsel’de el üstünde tutulduğu söylenen pehlivanların bırakın küçüğüne büyümüş serpilmiş,ele avuca gelmiş  hatta Başpehlivan olmuş,ünü dünyanın dört bir yanına Karamürselli diye Japonyalara kadar gitmiş Başpehlivana bile sırf ‘seçimde beni aramadın,seni mitinglerimde göremedim’ diyerek Belediyede sadece sosyal güvencesi olsun diye çalıştırılan Gökhan Arıcı,Karamürsel Belediyesinde kovuldu.

İster kanuni sebepler var deyin ister kendinizi cennetlik sayın ama Karamürsel’de sporcu yetişmemesinin sebebi siz ve sizin zihniyetinizde olanlardır.

Hani spor siyasete alet edilmezdi?

İsmail Yıldırım şunu unutma;

Sen ki,Levent Erdoğan’la Kumluca da Başpehlivanlık kuralarından sonra yağlı güreşçileri MHP’nin Bozkurt işareti gibi 2 parmağınla başarılar dilerken Ekrem Yavuzla Gökhan Arıcıyı pas geçmiş 2 Karamürselli pehlivana başarı dilememiştiniz!

Pehlivana ismini Kırkpınar’da cazgıra okutmakla sahip çıkılmaz.

Gökhan Arıcı’yı Belediyeden atabilirsin!

Amma onu güreş severlerin kalbinden asla atamazsın,

Atamayacaksın da!

Gökhan Arıcı’ya verilen desteği görmek istersen aç Gökhan’ın Fecebook sayfasını bir oku.

Ahmet Taşçı bu arada sana da mailler var,sen de oku.

Hem de yağlı güreşin içinde olan pehlivanlar ne diyor biliyor musun?

‘-Koca Usta Ahmet Taşçı ne susuyorsun!’

Diyorlar.

Cino Mehmet,Sabahattin Kangal,Ekrem Yavuz ve Gökhan Arıcıyıda harcadınız söyleyin;

-Şimdi sıra kimde?

Bu kin bu ayırımcilik be eyyamcılık olduğu sürece, geçen yıl Kırkpınar’da  ‘Derece yapsın işe alacağım’ dediğiniz halde sözünüzü tutmayıp işe almadığınız Burak Kaya  gibi pehlivanlar boynu bükük beklediği sürece Karamürsel’de güreş bir arpa oyu ilerlemez pehlivan da yetişmez!

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

mehmet - tebrik ederim abdullah bey birde bunları gazete manşetlerine taşıtırsanız daha çok ses getirir diye düşünüyorum

Yanıtla . 0Beğen 12 Haziran 13:08
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR