Yeni Muaviyeler ve Yezidler halkları parçalara bölüyor!

MAKALEYİ DİNLE

Muharrem ayı başladı…

CHP Ardahan Milletvekili, Yüksek Disiplin Kurulu üyesi ve Gebzeli işadamı Ensar Öğüt, Muharrem ayı ve Hazreti Hüseyin ile 71 arkadaşının Kerbela’da şehit edilişleri nedeniyle basın açıklaması yaptı.

Öğüt, hem Kerbela şehitlerini andı, hem de yeni Kerbelalar yaşanmasın diye herkesi aklını başına almaya davet etti.

**

Öğüt’ün açıklamasını birlikte okuyalım;

“Muharrem ayı, “Şehrullahi'l-Muharrem" olarak bilinen yani "Allah'ın ayı Muharrem" ilahi bereket ve feyzin, bolluğun ayıdır. Bu ay aynı zamanda matem ayıdır. 680'de Kerbela'da Yezit tarafından öldürülen İmam Hüseyin ve 71 şehit için tutulan oruç aslında bir yas ibadetidir ve İmam Hüseyin şahsında bütün mazlumlara adandığı bir aydır.

**

Kerbela olayının üzerinden  bin yılı aşkın zaman  geçti ama Kerbela’da saltanat sahibi despotların Ehli-Beyt ailesine ve zalimin zulmü karşısındaki duruşa reva gördükleri vahşet ve katliam unutulmadı. 

Dün Kerbela’da barbarca işlenen katliamlar, ne yazık ki insanlık ve kardeşlikten, Allahın himmetinden nasibini almamış çeteler tarafından Ortadoğu’nun kadim halk ve inançları olan Alevilere, Ezidilere, Türkmenlere, Kürtlere ve diğer halklara yöneldi.

680’de İmam Hüseyin ve yoldaşlarına yönelik yapılan zulüm ve katliam bugün dünyanın değişik coğrafyalarında yaşıyor.

Zalimin zulmü her dönemde, her yerde aynıdır. Onun derdi din, dil, ırk, kültür değildir. Ortadoğu’da yaşanan insanlık dışı katliamların, soykırımın ve insanlık suçunun yarattığı zulmün ortasında Muharrem ayı ve Kerbelanın yasını çekiyoruz.

**

Günümüzün Emevi zihniyeti tarafından bugün Suriye’de ve Irak’ta yaşatılan zulümlerde, işgallerde yerleşik kadım hakların düşmanlaştırıldığını, dün Suriye’de farklı kimlikler bir arada yaşarken bugün emperyalist ve çetelerin işgalleri sonucu halkların, inançlara ve etnik kimliklere göre bölündüğünü görüyoruz.”

**

Öğüt mesajını, “Geçmişte, Muaviye ve Yezidin zulmü Müslümanları ikiye bölmüştür. Lanetlenmesi gereken büyük acılar yaşatmıştır.  

Şimdide yeni Muaviyeler tarafından ülkeler ve halklar parçalara bölünüyor ve birbirine düşman ediliyor.

İnsanları ırkına, diline, rengine ve inancına göre bölünmesini ayıplıyorum.

Bu kutsal ayda, herkesi barışa yönelmeye davet ediyorum.

Kanın ve gözyaşının son bulmasını istiyorum, diliyorum ”diye bitirdi..

**

Türkiye, Ortadoğu bataklığına sürüklenmek isteniyor.

Dış politikamız iflas etmiş durumda.

Öğüt’ün “Şimdide yeni Muaviyeler tarafından ülkeler ve halklar parçalara bölünüyor ve birbirine düşman ediliyor” açıklamasına katılıyorum… 

 

KOÜ’de istihdam garantili kurs

 Vali Hasan Basri Güzeloğlu,  Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Öztekin Kaşukçi, KOÜSEM Müdürü Prof. Dr. Faruk Aras ve kurul üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda önemli açıklamalar yapıldı.  Toplantıda Türk Hava Yollarına 200 kişilik istihdam garantili Uçak Bakım Teknisyeni yetiştirilmesine yönelik protokol imzalandı. Protokol kapsamında üniversitede kurslar açılacak. Kurslar 17 Kasım’da başlayacak ve Nisan ayına kadar devam edecek

 

Başkan Köken hacıları unutmadı

Kandıralı hacılar, hac ibadetlerini yerine getirip kutsal topraklardan döndü. Daha önce Kandıra ilçe müftülüğün çarşı camiyi önünde yapılan uğurlama törenine katılan Başkan Ünal Köken hacıları dönüş esnasında unutmadı. Akça Koca Kültür merkezi önünde, kutsal topraklardan dönen kafileyi tek tek hacılarla selamlaştı. Köken, yapılan ibadetlerin kabul etme temennisinde bulundu.

 

Özel Konak’tan bir anlaşma daha

Özel hastaneler, kurum ve kuruluşlarla protokol imzalamaya devam ediyor. Özel Konak Hastanesi, önceki gün İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi ile sağlık protokolü imzalandı. Protokol, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Sayman Üye Kahraman Bulut ile Konak Hastanesi Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Nihan Aktaş arasında imzalandı. Aktaş,  yapılan anlaşmaların kurumları açısından çok önemli olduğunu, bu sebeple her hastayla bireysel olarak ilgilenilmesini sağlayan özel bir ekip çalışması geliştirdiklerini belirtti. Bu anlaşmadan iki taraf da mutlu.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR